Kateri medijski predvajalnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hvala vsem za nasvete.

Torej

Kišta = 80 EUR
CPU (i5 Kaby Lake) = 200 EUR
Ram (4GB) = 30 EUR
Matična (?) = cca 90 EUR
HDD (2TB) = 65 EUR
Napajalnik in ventilator (?) =
Grafična (ne rabim)

SSD sploh rabim? Vsebina bo itak na 2 TB disku.

Cca 500 EUR za futureproof HTPC. Čisto preveč...
smile-1.gif
Bo zgleda bolje ostati na kakem ultra android boxu za 200 eur.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mogoče malo butasto vprašanje. Kaj pa rabi HTPC, da uspešno posreduje vse audio signale na receiver. Torej, da bo receiver zaznal dejansko DTS HD MA, True HD in podobno? Zdajšnji android HTPCji imajo vsi s tem težave npr..

Vse kar rabiš je HTPC z hdmi izhodom, KODI in receiver ki podpira te formate. Majstre, ki svetujejo i7 za predvajanje 4K pa mirno ignoriraj.

Jaz imam tole igračo na linku, priklopljeno na 9 let stari receiver in lepo predvaja DTS HD MA in 4k do 30 fps.

https://www.minixwebshop.eu/en/minix-ngc-1-windows-10-home-mini-pc.html
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Common no. Ne zavajaj prosim. Če ti na temle vrtiš 4k filme s HVEC kodiranjem si verjetno edini na svetu. Al pa se ta tip ko je naredil članek laže.
http://www.cnx-software.com/2016/02/11/minix-ngc-1-review-and-benchmarks-with-windows-10-home/





Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mogoče malo butasto vprašanje. Kaj pa rabi HTPC, da uspešno posreduje vse audio signale na receiver. Torej, da bo receiver zaznal dejansko DTS HD MA, True HD in podobno? Zdajšnji android HTPCji imajo vsi s tem težave npr..

Vse kar rabiš je HTPC z hdmi izhodom, KODI in receiver ki podpira te formate. Majstre, ki svetujejo i7 za predvajanje 4K pa mirno ignoriraj.

Jaz imam tole igračo na linku, priklopljeno na 9 let stari receiver in lepo predvaja DTS HD MA in 4k do 30 fps.

https://www.minixwebshop.eu/en/minix-ngc-1-windows-10-home-mini-pc.html
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Nimam pojma kaj je HVEC kodiranje. 4k mi ni priroteta, zato se temu nisem nekaj pretirano posvečal. Prebral sem katero vrsto 4k podpira, to za test dol potegnil in je predvajalo normalno.

Piše pa na linku točno enako kot sem jaz prej zgoraj napisal in to dela: "...and 2160p H.264 (8-bit) videos up to 30 fps could play smoothly"
 

Aleksander71

Zelenc'
16. maj 2017
4
0
1
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Če kdo ta hip kupuje, trenutno na Gearbestu dobra cena za Mecool M8S Pro - 54€.. Android 7.1, S912, 3GB RAM (DDR4), 16GB, 5G WiFi, Hdmi2.0, CEC ...

Jaz sem kontaktiral "Kitajce" za ta player, pa so mi napisali, da podpira external HDD samo do 32GB!!! Danes imajo HDD-ji kapaciteto nekaj TB, zato je v smislu predvajanja filmov iz HDD-ja ta naprava čisto neuporabna.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
lol, ne ... To so pač kitajci, ki so ti v resnici povedali, da je maksimalna možna razširitev z zunanjo SD kartico 32GB. Kar pomeni da dobiš 16GB internega spomina, do 32GB externega spomina v obliki SD kartice, preko USBja pa lahko priključiš velik HDD kot na čisto vsakem drugem Android Boxu s KODIjem, mogoče celo več, glede na Android 7.1 verzijo ...

Res pa je, da je narobe napisano in ko so ti odgovorili so samo prebrali kar so napisali. In kot vsi vemo, je večina napisanega teksta pri teh kitajskih boxih čisto mimo. No, ne vedno, a velikokrat.

TUKAJ pa npr. 11min video, kjer se bolj konkretno prikaže tole škatlico.
 
Nazadnje urejeno:

Aleksander71

Zelenc'
16. maj 2017
4
0
1
Hvala za pojasnilo! Je dobro zvedeti mnenje od nekoga, ki se spozna. Sicer sem jaz kitajce jasno vprašal po priključitvi zunanjega HDD preko USB vmesnika. Opažam, da so teli Kitajci skoraj brez izjeme vsi čudni. Povsod sem za njih "Dear friend...", niso mi pa zmožni napisati enega samega uporabnega odgovora. 50€ sicer ni veliko, a mi jih je škoda dat, če me prodajalec sam prepričuje, da njegov produkt ne zmore tega kar rabim.

Bi te pa tebe vprašal še naslednje:
V specifikacijah piše, da ta player podpira "AVI,RM,RMVB,TS,VOB". Nikjer pa nista omenjena mpeg in mkv formata, ki sta pri meni najbolj uporabna. Niti ne omenja podpore podnapisov. Jaz ta aparat ne kupujem toliko zaradi kodija in ostalih internetnih zadev ampak ga bom uporabljal predvsem kot predvajalnik filmov in ostalih video stvari, ki jih imam na zunanjem disku.Zdaj imam Xtreamerja, ki pa je v zadnjih zdihljajih, nov pa za 3x presega ceno tele kitajske zadeve. Mi znaš priporočit še kak dober air-mouse?
 
Nazadnje urejeno:

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
Dejansko je vse kar potrebuješ KODI na enem izmed teh Android Boxov, saj KODI po defoltu podpira praktično vse formate, vse podnapise, je izjemno dodelan vmesnik, ki je namenjen urejanju, pregledovanju in predvajanju vseh multimedijskih vsebin. Kaj piše v specifikacijah sploh ne beri, saj boš, če še ni nameščen, na tole napravico sam namestil KODI preko Google Play trgovine.

Za Air mouse pa odvisno od cenovnega ranga in ostalih funckionalnosti. Od cenejših je npr dobra opcija tale TUKAJ
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
sem začela brati 2 strani nazaj in ne razumem popolnoma nič. takle sem imela včasih v malem prstu, zdaj sem pa zadej čist...

"nabavila" sem netflix in zdaj bi ga rada spravila čim ceneje, ampak da dela enostavno in zanesljivo - kot Apple npr, na TV. gledam tole: https://www.amazon.com/Roku-Streaming-Stick-3600R-Quad-Core/dp/B01DA0YCNC
se pravi, ne bi se preveč hecala s kakimi kitajci, ki delajo ali ne in ko jih treba nastavljati pol dneva ipd

A je to za kupiti? Kaj pa firetv od amazona. Slednjega sicer ne pošiljajo v slovenijo, ampak bi si pomagala s cheaper&more. Gre se mi več ali manj samo za netflix. Chromecast mi pa ni všeč, ker če prav razumem samo zrcali sliko iz telefona/tablice in ne vem zakaj bi mi moralo to laufati, da bi gledala TV.

p.s.
zakaj se uporablja raznorazne tele boxe? res sem čist adijo... Domnevam da gledate še kaj drugega kot netflix in podobne naročniške variante? da vidim kaj zamujam...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Chromecast ni samo zrcaljenje slike telefona (to je le ena izmed funkcij). Netflix predvaja neodvisno od telefona... je pa telefon potreben za upravljanje Chromecasta (na telefonu v Netflix aplikaciji izbereš, kaj boš predvajal na Chromecastu).

Če izbiraš med Roku in FireTV, potem je FireTV boljša izbira...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
v mislih sem imela stick, vendar zdaj gledam tole:
https://www.amazon.com/Amazon-Fire-TV-Family/b?ie=UTF8&node=8521791011

A to pomeni, da obični firetv lahko priklopim na UTP? Imam zraven router s prostimi porti in nekako bolj zaupam kablu kot wirelessu? Že samo zaradi tega doplačam, da se mi ne bi nekaj kar naprej nalagalo...

p.s.
še nekaj. imam full hd, ampak prastar LG model brez ikakve pameti. to je komaptibilno. ne? jasno ne za 4K vsebine, ampak da dela, kolikor pač TV zmore, ne da zdaj nič ne dela?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ja... navaden FireTV ima tudi ethernet port. Poleg tega ima še 4k podporo, hitrejši procesor, več rama, itd... je pa za Netflix tudi stick dovolj dober.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
sem kar stick nabavila. od amazona. bo kar dovolj, pa iz nemčije ga dobim, da bo vtičnica za štrom prava. Hvala za pomoč.