Kateri medijski predvajalnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Točno... CEC deluje, ampak je nek glitch na Nvidiji..., ki se ga še nisem lotil rešiti. Ob neuporabi TV-ja, gre Nvidia v sleep, pa ima potem težave s prebujanjem. Očitno ima malo težav s komuniciranjem z mojim starim Panasonic TVjem.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kar se tiče EON in daljinca. Tudi sam pogrešam to na Nvidiji. Verjetno bi se dalo rešit s priklopom kakega cheap daljinca z aliexpressa, pa priklopiš na USB?

Ali pa nabaviš kakega univerzalnega, kot npr. logitech companion. Ga imam že ene pol leta in sem čisto fasciniran nad njih. Zna upravljat celo windowse, ker se jim predstavi kot BT tipkovnica, kar pomeni da npr. Kodi dela brez problema s tem daljincem
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej tnx. Zakaj pa ima takšno ceno in to brez displejčka na daljincu?

Jaz imam nek Logitech Harmony 650 ali nekaj podobnega... pa v praksi ni tak praktično kot v teoriji. Da bi npr. 60 letni upkojenec BP uporabljal, dumbfree. Sploh če imaš več naprav priklopljenih, pa gre vse npr. čez Receiver..
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Displeja nima zato, ker je filozofija malo drugačna kot pri 650. Namreč ne omogoča da daljinec prevzame funkcijo drugega (original) daljinca v celoti. Ampak je vse prilagojeno delovanju activities. Če te funkcije ne rabiš, je zadeva fenomenalna. Sam sem prešaltat iz še starejšega modela od 650, ki pa je bil več ali manj enak.
In ker companion ni geek varjanta, je več ali manj trotlziher, ko ga enkrat pravilno nastaviš. Prva razlika je, da dela preko RF, kar pomeni da ne rabiš imet usmerjeno v napravo, dokler on vse komande pošlje. Kar je meni šlo najbolj na [cenzura] pri prejšnjem, ki je deloval na IR. Pa tudi hitreje komande pošilja. Ta zdaj dela brez problema tudi iz sosednje sobe.
Druga prednost pred starim pa je, da ga konfiguriraš preko appa na telefonu in to na dosti bolj prijazen in enostaven način kot stare modele, ki si jih moral preko kabla priklapljat na pc.
Da pa zna tudi windowse upravljat, pa je bilo res presenečenje. Tako da zdaj stisnem en knof in vžge tv, receiver, nastavi vse na prave vhode, na htpc pa mi zažene kodi. Bomba
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
En dober deal pravkar opazil za Beelink GT1 Ultimate 3/32 S912 iz 72€ z flashsale in kodo: NLSI101903 na 51€ (omejena koda za določeno št. komadov)

Eden najboljših poceni kitajskih Android TV Boxov kar se tiče kvalitete, podpore, uporabniškega vmesnika ...
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Hvala.

Zgoraj je svetovano, da se izbere PriorityLine EU pošiljanje. Tega nimam med možnostmi, ampak samo
Unregistered Air Mail (No Tracking Number) 15 - 28 business days €0.00
Registered Air Mail 15 - 28 business days€0.00
Expedited Shipping 3 - 7 business days€7.26

Zadnje je preko DHL. A mogoče veš, kaj bi bilo primerljivo priority line (da je največ možnosti za iti mimo carine
smile-1.gif
)

Thanks!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Točno... CEC deluje, ampak je nek glitch na Nvidiji..., ki se ga še nisem lotil rešiti. Ob neuporabi TV-ja, gre Nvidia v sleep, pa ima potem težave s prebujanjem. Očitno ima malo težav s komuniciranjem z mojim starim Panasonic TVjem.
poskusi z daljincem preklopiti na drug HDMI vhod in nazaj. meni včasih na Panasonicu CEC neha delati in ne morem več upravljati HTPC, ali pa se soundbar, ki je preko HDMI, noče zbuditi. Takrat preklopim na HDMI4 -> nazaj na HDMI2 in začne spet vse delati.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Torej pi2 z kodijem jest nemorem nastimat da bi imel samo internet in na pi2 gledal preko nekega streama kaksne discovery pa recimo slo 1 ki je dostopna na spletu? Drugace ali obstaja plugin streamov za nekaj tv kanalov da jih gledas za brezvezno saltanje po tv ker hbo bi nadomestil z dolvleko filmov in jih gledal iz diska

Ampak te streami da so resni ne da je mrtu stream po enem mesecu in potem jovo na novo. Kaj pa tisti dreambox ki je vcasih skoz updejtal listo in ste gledali polno enih programov za free?
Pac razmisljam v smeri da bi skenslal vse in sopal net prek gsm ki so ze dost velki paketi za obcasno gledanje tv
za gledanje balkanskih TV programov preko kodija pogooglaj Serbia Live IP TV addon. zadnjih nekaj mesecev deluje.
alternativa je, da si nabaviš chromecast in potem prosiš prijatelja/sorodnika, ki ima telemach, da ti da geslo ze EON, katerega potem streamaš na chromecast.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Naročil sem Mecool M8S Pro+ - https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html, ker mi je prejšnji odpovedal med nevihto...

Bi pa rad dal gor samo KODI in EON...

lp
Kodi bo delal brez težav.... EON pa verjetno samo telefonska verzija. Ravno o takih primerih govorim, ko vsem odsvetujem poceni Android boxe. Dajte tisth par 10€ več in si kupite pravi Android TV.

... žal mi ne deluje EON za android naprave, samo se zažene, potem pa je črn ekran, ne pridem v platformo, da bi se lahko prijavil in uporabljal eon.... se da mogoče kako to usposobiti?
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Naročil sem Mecool M8S Pro+ - https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html, ker mi je prejšnji odpovedal med nevihto...

Bi pa rad dal gor samo KODI in EON...

lp
Kodi bo delal brez težav.... EON pa verjetno samo telefonska verzija. Ravno o takih primerih govorim, ko vsem odsvetujem poceni Android boxe. Dajte tisth par 10€ več in si kupite pravi Android TV.

... žal mi ne deluje EON za android naprave, samo se zažene, potem pa je črn ekran, ne pridem v platformo, da bi se lahko prijavil in uporabljal eon.... se da mogoče kako to usposobiti?

.... samo v vednost, da sem rešil težavo z EON appom, če bo še kdo imel težave, sem z neta potegnil verzijo 1.0.2 in jo namestil iz USB kljčka, sedaj deluje BP...
cheer.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
S tem, da na Xiaomi deluje Android TV verzija, ki je narejena za daljinca, na Mecool pa definitivno samo telefonska verzija, za katero potrebuješ airmouse.

Bom še enkrat napisal... če kupujete box za dalj časa, si kupite pravi Android TV box in ne nekih poceni kitajskih jajc, kjer omenjajo samo število jeder, količino rama in podobne stvari.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Zaenkrat sem s svojim Mecool M8S Pro+ zelo zadovoljen, res ima nekaj pomanjkljivosti, npr. nima polnega Google play, zato je potrebno določene programe iz USB ključka naložiti, dejansko ne deluje EON za TV ampak samo za telefone in tablice... ampak za ta denar je to pač to, pa tudi sicer imajo samo dražji paketi možnost EON na TV...
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
I would if I could!
wink-1.gif
Žal ni kakšne promocijske kode, je pa trenutno v FlashSale -12% ... Izgleda pa zanimivo, kot cenejša opcija Logitech Harmony brez daljinca ...