Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Prispevek na TV sem videl tudi jaz. Zanima me, katere znamke in modeli so dejansko uporabni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Ne je pa bilo rečeno da je najbolj očistila zobne obloge najcenejša zobna ščetka in veliko bolje kot razni Sonicare in Oral B za 200€

Zdaj vprašanje kako so to testirali. Ker v dejanskih kliničnih študijah in ena in druga očistita bolje. Definitivno se da z ročnimi pripomočki za par eurov "v nulo" spucat zobe. Ampak večina nima ne potrpežljenja, ne znanja, ne motoričnih sposobnosti, da bi to naredila. Kaj šele dvakrat dnevno.

Jaz sem ravnokar v procesu nabave Sonicare DiamondClean Black. Pa še Airfloss bom nabavil. Starša dobita pa FlexCare Platinum za božič.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Ne je pa bilo rečeno da je najbolj očistila zobne obloge najcenejša zobna ščetka in veliko bolje kot razni Sonicare in Oral B za 200€

Zdaj vprašanje kako so to testirali. Ker v dejanskih kliničnih študijah in ena in druga očistita bolje. Definitivno se da z ročnimi pripomočki za par eurov "v nulo" spucat zobe. Ampak večina nima ne potrpežljenja, ne znanja, ne motoričnih sposobnosti, da bi to naredila. Kaj šele dvakrat dnevno.

Jaz sem ravnokar v procesu nabave Sonicare DiamondClean Black. Pa še Airfloss bom nabavil. Starša dobita pa FlexCare Platinum za božič.

Najcenejša električna ščetka je zmagala....sicer pa tudi jaz uporabljam Sonicare in mi zadostuje.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
http://www.oralb.com/en-CA/products/vitalityprecision/

tole sem zvedel, da je zmagovalec testa...
Tudi jaz sem zasledil ta podatek. Našel sem kratek povzetek testa,celotnega testa z vsemi opisi pa ne najdem.
"Najboljša na testu, a zelo draga, je Braun Oral B Triumph 5000, za katero je treba odšteti skoraj 170 evrov,. Takoj za petami sta ji dve bistveno cenejši krtački: Oral B Professional Care 500 za približno 50 evrov in Philips Sonicare Clean Care za približno 40 evrov. Obe zelo učinkovito odstranjujeta obloge. Naš nasvet: pobrskajte po spletu, saj lahko odkrijete še kakšen popust."

Do sedaj sem uporabljal Philipsov Sonicare, vendar je odpovedal poslušnost. Sumim, da je šla baterija, katero sem sicer naročil in jo bom zamenjal, če pa je kaj drugega bom moral kupiti nekaj drugega, samo ne vem kaj.
 

ended

Pripravnik
26. jan 2013
45
0
6
Koroška
Hay, pred dvema letoma kupil Philips Sonicare kpl, s čistilcem itd. Potreboval sem skoraj en mesec, da sem se navadil nanjo (povem, ni enostavno); no sedaj ni problemov. Nabavil sem predvsem zaradi zobnega kamna in stroškov zobozdravnika cca 50 eur. No sedaj kamna skoraj ni, je pa zobozdravnica priporočala 1 x na dan umivanje z navadno ščetko, ker električna med zobmi in dlesni ne očisti dovolj. Seveda pa je potrebno uporabjat še zobno nitko.
Prej sem uporablja električno ščetko, katere ščetka se je vrtela, ampak to ni to. Če bi še enkrat kupoval bi se odločil za Sonicare !
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Citat:

Zdaj vprašanje kako so to testirali. Ker v dejanskih kliničnih študijah in ena in druga očistita bolje. Definitivno se da z ročnimi pripomočki za par eurov "v nulo" spucat zobe. Ampak večina nima ne potrpežljenja, ne znanja, ne motoričnih sposobnosti, da bi to naredila. Kaj šele dvakrat dnevno.

Jaz sem ravnokar v procesu nabave Sonicare DiamondClean Black. Pa še Airfloss bom nabavil. Starša dobita pa FlexCare Platinum za božič.

A tale Airfloss je za kaj? Študiram, da bi nekaj nabavil, ker cene Curaprox medzobnih so
crazy1.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Airfloss je kul. Jaz ga uporabim namesto medzobne krtačke, potem pa z nitko samo medzobne kontakte očistim, kar mi vzame cca 20 sekund.

Sicer pa tud airfloss ni poceni, dobiš kakih 30 medzobnih krtačk za ceno airflossa če se ne motim. Je pa res, da še nisem kdaj sam kupil medzobne krtačke
grin1.gif
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Paket petih je mislim da cca. 6 eur, ja.
smile-1.gif
Nitko potem rabiš tako pri ščetkah kot airflossu. Sicer se mi zdi, da bi ščetka utegnila več odstraniti kot mešanica zraka in vode ... kaj pa kaka klasična zobna prha?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ta airfloss je kar močan. Lahko pa not daš vodo ali ustno vodico. Nitko bi jaz še vseeno priporočil ja, ampak je bistveno manj natančno vse skup potrebno potem, samo na hitro vmes med vsemi.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Potem ko sta po dobrih dveh letih oba Sonicare neslavno "umrla", sva nabavila samo enega novega (pa še to predvsem zato, ker je bila še zaloga nadomestnih ščetk). Sem pa zadnjič v Hoferju kupil "sonično zobno ščetko" za 17€ in pripadajoče nastavke (1€/kos).

Občutek v rokah je v primerjavi s Sonicare seveda čisto kitajski. Je pa v kompletu še medzobna ščetka, nastavek za zobno nitko, ščetko za čiščenje jezika, prav tako indukcijska polnilna postaja in 2 nastavka. Za moj okus je glava ščetke prevelika in ščetine premehke (res pa je, da sem navajen na Sonicare, drugi tega občutka nimajo). Na moje veliko presenečenje pa so zobje z njo (seveda po občutku) očiščeni VSAJ TAKO DOBRO kot pri Sonicare. Učinkovitost sem potem še testiral na pri čiščenju ene druge umazanije z obema in so se moja opažanja samo potrdila. Ima prav tako različne programe (normal, sensitive in massage) in 30s prekinitve. Ocena: če bi bila 100€ je ne bi kupil zaradi plastičnega občutka v rokah, tako pa moram priznat, da sem zelo zadovoljen.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Evo, jaz sem danes dobil po pošti Oral-B 3000, ki sem ga naročil pred prazniki.

Sonicare je umrla baterija, pa sem se zaradi dobre cene odločil menjat spet nazaj na oral-b...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Potem ko sta po dobrih dveh letih oba Sonicare neslavno "umrla", sva nabavila samo enega novega (pa še to predvsem zato, ker je bila še zaloga nadomestnih ščetk). Sem pa zadnjič v Hoferju kupil "sonično zobno ščetko" za 17€ in pripadajoče nastavke (1€/kos).


S sonicarjem sem se ščetkal samo 1x testno nekaj let nazaj in težko primerjam.
Lahko pa potrdim, da je tale Hoferjeva super. Imel sem eno podobno različico prejšnjih serij pa je po 3 lettih omagala. Nisem kaj veliko razmišljal, počakal sem na novo akcijo in vzel tole za 17€.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Moj Sonicare dela bp že ~4 leta, baterija sicer je opešala, ni pa panike. Bom še tega airflossa vzel.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik marc pravi:

"Najboljša na testu, a zelo draga, je Braun Oral B Triumph 5000, za katero je treba odšteti skoraj 170 evrov

Sam sem jo naročil preko Amazona in me je s poštnino vred prišla ca. 100€.

http://www.amazon.co.uk/Oral-B...+b+triumph+5000

Predtem sem imel prejšni model Triumpha 5000 (isto naročil preko Amazona) in ni šans, da grem na katero drugo ščetko
cheer.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik dTi pravi:
Moj Sonicare dela bp že ~4 leta, baterija sicer je opešala, ni pa panike. Bom še tega airflossa vzel.

Ko boš našel kako ugodno varjanto mi daj na ZS, mam enga zapakiranga za prodat pa ti ga dam mal ceneje kot ga boš kje drugje našel.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
u Mullerju je Airflos mislim da od danes dalje 75€

UPS...;)
Mal sem zaj***...po 80€ so v BigBang-u
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Vprašanje za lastnike Sonicare ščetk. Imate držalo medtem, ko ga ne uporabljate vseskozi na polnilniku, ali ga polnite le takrat, ko se popolnoma izprazni?