Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Moj prvi sonicare je zdržal 5 let potem je bilo potrebno preveč pogosto polnit baterijo. Druga sedaj dela 3 leta baterija zdrži vsaj 2 tedna (2x na dan).
Zobe spolira v nulo tako da ne vem kaj eni kupujeto, soonicaare iz kitajske za 15 €??
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Meni oral B dela že 15+ let brez problema, Je pa skoz na polnilcu.
Sem pa enkrat kupil poceni kitajske krtačke, pa so se na takrat že slabši bateriji slabo obračale.
Sem pa že moral menjat vgrajene acu baterije.
Sonicare pa nisem imel, tako da ne morem primerjat.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.225
717
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Meni oral B dela že 15+ let brez problema, Je pa skoz na polnilcu.
Sem pa enkrat kupil poceni kitajske krtačke, pa so se na takrat že slabši bateriji slabo obračale.
Sem pa že moral menjat vgrajene acu baterije.
Sonicare pa nisem imel, tako da ne morem primerjat.

Na Sonicare Elite HK7000 sem nareil servis, ker je nehala delat. Zamenjat je bilo potrebno baterijo. NiCd za Ni Mh.
Pa glave sem moral pripeljat iz Kitajske, ker pri nas niso več dobavljive.
Kvaliteta Kitajskih glav je popolnima enaka original Philipsu, cena pa kake 3€ /kos s poštnino.
Pri nas teh glav ni več v prodaji.

http://www.ebay.com/bhp/sonicare-elite-toothbrush-heads
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
odpor do sonicare? meni so super, edino kvaliteta je res rahlo pod nivojem.
pac se sprijaznis, da na par let menjas in je to to (pa jih pazim, da ne bo pomote).
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.225
717
113
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
odpor do sonicare? meni so super, edino kvaliteta je res rahlo pod nivojem.
pac se sprijaznis, da na par let menjas in je to to (pa jih pazim, da ne bo pomote).

Ni nobenega odpora do Sonicara.
Pač se je malo pokvaril in sem ga šel malo za hec servisirat (youtube pokaže kako se ta vrag odpre), ali pa bi ga moral vreči med odpadke.
Glave so pa žal nehal prodajat tu. Na srečo kitajske ne zaorajajo nič za originalom (glava pri tem modelu je še vse kaj drugega kot samo krtačka).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Super.Bom vzel, upam da drži. Kako pa je z nakupom krtačk oz nastavkov? Se kupuje originale in kje?
kitajske so trse (in precej dlje zdržijo) in nimajo indukatorja obrabe ampak moder del ostane moder. Original ima Merkur komplet 6+2 po dokaj sprejemljivi ceni. Jaz malo kombiniram. Racunaj pa na menjavo na cca 1,5-2 meseca.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kupujem originale, tisti 4 pack je kar ugoden.
kolega kupil enkrat fake, pa so se mu same snemale z rocaja.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.225
717
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Ti vsakič menjaš del, ki na novejših crkuje.

To ne vem, ker nisem popravljal/razdiral novejših.
Pri "moji" krtački se menja komplet glava z nihajnim mehanizmom.

Kot sem že napisal, so take glave pri nas nedobavljive. Uvoz od tam, kjer jih še prodajajo ali pa Kina.
smile-1.gif


No jaz sem se odločil za Kitajsko glave iz tudi iz razloga, do ko sem šel v popravilo krtačke nisem bil siguren, če jo bom uspel popraviti, zato se mi je zdelo potencialno dosti bolje, da stran vržem (mi obležijo v predalu) 20€ za Kitajske (ki se niso izkazale za slab nakup) kot 50€ za Philipsove.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jap, pri novejsih crkne ravno tale del pod scetko. vsaj pri mojih dveh se je zlomil tisti mejhni plehec, ki prenasa vibracije. samo tega pa ne najdem nikjer za kupit..
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dobil, sprobal. Čuden feeling s Sonicare čistit zobe. Po eni strani žgečka, po drugi strani pa deluje grobo. Pravijo, da se v enem tednu navadiš.
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Ker je crknila že 4. Sonicare, sem se odločil, da menjava znamko. Kaj kupiti?

mi mamo že par let braun oral b triumph professional care 3738, kupljena kot zadnji kos (znižana za 50%). jaz si upam trditi da jo mamo več kot katerokoli drugo sonicarjevo, tko da jaz navijam za brauna - oral b

ja mi smo tudi kar nekaj sonikerjev premenjali, z braunom pa zadeve špilajo
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Sonicare Flexcare sem že kar nekaj ročk popravil. Začelo se je, ko je mami odletela ročka, sem jo spravil in ugodno nabavil novi set z dvema ročkama, eno je dobila mati. Kasneje po nekaj letih po garanciji se je tudi tu začelo kvariti, različne okvare, ali mehansko en liti del poči, ali elektronika odleti ali motor ..., če imaš kako staro se, da potem od tam dele pobrati, tako, da spravite stare, li ion baterije se pa tudi dobi, samo če polniš enkrat na 14 dni ko pade na 1 črtico in izklopiš ko pride na 3 , potem baterija zdrži 3- 4 leta brez problemov, ko je napolnjena, pač izštekaš in ponovno všetkaš ko je na 1 črtici, ker sicer baterijo prepolni in uniči....
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, saj jaz sem tudi že sestavljal - drugače bi bila številka še večja...

Oral B sem gledal, samo mi ni jasno kaj vzet, da dobiš top ščetko, toda brez neopotrebne krame, ki jo itak preplačaš... Rabim ščetko in polnilec in je to to. Pri Sonicare sem nekako ugotovil, da HX6930 je ročka, vse ostalo so pa razno razni paketi...
 
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Ja, saj jaz sem tudi že sestavljal - drugače bi bila številka še večja...

Oral B sem gledal, samo mi ni jasno kaj vzet, da dobiš top ščetko, toda brez neopotrebne krame, ki jo itak preplačaš... Rabim ščetko in polnilec in je to to. Pri Sonicare sem nekako ugotovil, da HX6930 je ročka, vse ostalo so pa razno razni paketi...

top ščetke imajo vse cel kup navlake. Je filips isto. Ti poglej da maš par programov za "pranje in nego zob" ni poglej kateri nastavki so kompatibilni s ščetko, ki ustreza zgornjim zahtevam. Jaz osebno pri braunu ciljam na tiste 70,mogoče 100 in več €, ker gor piše made in đermani. vem da je lahk fejk, sam pri filipsu so gor nalimani kitajci in če pomislim kolk sitnosti smo mieli z njimi.Aja še to. Mi mamo v ščetki NIMH baterio. Mogoče tud to zn abit razlog za da ali ne za odločitev za določeno ščetko

Računaj tam od ene 70,80 do 120, mogoče par 10 € več so okej ščetke, to je to. Glede nastavkov pa ko nabavš ščetko poskusi (če jih ni zravn) jih dokupiš (pazi cene le teh se razlikuejo in ni nujno da so ravno poceni) in potem sprobaš in za v bodoče veš kateri ti najbolj odgovarjajo. Jaz zase sem jih neki cajta kupoval v mercatorju na kupone, to je potem otišlo in sem jih neki cajta nabavljal v Muellerju, sedaj jih kupujm v Iperccopu ker jih vedno dobim, pa cenovno se mi tud zdijo najbolj ugodni v tej štacuni. Je p anaša že ou of dejt, ampak nastavke še vedno dobim brez problema

uglavnm mi smo na baunu oral b in u nulo zadovolni
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem imel tudi filipa, pa se mi je zdel tist sonic bolj blažev žegen, sem šel na oral in mi je precej boljši.