Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Kar se pa funkcij tiče, pa itak nastaviš naj najjačo:) ne vem zakaj bi si božal zobke in potem jamral, da ne opere dober.
Enim je prehudo (za dlesni), predvsem na začetku. Vsaka ščetka 1/2 navodil nameni uvajanju.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Če koga slučajno zanima, se prodaja nova zapakirana električna zobna ščetka Sonicare HX6932/36 z UV čistilcem, dvojno pakiranje.

cena 120€ oz. za alteriste še kakšen € popusta
cool-1.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Aj je kdo pred kratkim kupoval Sonicare ali Oral. Meni je včeraj Sonicare crknila in moram kupiti nekaj noega. Glede na to, da imata tako SC kot Oral malo morje modelova, me zanima ali kdo, tako iz roke ve, kaj je za kupit? Razmišljam, da bi vzel Oralova, ki ima poleg pulziranja še oscilacija, vrtenja, a po drugi strani se malo bojim za dlesni. Sem malo nagnjen k paradontozi.
A je Oral pro8000 okŠ V Bigbangu je znižana
https://www.bigbang.si/zobne-scetke/pro8000-genius-zobna-sce-oral-b-594499
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Če bi še naprej imel Sonicare, potem je najceneje, da kontaktiraš Flegis in kupiš samo novo ščetko. Seveda, če imaš polnilec in ostale stvari v redu.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Me je isto skrbelo zaradi dlesni, toda zaradi slabe kakovosti Sonicare, sem potem vzel oral-b in bil zelo zadovoljen.

Pri sonicare je notranjost platinum modelov identična cenejsim
wink-1.gif

Drugače pa pogledaš najdražji model in vzameš tistega, ki ima rocko enako... Večina različnih modelov je zaradi opreme in prodajnih kanalov.

Ce hočeš so sonicare, kupi na flegisu samo rocko
wink-1.gif


Bi pa jaz na tvojem mestu resno razmislil o tej, ki sem jo zgoraj prilepil. Na testih jp veliko bolj hvalijo od sonicare
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Hvala. Bom si ta vikend malo časa vzel in pregledal razmere na trgu
smile-1.gif

Zobarca tudi pravi, da je za dlesni Sonicare bolj primerna. Bom kontaktiral Flegis, da vidim za koliko dobim ročko.
Hvala.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Zanima me kje kupujete ščetke za sonicare doma ali v tujini.Sem gledal na ebay-u pa me zanima če jih kdo nabavlja in katere so o.k
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Imam v planu nabavit eno izmed električnih ščetk (še ne vem katero), vendar mi jo higieničarka zaradi občutljivih zob odsvetuje. Pravi, da bom največ naredil s pravilno tehniko z ročno Curaprox. Problem je, ker je (vsaj meni) ta tehnika precej zahtevna (kdaj me roka boli do komolca
hysterical-1.gif
Je kdo s podobnimi problemi prešel na električno in opazil poslabšanje z občutljivostjo zob? Mogoče še kakšno mnenje forumskih zobarjev? Hvala.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Imam v planu nabavit eno izmed električnih ščetk (še ne vem katero), vendar mi jo higieničarka zaradi občutljivih zob odsvetuje. Pravi, da bom največ naredil s pravilno tehniko z ročno Curaprox. Problem je, ker je (vsaj meni) ta tehnika precej zahtevna (kdaj me roka boli do komolca
hysterical-1.gif
Je kdo s podobnimi problemi prešel na električno in opazil poslabšanje z občutljivostjo zob? Mogoče še kakšno mnenje forumskih zobarjev? Hvala.
A dej no, sam nabavi pa gasa. To je kot ročna tehnika proti punci.
evil.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Malo sem pogledal na zgornji link, ker se tudi sam odločam, da bi vzel eno električno ščetko.
Vidim, da je Oral-B Genius 9000 predlagana, kot najboljša. Link je tudi na amazon, kjer naj bi bila kar konkretno znižana.
https://www.amazon.co.uk/gp/pr...8b46c87004abbbf
Vem, da je prvotna cena napihnjena a vseeno kar sem gledal na hitro drugje je pod 130€+poštnina nisem videl. Iz zgornjega linka pa bi prišla tam 115€. Pozna še kdo kaj bol ugodnega. Je kaka zadeva na katero bi moral še biti pozoren.

Čeprav bi verjetno bila tudi malo cenejša Oral-B Smart Series 6500 ok zadeva.
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Dve vprašanci za vseznalce na Alterju. Bi podaril "malčicama" električni zobni ščetki. Gledam tale Genius 8900 dvojno pakiranje.

1. Ali sta notri dve enaki ščetki ali ne ?
2. Od katerega leta je priporočljiva uporaba tele ščetke? Bosta stari dobrih 10 let.

No pa še dve.
smile-1.gif
Kakšna korist od tiste aplikacije preko telefona in ali se da imeti dva profila. Pa če ma kdo kakšne izkušnje kako se je to obneslo? A je mularija kaj raje umivala zobe?

Njune želje so sicer drugačne
evil.gif
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Če kdo rabi, imam novo, zapakirano PHILIPS Sonicare HX9352/04, samo ročaj, črne barve.

Ponudbe na ZS.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Žal nekega pametnega odgovora glede starosti in priporočene uporabe tudi jaz nisem našel. Zobozdravniki odsvetujejo, zato ker se otroci polenijo in potem sploh ne znajo več pravilno ščetkat zob. Pa nekje do 12. leta bi naj uporabljal otroško električno ščetko, če že. Tu se moraš vsekakor dogovoriti, da npr zvečer z električno in zjutraj s klasično.

Jaz imam sicer še manjše otroke, ki jima 1x dnevno na koncu še jaz operem zobe, pa sem razmišljal, da bi jima jaz raje z električno, da malo pospešim
smile-1.gif
. To je pa EDINI vidik, kjer se mi je zdela Sonicare* primernejša...

*kdor ni bral cele teme - ko mi je tretji sonicare crknil (dva sta zdržala kak mesec dlje kot garancija, enega so mi že vmes zamenjali), sem obupal nad res slabo kvaliteto in prešel na OralB, ki se mi zdi precej boljši, tudi učinek malo boljši, toda tako na prvi vtis malo preveč agresivna. Ampak glede na to, da sem imel ultra občutljive dlesni, zdaj pa je šlo na boljše, je očitno to to
smile-1.gif
.
Naslednja bo Xiaomi, ki je v bistvu izboljšana kopija Sonicare (in tudi prodanih je bilo že nekajkrat toliko kot vseh sonicare skupaj
wink-1.gif
). Trenutno jo ima GearBest v akciji https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_616635.html?wid=88 Drugje je dražja.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Evo, sem naročil Soocare X3 za čiščenje zob tamalima in javim. Sem pa malo presenečen nad ceno nastavkov. Imajo samo original in so na nivoju cene nastavkov za Sonicare. Malo jih sumim, da pašejo fake nastavki za Sonicare diamond tudi gor.

Drugače pa nastavki iz zadnjega modela hoferjeve preverjeno pašejo na Oral-b. Meni osebno se zdijo ščetine od hoferjeve celo boljše od braunovih.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Kaj predlagate za zobno/ustno prho.
Koliko gledam mal tuje recenzije je večinoma na prvem mestu Waterpik. Tukaj se omenja Airfloss.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Koliko si dal za shipping? Po koliko so nastavki? Malo čudno mi je, da bi bili samo originalni, če pa že, ne bojo dolgo..
wink-1.gif