Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Načeloma bi moral ja. Itak so poceni. Sicer ne vem kaj se lahko zrabi, verjetno čist iz higienskih razlogov, pa kak kamen se ti v šobo nabere.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Hčerka bo dobila aparat ali bi ji ta airfloss bil v pomoč pri čiščenju, kakšne konkretne izkušnje?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
škodit ji ne more, ampak pri fiksnem aparatu je itak potrebno bistveno več časa posvetit higieni. Dobijo se posebne ščetke, edino namesto medzobnih bi lahko uporabljala airfloss, samo je važno, da razume, da mora kljub temu pred airflossom že dobro očitstit obloge.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Oral-B Triumph 5000 z Amazona -- na vtikaču piše 250V, zadevo sem vtaknil v vtičnico, je šla zelo na trdo, medtem ko sem jo ven komaj komaj izvlekel.

A rabm kakšen adapter, saj se mi zdi da je vtikač manjši kot je vtičnica?
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Oral-B Triumph 5000 z Amazona -- na vtikaču piše 250V, zadevo sem vtaknil v vtičnico, je šla zelo na trdo, medtem ko sem jo ven komaj komaj izvlekel.

A rabm kakšen adapter, saj se mi zdi da je vtikač manjši kot je vtičnica?

ja, isto je pri 3000, to je nek bathroom vtikač kolikor sem videl, načeloma bi rabil adapter, al pa če jih malo probaš raztegnit?

Sam sem rešil s philips polnilcem, sicer je luknja malo večja, ampak ker imam na ravnem lepo stoji in polni...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tudi sam sem imel enako težavo.
rešil sem tako, da sem na našem servisu naročil drug polnilec:(
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Jest sem ga malo raztegnil, ampak potem poči plastika pri pinih a ni sile. Če bo treba, bom samo drug vtikač namestil...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Čuden polnilec
smile-1.gif


Sam imam (sicer za model 3000, ampak je za 5000 pri kolegu identičen) takega:

mpAvDZF0MEeI2BMBC0CKcPg.jpg



BTW: kje je fora kupovati model 5000, če ša ima isto moč čiščenja že model 1000? Že sam se sekiram, ker sem nabavil 3000, saj ne rabim dodatnih programov, razen čiščenja...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Stari seriji 4000/5000 sta edini imeli polno moč in 3D čiščenje, gor/dol/levo/desno. Zdaj pa majo 3D že vse tri, razen najosnovnejše in se definitivno ne splača več dajat tolko več denarja za 5k. V 3 letih uporabe stare 4k in nove 5k, dodatnih programov čiščenja nisem uporabljal skoraj nič. Kar me pa res moti pri novi 5k je pa počasn polnilec. 2x počasnejši kot pri stari 4k... Slabi dan rabi da je baterija polna. lool

medscaleUK-EURO-ADAP.jpg


http://dentalcarematters.com/braun-oral-b-trizone-toothbrush-review/
 
Nazadnje urejeno:

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Model 1000 po moči čiščenja ni enakovreden višjim. Od modela 3000 naprej pa so po moči vsi enaki, razlika je v programih.

Imam model 5000. Uporabljam le deep clean program, saj mi gre na živce da vsake pol minute piska in prekinja. Deep clean to naredi vsakih 45s. Ali je travel case priložen tudi nižjim? To mi je tudi precej uporabno, sicer pa tudi, če daš v neko vrečko, drugo posodico ni problema. Zaslon pa je dober le za to da v kopalnici vem koliko zamujam, ko se mi kam mudi, torej le za uro.

Te oral-b električne ščetke ne zamenjam za nič. Enostavno vrhunski izdelek. Ni primerjave z ročnim ščetkanjem pa še prikladno za lene saj samo držiš in premikaš po zobovju, nič ne telovadiš.
smile-1.gif


Primerjava: http://www.oralb.com/products/electric-toothbrush/professional
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
V linku nad tvojim postom je lepo razloženo, da ima že 1000 enako moč čiščenja... Ravno tako to piše na amazonu pa še na par portalih...

edit: še na tvojem linku je zabeleženo isto
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Key Features of the Oral-B ProfessionalTM
Pulsates to break up plaque Pulsates to break up plaque
Oscillation Thumb Oscillates & rotates to sweep placque away

Nihanje-vrtenje imajo vse od verzije 1000 enako, le pri pulzacijah se razlikujejo kjer jih ima verzija 1000 kar pol manj (torej 20 000/min v primerjavi s 40 000/min).

T.i. "moč" torej po mojem mnenju ni enaka, če ena izmed ključnih funkcij ni enaka. Kakorkoli pa se verjetno to ne bo ogromno poznalo, če si redno čistiš vsaj 2× na dan.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
A ni tko da nej bi si z el. Scetko pucu najvec enkrat na dan, t drugic pa z navadno?
 

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Prvič slišim za kaj takega. Mogoče dolgo nazaj, ko je bila tehnologija še na začetku in je bila ščetka bolj groba do dlesni. Vem da, ko sem 10 let nazaj prvič uporabil električno in sicer Soniccare sem jo po nekaj mesecih nehal uporabljati. Razlog je bil prav v neprijetni uporabi in menjanju zelo zelo dragih ščetk na 1 mesec. No, saj so tudi zdaj precej dražje v SI kot na ebayu.

Jaz čistim zjutraj in zvečer. Nemalokrat pa tudi čez dan, recimo popoldne ko pridem domov pa nimam prav nobenih težav s čimerkoli.