Free First Bank

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Danes berem novico na Siolu kako je nek slovenec / hrvat (ne morejo se zmenit čigav je) odprl v Izoli Free First Bank, nagrabil 50 mio € in izginil:

http://www.siol.net/Slovenija/Crna_kronika/2010/07/banka_pod_krinko.aspx

Zgodba me pritegne in malo pobrskam po netu. Informacij ni veliko, obstaja pa obsežna tema tukaj: http://forex.mojforum.si/forex-ptopic299.html

Torej pri vsej zgodbi me zanima kdo mi pomaga ustvarit takšno fiktivno podjetje, ker očitno je naivnežev po svetu ogromno. Najbolj zabavne so prve strani teme, ko pišejo: ''danes bo izplačilo'', ne dobijo nič. Naslednji dan ista zgodba, potem pišejo kako bo naslednji teden, potem...

Sej ne vem kaj si naj mislim pri vsej zgodbi, po eni strani vem, da je človeška neumnost brezmejna, po drugi strani se mi smilijo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Temu se reče oplemenitenje denarja!
grin1.gif


Glede na to kakšni tipi/žene se javljajo v forumu (o samih sebi pravijo da so (sedaj) brez prebite pare) se ne čudim da se da tak nateg izpeljati. Še celo ponoviš ga lahko (pa magari na istih ljudeh) ker je raja tako glupa ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Gamad najnižje sorte, tako da kakšne posebne škode od tega ni, samo denar se vsake toliko časa malo prerazdeli.

Organizator tegale FFB je pa poleg tega izolana, ki je izginil še 70 letni radovljičan z bogato zgodovino, iz kronike znan da so ga preganjali ker je skupaj z ženo organiziral qrbarijo.

Ista zgodba kot remius, le da je bilo tukaj vloženih precej hrvatov, večinoma iz istre. http://forexhrvatska.com/forum/index.php?topic=220.0
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Ja kaj pa tisto včeraj, ko so prijeli goljufa v Celju, ki si je sposojal denar z obljubo 10-15% mesečnih obresti. Posojali so mu od 11000-79000€!!! in to brez kakršnih koli pogodb. kako bodo sedaj dokazali človeku, da so mu res posodili.
bonk.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
OMG, sem prebral 4 strani tiste teme in če ne bi vsake toliko pogledal datuma napisanega posta, bi mislil, da se govori o urah, so pa vmes minili tedni.

"Sam zdaj bom pa res prijavil", "dajmo raje še mal počakat"...
bonk.gif


Varianta: Do petka še počakam, če do torka ne bo nič, v četrtek podam prijavo.
grin1.gif


In kakšne so bile kaj obljubljene obresti? 50% letno?
rolleyes-1.gif


Po moje, če danes odpreš banko, ki se imenuje Free Second Bank, takoj dobiš za kak milijon denarja.
cry12bpy.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
podobna je scena z nekimi iphoni :D bo sej bo, potem pa od starosti umreš brez € :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
To je ta tip (v črnem). Ne vem no, jaz bi rekel da mu na čelu piše da je prej lopov kot bankir in kdor mu je nesel denar si ne zasluži samo da ga okradejo ampak še kakšno krepko po buči.

http://www.24sata.hr/news/slovenski-prevarant-svoje-zrtve-mamio-ljepoticama/182995/

Kaj boste vi siromaki, če nisi naredil kariere vsaj v amwayu se takih stvari enostavo ne moreš it. Ti so sposobni arabcu pesek prodat.

Teme so pa zabavne, to pa. Recimo v eni taki piramidici trenutno čakajo na izplačilo, ki je obljubljeno za drugo leto februarja, tisti, ki so pobrali denar pa so že lani zaprli štacuno. In drugo leto nekje aprila bojo vloženci spraševali po forumih če zdaj je pa že vsega dovolj in naj prijavijo ali naj še kakšen mesec raje počakajo.

Ista finta kot Thorex, Mortex, FISS Finance. Tega je ko dreka. Lastniki pa vsi neki peki, avtomehaniki, električarji... Letnikov tam okol 1987.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Danes berem novico na Siolu kako je nek slovenec / hrvat
Zoran Cvetkoviæ?
smirk-1.gif

Slovenc pod šur, ja
smirk-1.gif

Še Hrvat ni - to je srbjanc, v najslabšem primeru črnogorc.
Upam, da ga dolžniki dobijo (pred policijo) in obesijo za jajca. Tega se pri nas manjka.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1. Navdusem sem, koliko ovc hodi po svetu, imajo denar in se pustijo strič. Problem je samo, ker imajo volilno pravico.
2. Zakaj srbjanc, hrvat ipd. Mar kleni Slovenci tega niso sposobni. Seveda so. Kar preveri zgoraj omenjeni forum. Kaj čmo, po Gaussu (ni Slovenc:) je povsod približno enak procent barab. Počutil bi se zelo slabo, če mi ne bi bili sposobni kaj takega.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Še bol na easy finto si je zmislil en model v MB pred leti, ko so ravno ven prišle reglje in predplačniške kartice;

Odprl firmo, oz. samo poštni kaslc, firma xyxy se ne spomnim, dal oglas za delo, češ da išče ala picopeka, zidarja,
obljubljal za polovico večje neto plače, delo takoj, lahko brez izkušenj, poslat je bilo pa treba živlenjepis in nevem kok
tolarjev za "obratovalne stroške", ampak dobijo denar pri prvi plači (ali na razgovoru) nazaj.

Folk pošiljal tudi dvojne vsote (češ ratalo bo ker sem dal duplo), firma pa itak ni obstajal, obstajal je samo kaslc
xyxy d.o.o kamor so veselo deževale kuverte z dinarji. (vrjetno bil povezan še s kakim poštarjem; ali celo sam poštar)

Itak s tega ni blo nič, "jebat ga nisem bil zbran", nato ga nekdo prijavi, pride do sojenja in to, in model v tem času
že ima (oz. jo je že imel prej) tole firmo, pokaže delovne knjige nanovozaposlenih, novozaposleni seveda povedo
da so res dobili denar nazaj, sam pove da je dobil samo par prijav in neizbranim vrnil denar, zaslišijo tudi te in ti
povedo da so res prejeli denar nazaj, ostali 50-100-500 pa nič
smile-1.gif


Model (al dva) ki sta ga ovadila pa nakoncu nosita še stroške sodbe.
smile-1.gif


Nafukaš ohoho folka, ko pride do štale maš kak mesec letanj po sodiščih ampak nakocu izpadeš ovca.
Jebeš, pol pa jih jebeš še enkrat.

Tak se dela.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
1. Navdusem sem, koliko ovc hodi po svetu, imajo denar in se pustijo strič. Problem je samo, ker imajo volilno pravico.
2. Zakaj srbjanc, hrvat ipd. Mar kleni Slovenci tega niso sposobni. Seveda so. Kar preveri zgoraj omenjeni forum. Kaj čmo, po Gaussu (ni Slovenc:) je povsod približno enak procent barab. Počutil bi se zelo slabo, če mi ne bi bili sposobni kaj takega.

Moram poiskat link tiste strategije, na dan par tisoč ljudi nasede nategu ala "zadeli ste miljon dolarjev" "rad bi kupi ta telefon za sina v gani"

Baje se tu zasuče dnevno toliko nategnjenega dnarja da crkneš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Nafukaš ohoho folka, ko pride do štale maš kak mesec letanj po sodiščih ampak nakocu izpadeš ovca.

Dokaj naivna izjava, se vidi da še v življenju nisi bil na sodišču razen kaj si morda bil kdaj klican za 8 minut not kot priča. Namreč sodni procesi ne trajajo kak mesec niti kako leto sploh pa ne v takšnih primerih ko je toliko prič, te zadeve se vlečejo leta in leta in leta in ti leta in leta in leta nosiš odvetniške stroške in ti leta in leta in leta živiš v negotovosti saj dejansko ne veš kakšen bo epilog. Po bitki so vsi generali in lepo se da prebrati in vživeti v zgodbo ampak moram te razočarat da je to mogoče le en primer, dejansko pa je najbrž šla zadeva potem naprej na vrhovno morda celo na višje sodišče kjer pa je zelo možno da se je vrnila na prvo stopnjo in zgodba še sploh ni končana... Tak je to ja.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Iz linkanega foruma:

Citat:
jaz sem ze osebno kontaktiral svojega dobrega prijatla na policiji ki je tudi komandir v mestu kjer zivim,ker je tudi sam skupaj z moji9m denarjem imeu vlozenih 2000eur

Resno ne vem ali je tole bolj za smejat ali za jokat...
uf-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.255
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Iz linkanega foruma:

Citat:
jaz sem ze osebno kontaktiral svojega dobrega prijatla na policiji ki je tudi komandir v mestu kjer zivim,ker je tudi sam skupaj z moji9m denarjem imeu vlozenih 2000eur



Resno ne vem ali je tole bolj za smejat ali za jokat...
uf-1.gif

Pomoje bolj ko ne buča. Pa ne ker bi bili komandirji tako pametni ampak zato ker se skoraj na vseh postajah stalno opravlja razgovore z oškodovanci v zadevah telme/eurosuccess/vstavi_poljubno in ni logicno.

ceprav so tudi ljudje, ki vedo da je stinger oster in da prebode avtomobilsko gumo, pa so vseeno sli probat ce tudi podplat od cevlja...tko da no ja...mozno je =)

Je pa za jokat se ja.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:


ceprav so tudi ljudje, ki vedo da je stinger oster in da prebode avtomobilsko gumo, pa so vseeno sli probat ce tudi podplat od cevlja...tko da no ja...mozno je =)

Ajoj, niti si nočem predstavljati posledic, če so to delali medtem ko je bil čevelj na nogi in pa da so zadeli tisto kar ni fino zadeti v čevlju.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ne vem kaj je tukaj tako čudnega. Jih poznam nekaj ko imajo kar precej denarja v še delujočih forex piramidicah. Zdaj za policaja kake hude matematike kakor jaz vem ne rabijo znati, tako da bi rekel da na 20% mesečne obljube prej nasede policaj kot poljedelec ali avtomehanik. Ali navsezadnje univerzitetni profesor na ekonomiji, saj nima veze. Prijave pa se v teh sistemih dogajajo kakšno leto po tem ko vse crkne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.255
113
ja samo so prijave stalno, ker ne bos verjel teh piramid kar ne zmanjka
smile-1.gif


@lost am, ja, nek bebec je z obuto nogo gor stopil ker ni verjel da bodica prebije podplat. Ja no, to je en tak primerek kretena v policiji
smile-1.gif