Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Sej jih maš že od 3 eur dalje, vendar boljši, univerzalni pa po možnosti z usb pa so že okoli 10 eur s poštnino. Me res zanima, kaki je conradov za par eur
grims-1.gif
Na mimovrste je univerzalni, brez usb , 20 eur...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne vem sicer, kaj ti bo USB pri električnem adapterju ... no enega Conradovega si lastim, pa se je v Afriki in drugje po Evropi dobro izkazal na vseh vtičnicah za tiste par evrov.
 

qbm

Pripravnik
1. sep 2007
160
0
16
S to temo ste me prepričal, da sem si naročil Oral-b Triumph 4000 na Amazon.uk, dodatne krtačke sem dobil v 2 dneh, glavno enoto še čakam.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zaradi dopusta se s tem nisem preveč ukvarjal, potem pa sem pred nakupom le želel še mnenje svoje boljše polovice (ona je najbolj skeptična) in sva si v Saturnu pogledala in preizkusila (seveda samo v rokah, ne v ustih) obe. Oral-b zaradi rotirajoče glave prece bolj nadležno ropota. Prav tako so se pojavili pomisleki, da lahko zaradi rotirajoče se glave še pospeši odstopanje dlesni (včasih, ko so bile vrtljive, so zobozdravniki prav opozarjali na to). Kako je s tem pri tej zadevi? Ker sem že bil tik pred nakupom Triumpha, zdaj pa so spet pomisleki, da ne bi mogoče ravno zaradi dlesni vzel Sonicare (ki je pač bolj nežna).
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
jaz mam rotirajoce scetke ze zelo dolgo in nimam nobenih problemov z odstopanjem dlesni. Ma tudi senzor ce prevec pritiskas na dlesni in ce to upostevas mislim, da ti nima bit kaj hudega.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
ce imas triumph 5000 s smartguide imas oranzen trikotnicek ki utripa

za sonicare ne verjamem da nebi ze prej imel, ker je moja scetka od philipsa ze 10 let nazaj imela ce si prevec stisnil, da je preskoclo in si cuto
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej preveč pritiskaš na začetku, dokler se ne navadiš. Pol ko skužiš sistem in se navadiš ropotanja in "žgečkanja" gre lepo normlano.
Ščetko nasloniš na zob in pooočaaaaasi vlečeš od zadaja naprej (tko jst delam).
Men je full lažje si jih prat, če se v ogledalo gledam, da točno vidim kje gre ščetka.

Sam imam oral-b sonic, punca pa triumpha, pa triumph boljš opere, je pa moj sonic res bolj nežen.
Ščetke za triumpha pa na ebayu kupjem, ker so skor 50% cenej kot pri nas
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Vidim, da sta obe ščetki vrhunski in razmišljam, da bi zaradi žene res vzel kar nežnejšega Sonicare. Mogoče kakšna ideja kje najceneje dobit dvojno pakiranje? Manda naj bi se dalo najceneje dobit preko nekaterih zobozdravnikov...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vse te električne ščetke so veliko bolj nežne od ščetkanja z navadno ščetko!
razen, če ima že sedaj kako super soft varjanto pa še s to je previdna.

če boš vzel oral b, bi ti iz izkušenj priporočal model triumph
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
A je kdo že primerjal "nežnost" električnih zobnih ščetk z "navadno" ščetko od Curaprox-a? Te curaproxove so tako mehke, da sem rabil približno en teden, da sem se navadil. Je pa ne zamenjam za nobeno drugo "ročno" ščetko več. Se pozna, da so ščetine na ščetki iz drugih materialov pa še čez 5000 jih je.. navadna ščetka pa ne vem če jih ima jurja...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pri moji triumph 5000 je šla baterija po gobe.
Kličem na servis, pa pravjo, ja komplet ročka se menja. Samo baterije ne menjajo in stane 32€. Ok WTF?? Jst sem za njo dal čez 100€!!
Polnilc pri nas ni za dobit, iz tujine pa tut ne bi smel bit več kot 15€.
Torej super duper krtačko se da dobit za cca. 50€ (še ščetine z ebaya)! V trgovini pa nategujejo za debelih 100€!!

Kje je taukaj sedaj fora? Zakaj v trgovino po njo?
Razmišljam, da bi kr dve vzel...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Moram povedat, da sem totalno razočaran nad Sonicare. Čisti sicer dobro, toda nastavki so dragi in niti pod razno ne zdržijo 3 mesece, kot oglašujejo. Novi DiamondClean še toliko manj.

Ampak ok, to bi še preživel. Problem je, da je kvaliteta popolnoma zanič. Po dobrih dveh letih uporabe sta crknili obe. V eno jevprišla voda, za drugo ne vem kaj se ji je zgodilo, sem pa obe odprl. Sodelavcu je prav tako crknila, ker je prišla voda v njo, drugemu je šla baterija (ki se kao ne menja), tretjemu pa še samo rahlo vibrira. Za teh 130eur (+kakih 150 za nastavke) bi pričakoval, da to zdrži ve
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
meni zdrzijo tudi vec kot 3 mesece, ce je potrebno. mogoce prevec pritiskas? niti se mi ne zdijo drage, tisto pakiranje po 4 ima cisto sprejemljivo ceno.
z mojo je po dveh letih vse ok, nobenih sledu o vodi, je pa res, da se izogibam pranju pod tekoco vodo, ce je le mogoce. ce jo pac zasvinjam s pasto pa pac ni druge.
ce si vsaj malo pripraven lahko baterijo zamenjas doma, dobis pa jo na ebayu za par eur.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Morm pohvalit oral-b servis v UK.

Triumph 4000 sem kupil na amazonu UK. Po 2 letih in nekaj mesecih je zaslonček povsem crknil, ščetka pa je še delala ok. Pošljem pred dobrima 2 tednoma v Anglijo na servis (mel sem še samo 4 mesece garancije , 2+1 leto) in po mojem presenečenju, me je pred nekaj dnevi pričakala GLS pošta s povsem novo triumph 5000.Komplet v škatli, kot iz trgovine, polna oprema, verzija 2 (bolj gripi in brez lcdja na sami ščetki)
smile-1.gif


Če bi bil iz UK bi mel poštnino zastonj na servis in domov. Tako pa sem mel stroške s poštnino do UK v vrednosti 5 eur, ker sem dal vrednost pošiljke na 100 eur.Naša neumna pošta pa nima zavarovanja do UK in bi dobil v primeru izgube paketa le 3x ceno stroškov pošiljanja.Zvedel nakdnadno.
bonk.gif


 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Monaco, si jih vrgel v smeti? Potrebujem neke dele, ki jih na servisu nimajo.