Kateri medijski predvajalnik

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Jaz govorim o Xiaomi Mi Box... za Minixa verjamem, da ne deluje.

Citat:
Q. I need Android 5.1/7.1 Audio passthrough (inc. Dolby Atmos/TrueHD, DTS:X/HD-Master) when using Kodi Krypton ?
NOTE: Android devices must meet the Google IEC61937 standard, more details in Welcome to Android MediaCodec standards
nVIDIA Shield running Android Nougat
Xiaomi Mi Box (uses backported Nougat Audio code)

Sicer pa je @header spraševal samo za DTS in ne za HD variante. Prav tako ga je zanimal SPDIF izhod, ki tudi ne podpira HD kodekov.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Očitno so s Kodi 17 izboljšali podporo passthrough. Da ga lahko inštaliraš rabiš vsaj Android 5.0, veliko Minixov pa je na 4.x verzijah.

Hvala! Zgleda bom prodal Boxee Box in Minixa, pa kupil tale Xiaomi. Edino kar moti je, da daljinec nima plaY/pavza knofa.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Naročil sem tega M96X Max Smart z androidom 7.1, ki naj bi imel vse kar potrebujem.
Upam , da bo deloval bp.

Ali imajo na gearbest vedno malo pomanjkljive podatke v specifikacijah?
Za tega, ki sem ga naročil (m96x max) ni navedeno, da predvaja DTS in AC3 zvok ko pa je na vseh drugih straneh navedeno, da ga.
Za mini mxIII II prav tako, da ne podpira DTS in AC3 in "Support 5.1 Surround Sound Output: No" pa čeprav naj bi vse to delalo.
Ali se to nanaša na dejansko dekodiranje ne pa na passthrough?
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Evo včeraj sem že dobil paket iz Kitajske v rekordnem času - brez davka in stroškov carinskega postopka čeprav je bila cena 41€ (na paketu je pisalo 15€).
Zaenkrat vse dela ok razen Miracast, ki mi zelo počasi riše zaslon na tv.
Ali obstajajo kakšne priporočene nastavitve v Kodi-ju za najlepšo sliko in tekoče delovanje?
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Kako to, da mi isti film v Kodi-ju na sredini zmrzne (box je neodziven) v SPMC pa deluje tekoče?
Do datoteke za film dostopam preko mreže z kablom.
Ali imam kaj narobe nastavljeno v Kodi-ju?

V SPMC imam v Acceleration:

Enable HQ scalers for scaling above : High
Allow hardware acceleration - Mediacodec (Surface) : on
Allow hardware acceleration - Mediacodec : on

Ali je to OK?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.438
243
63
Če je kdo v fazi nakupa, trenutno v akciji hud Android TvBox Alfawise H96 Pro+ , redna cena 50€, s (časovno omejeno) promocijsko kodo: H96PPGB celo za 39€.

Android 7.1, S912, 3/32GB, 5G/1GB Lan, Mali T820, HDR ...
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Če je kdo v fazi nakupa, trenutno v akciji hud Android TvBox Alfawise H96 Pro+ , redna cena 50€, s (časovno omejeno) promocijsko kodo: H96PPGB celo za 39€.

Android 7.1, S912, 3/32GB, 5G/1GB Lan, Mali T820, HDR ...

Mogoče jaz delam kaj narobe, a meni ceno s to kodo dvigne s 50 na 70 EUR in napiše, da koda ni več veljavna.

Kakšen nasvet? Hvala
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.438
243
63
Jup, preveril, žal je hitro potekla tale koda za 40 komadov ... Sicer je tudi 50€ zelo solidna cena za tele specifikacije a 39€ je defenitivno bolj mikavno.
smile-1.gif
Sporočim če naletim še na kakšno ugodno varianto.

Trenutno je zelo ugoden tudi Xiaomi Mi TV za 55€ (FlashSale) ... Na amazonu za primerjavo 90€ ...

Je pa pri poštini najbolje izbrat PriorityLine EU varianto, je najmanjša možnost za kakšne dodatne stroške, nikakor pa ne DHL (tam je vedno vsaj 5€ carinjenja) ...
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.438
243
63
Trenutno dober deal za Mecool M8s Pro W (S905, 2/16GB, Android 7.1) s KODO: GBM8SPW za 26€.

Trenutno bi osebno, glede na cenovno lestvico takole razporedil tele Anrdoid Boxe vredne nakupa:

Schishion V88 R3229 1/8GB Android 6.0 za 19€
Mecool M8S Pro S905 1/8GB Android 7.1 za 25€
M96X Max S905 2/16GB Android 7.1 za 37€
Mecool KM8 P S912 1/8GB Andorid 7.1 za 40€
H96 Pro+ S912 2/16GB Android 7.1 51€
Xiaomi Mi Box (International) za 58€

Nekih hudih razlik v performansu med 905/912 ni (3229 je razumljivo nekoliko manj zmogljiv), je pa različna opremljenost ter razlika med čipoma (S912 podpira HDR in 4K VP9 dekodiranje), s tem da je pri Xiaomiju kljub najvišji ceni in ne najboljši strojni opremi (ter manjku etherneta) povdarek na najbolj prijaznem uporabniškem vmesniku, ki marsikomu pomeni največ.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Definitivno je XIaomi Mi Box od teh edini pravi Android TV. Vsi ostali so samo cheap kitajski boxi, ki imajo naložen navaden android, ki je zelo štorast za uporabo z daljincem. Potem pa ljudje gor nalagajo aplikacije za telefone in jih uporabljajo z airmouse daljinci... zame je to neuporabno... pa tudi, če bi jih zastonj ponujali. Za Kodi so še uporabni... za kaj več pa samo pogojno.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.438
243
63
Saj KODI je pravzaprav poglavitni razlog za nakup teh Android Boxov, ker za majhno ceno dobiš zelo spodoben multimedijski predvajalnik ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Trenutno dober deal za Mecool M8s Pro W (S905, 2/16GB, Android 7.1) s KODO: GBM8SPW za 26€.

Trenutno bi osebno, glede na cenovno lestvico takole razporedil tele Anrdoid Boxe vredne nakupa:

Schishion V88 R3229 1/8GB Android 6.0 za 19€
Mecool M8S Pro S905 1/8GB Android 7.1 za 25€
M96X Max S905 2/16GB Android 7.1 za 37€
Mecool KM8 P S912 1/8GB Andorid 7.1 za 40€
H96 Pro+ S912 2/16GB Android 7.1 51€
Xiaomi Mi Box (International) za 58€

Nekih hudih razlik v performansu med 905/912 ni (3229 je razumljivo nekoliko manj zmogljiv), je pa različna opremljenost ter razlika med čipoma (S912 podpira HDR in 4K VP9 dekodiranje), s tem da je pri Xiaomiju kljub najvišji ceni in ne najboljši strojni opremi (ter manjku etherneta) povdarek na najbolj prijaznem uporabniškem vmesniku, ki marsikomu pomeni največ.

Xiaomi nima etherneta?
shocked-1.gif
Potem streamanje kakih večjih blueray ripov odpade. Hvala za to info.


Bi prosil za nasvet. Trenutno imam Minix X8-h, ki ima Amlogic 802-H procesor in Android 4.4. RAd bi updejtal, ker imam doma precej dober hi-fi in receiver, ta kombinacija, ki jo imam pa ne podpira DTS HD MA passthrough, ker za to rabiš Kodi 17. Za Kodi 17 pa rabiš vsaj android 5.0.
bonk.gif


Obenem bi si želel močenjši HW, saj je trenutni očitno premalo za Telemach EON pri HD programih. Vse trokira.

Pri minixu me močno motijo tudi audio dropbouti vsakih nekaj minut. Zvok se zgubi za sekundo in pride nazaj...

Box uporabljam skoraj 100% za KODI. Idealno bi bilo, da bi lahko še torrente direkt gor snemal na kak priključen disk.

Sedaj sem pred opcijo:
- kupiti nov android box, ki bi bolje služil kot Minix
- kupiti nov windows tv box, ki bo verjetno dražji
- sestaviti svoj HTPC in imeti mir nekaj let...vendar plačati precej več.


Ima kdo kak nasvet?
 
Nazadnje urejeno:

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.438
243
63
@ynos:

Če imaš možnost, defenitivno HTPC (dosti zmogljivejši, vsi priključki, nadgradnje neomejene), sam imem že 5 let isto HTPC konfiguracijo z i3, jasno, strošek nakupa je nekje 200-250€, ampak zadeva je glede na vse atribute svetlobna leta pred poceni Android TV Boxi, ampak drži, cena je pač temu primerno višja. Odvisno koliko si pripravljen plačat, za kakšno dobo kupuješ in kakšne so tvoje zahteve.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Odvisno kaj smatraš pod vse atribute. Za Android TV imaš kar nekaj namenskih aplikacij, ki so prilagojene prav za uporabo na TV, npr. Telemachov EON, Netflix, Amazon Primer, Plex in podobno. Torej zadeve, ki se vsaj meni zdijo najbolj smiselne za uporabo na TV. Poleg tega lahko na Android TV običajno tudi enostavno castaš vsebino iz aplikacij, ki podpirajo chromecast, na telefonu/tablici/laptopu/.... Potem je tu še podpora za HDMI-CEC. Večino teh stvari se da sicer usposobit tudi na HTPC, samo vprašanje je, kakšna bo uporabniška izkušnja. Je pa res, da tudi Android TV box, ki dela, tako kot je treba, ne bo koštal par 10€. Te kitajski boxi, ki imajo gor navaden Android (ne Android TV), pa imajo po mojem res bolj omejeno uporabnost. Če rabiš samo Kodi in nič drugega, vrjetno čisto ok izbira.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
@ynos, sem šel skozi podobno zgodbo kot ti s poceni jajcami in imel sem enake zahteve: zadeva mora šibat HD zvok na receiver, kodi in torrenti morajo delat kot se spodobi. In edina logična izbira tukaj je htpc. Pred 10 leti sem se vrgel v DIY varjanto. Zdaj se mi ni dalo s tem več ubadat, pa tudi stroškovno nekega blaznega profita nebi bilo. Nabavil sem Minix ngc1 iz nemčije. In zadeva je top. Ni pa poceni. Ampak dela vse kot pričakujem da bo delalo. Pa še aluminijasto ohišje je res lepo. Gor sem priklopil še en usb 3.0 zunanji disk, podatki letijo bp 100+ mbps. Upravljam računalnik z airmouse, včasih preko remote dostopa preko telefona.