Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kupujem (dobro) električno zobno ščetko. Sonicare vsi hvalijo, je pa nemarno draga. Predvsem zaradi marketinga... Zobozdravnik pravi, da je Oral-B zelo primerljiva, je pa več kot polovico cenejša. Pozna kdo kaj bolj podrobno te zadeve?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ok samo da si sposodim temo, kje dobit poceni te nadomestne ščetke za Sonicare? Npr. če vzameš malo več tega saj v družini to uporablja tam 6-7 ljudi iz oka?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
vceraj je bilo na discovery - Gadget show, kjer so testirali 5 najpopularnejsih elektricnih scetk.

Test je potekal cisto enostavno, kjer je testna oseba prvo pojedla obrok, po tem pa je sla s scetko zobe umit. Zobozdravnik ji je po tem pregledal zobe, da vidi kako kvalitetno so zobje umiti.

Philips sonicare ta z UV je bil sele na 3 mestu, na 2 je bila mislim da Oral-B professional al nekaj podobnega, na prvem pa Oral-B triumph - dejansko je nad triumphom bila zobozdravnica cisto navdusena, ker je v nulo spucalo zobe.

seveda ni to sedaj neki ultimativni test, nekaj pa le pove
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kupujem (dobro) električno zobno ščetko. Sonicare vsi hvalijo, je pa nemarno draga. Predvsem zaradi marketinga... Zobozdravnik pravi, da je Oral-B zelo primerljiva, je pa več kot polovico cenejša. Pozna kdo kaj bolj podrobno te zadeve?

philips je forsiran samo pri nas, v tujini(nemciji) je glavne nagrade pobral oral-b, med drugim tudi produkt leta v tej kategoriji ipd.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kupujem (dobro) električno zobno ščetko. Sonicare vsi hvalijo, je pa nemarno draga. Predvsem zaradi marketinga... Zobozdravnik pravi, da je Oral-B zelo primerljiva, je pa več kot polovico cenejša. Pozna kdo kaj bolj podrobno te zadeve?

Imam oral-b 4000 triumph in jo lahko samo pohvalim, zobje so čisti in gladki v nulo
wink-1.gif
Pa tudi nadomestne ščetke so več kot 2x cenejše od philipsovih. Pa še več različnih oblik ščetk-nastavkov imaš na voljo.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sem v amazon.co.uk vpisal oral-b Triumph pa mi je vrglo 4 strani zobnih ščetk. Kakšne so sploh razlike med modeli? 4000, 5000, 9000, 9500... in če gledam posamezne ščetke potem še D25, D32...
Potrebujem 2 ščetki (in eno polnilno postajo). Obstaja kakšno dvojno pakiranje kot pri Philipsu?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
To sem videl. Samo prodaja se pa kup Triumph modelov, ki jih ni na njihovi strani.
Recimo nadomestne krtačke so Truimph 9000 D25 in D32 (karkoli je že to).
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Na angleškem amazonu, kjer je akcija ščetk, pa ni najt tega dvojnega pakiranja. Res je, da bo potreboval evropski vtič, ker ta, ki je na oral-b ščetkah je sicer 2 pinski, kot so naši, vendar sta pin-a par milimetrov bolj skupaj, tako da je ščetko nemogoče vtaknit v našo vtičnico.Adapter pa sem doma našel.Priporočam pa nakup univerzalnega konverterja iz ebaya za okoli 10 eur, če ga še kdo nima in ga rabi.
wink-1.gif


pin-travel-power-europe-plug-converter-adapter-xs0100090401c.jpg
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Na angleškem amazonu, kjer je akcija ščetk, pa ni najt tega dvojnega pakiranja. Res je, da bo potreboval evropski vtič, ker ta, ki je na oral-b ščetkah je sicer 2 pinski, kot so naši, vendar sta pin-a par milimetrov bolj skupaj, tako da je ščetko nemogoče vtaknit v našo vtičnico.Adapter pa sem doma našel.Priporočam pa nakup univerzalnega konverterja iz ebaya za okoli 10 eur, če ga še kdo nima in ga rabi.
wink-1.gif


pin-travel-power-europe-plug-converter-adapter-xs0100090401c.jpg

Tale na zgornji sliki je za ameriški vtikač, za angleškega rabiš nekaj takega:


30f6015ca8ba20e1d473590671aa5090.jpg
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
sicer je res angleski kaj ga prilagas, ampak tudi tisto je angleski - kot je ze uporabnik opisal je malo ozje in bolj debelo :D
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
ce mislis pod dvojno pakiranje dve scetki potem ima tudi oral-b to. Pri angleskem racunaj, da bos potreboval se adapter za pretvornik iz UK v naso vticnico

http://www.amazon.de/Braun-Tri...8117&sr=8-2
To je še najmanjši problem. Imam še nekje kak adapter še s časov ko se je rabljene mobilnike splačalo kupovat na ebay.co.uk...

Škoda da ni na uk kakšnega dvojnega pakiranja za pametno ceno...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Ali pa odrežeš kabel in zmontiraš gor "naš" priklop.

ne moreš, ker je vtič hkrati tudi adapter.
sem se tut jst tkole zjebal:). Pol sem na našem servisu kupil nov polnilc, pa še vedno full prišparal, kot če bi ščetko kupil pri nas.
govorim pa o oral b triumph in je res full dobra
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Priporočam pa nakup univerzalnega konverterja iz ebaya za okoli 10 eur, če ga še kdo nima in ga rabi.
wink-1.gif
Zakaj ebay pa tako drag? V Conradu so taki konverterji po samo par evrov.