EVJ KABELSKI TV

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
64QAM - nižja bitna hitrost, manjša občutljivost na motnje.
256QAM - višja bitna hitrost, večja občutljivost na motnje.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ni bilo na zgornjem postu nič napisano kje in kaj samo to 64QAM - nižja bitna hitrost, manjša občutljivost na motnje.
256QAM - višja bitna hitrost, večja občutljivost na motnje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Sem govoril z Goranom in mi on osebno ne more pridet popravit, mi bo poslal enega tehnika danes popoldan, kateri bo imel s sabo (verjetno) zunanjo dvb-c enoto in bomo lahko stestirali digitalne kanale.

Po mojem bo tako, da bo kabel priklopil v to napravo in to napravo povezal na mojo TV, če bo slika še vedno kockasta pomeni, da je s signalom nekaj narobe. Če pa bo slika v redu in brez kock pa je tv "kriv" - čeprav ne vem kako je lahko teden dni star tv kriv.


Bomo videli, me prav zanima kaj bo.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
EPG deluje samo na SLO1 in SLO2 drugje pa NE dela EPG in nimajo namena uvesti EPG-ja
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Kabli so stari 5 dni (v petek so mi priklopili čisto nove!!!).

Tudi samo napeljavo po bloku (ker gre za blok) so dali čisto novo in novo omraico so mi naredili nad vrati pred vhodom v stanovanje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Sej bodo že zrihtali, jaz nisem za to usposobljen
smile-1.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Nevem koliko ti kockajo digitalni. Samo potem preveri, če bodo kao zrihtali, da bodo delali vsi digitalni brezhibno, to lahko vidiš po nekaj dneh, če dela vse brezhibno. Mogoče boš imel skoz malo problemov z kockanjem in nikoli ne boš čisto zadovoljen. si predstavljaš da ti občasno kocka en digitalni kanal, ki ga redno gledaš? Če ne boš zadovoljen odstopi od pogodbe, če stvar ne bo delala brezhibno in ne se zadovoljit če bodo delno popravili.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Sej ne bom, če ne bo delalo kakor mora (torej brez kock in zatikanja) bom odstopil od pogodbe!! To definitivno, in če mi bo tuštelekom zaračunal kazen, ker sem se vezal za 24 mesecev in sem predčasno odstopil se bom pa na varstvo potrošnikov obrnil!! Ne bom pustil, da me okoli prenašajo čeprav verjamem, da jim je v interesu mi popravit in verjamem, da jim to tudi to uspelo...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Evo, smo stestirali zadevo in stvar je sledeča:

Torej tehniki EVJ so danes prinesli s sabo zunanji digitalni sprejemnik in signal priklopili nanj. Tv je služil samo kot monitor. Ugotovili smo, da se preko njihovega signala digitalna slika predvaja prelepo, kristalno čisto, brez kockic. Takoj sem pomislil, da je z mojm tv nekaj narobe.....Tehnika sta odšla ker sta svoje naredila.

Kličem na servis Samsung v Ljubljano Dast d.o.o. in zahteval tehnika za tvje na telefon. Takoj ko sem ga dobil sem mu opisal celotno zadevo in mu povedal, da je očitno z mojim dvb-c sprejemnikom nekaj narobe v tvju, ker mi prikazuje kocke. Takoj mi je (iz prve roke) povedal, da naj prižgem tv, priklopim na SLO1 digitalno in grem v settings in program info in bom takoj videl, koliko signala prejema kanal. Ugotovila sva, da je premalo signala v tvju, da bi tv predvajal lepe slike (take, kot je to predvajal digitalni sprejemnik od tehnikov evj).

Signala je bilo le 58%:




Za dober signal na digitalnih kanalih pa Samsung potrebuje vsaj 75% ali več! In zato sem takoj poklical šefa na EVJ in mu povedal ugotovljeno, tako da smo se vsi še nekaj naučili zraven
cool-1.gif


Signal mi bodo prišli zvišat ta ali naslednji teden in upam, da bo potem delalo kot mora.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Pa sej pri dvb-c je vseeno ali imas 58% ali 80% signala. Slika je oziroma je ni in ni tako kot pri analogni, ko pri slabšem signalu "sumi"
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Ni glih vseeno - obstaja neki prag, ko je še signala dovolj - iz njegove slike je vidno, da ima signal na meji ( signal večinoma časa je zadovoljiv, so pa prisotne napake - v njegovem primeru je bilo 6 napak v določenem obdobju )

Je pa res, da pri DVB-C-ju ni snega - so pa kockice !
 
Nazadnje urejeno: