RTV Prispevek

Evil_Genius

Zelenc'
15. nov 2009
10
0
1
Pred nekaj dnevi se je na vratih narisal en možakar in izjavil da je od RTV in da so strokovno ugotovili da ne plačujemo rtv para davka. Na moj odgovor da pač nimamo TV-ja mi je v roke dal kuverto v kateri je izjava o prijavi televizorja oziroma izjava da tega nimamo in mi ob enem še zagrozil da je kazen za krivo izjavo 400EUR.

Torej sedaj imam 3 možnosti.

1) napišem da imam televizor (ta možnost mi je najmanj všeč)

2) napišem da nimam tv-ja Baje pridejo pridejo preverjati a si mogoče avtomatsko kriv, če kontrolorja ne spustiš v stanovanje.

3) Izjave sploh ne pošljem. A lahko potem pričakujem da me avtomatsko dajo med plačnike.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
#2.
zmaga.gif

Ce nimas televizorja in radija (in po moznosti se avtoradia), ni panike.
wink-1.gif
Ce pa je samo radio ali samo avtoradio, so vcasih imeli ene znizane/cenejse variante. Je pa menda zdaj tako, da moras to izjavo "obnoviti" vsaki dve leti ali nekaj v tem stilu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Itak, za tistih 12 EUR na mesec ni vredno biti stalno na trnih.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Pa si kej podpisal, ko ti je izdal, koverto?
Kakorkoli že nimaš nič, v stanovanje pa brez sodnega naloga nima kaj hodit, avto pred hišo z radijem pa tako ali tako ni tvoj.
Sam ne se prijavit, ker odjavil se ne boš več, kazen ti pa v najslabšem primeru pokrije triletno naročnino, od katere pa tako ali tako nimaš nič.
No lahko je govoriti, mene je sicer baba zajebala, da se plačuje to nepotrebno sranje, ampak ker je na njeno ime pa naj plačuje
wink-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
ah... pomoje se je tud bz kregat. če ga ne spustiš v stanovanje, te dobi na piko, in potem se bojo prej ali slej tud s nalogom prikazal. Sej nima drugega dela, kot papirje urejat...
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Joj, če bi se to dalo kako spremenit. Za nekaj moraš plačevat kar sploh ne spremljaš. Saj sem se sprijaznil že pred časom ,ampka za 12 evrov bi lahko kaj drugega kupil ne pa vrgel v smeti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ah... pomoje se je tud bz kregat. če ga ne spustiš v stanovanje, te dobi na piko, in potem se bojo prej ali slej tud s nalogom prikazal. Sej nima drugega dela, kot papirje urejat...

V naši državi si kriv če ne dokažeš nasprotno .. torej, če pride inkasant od RTVja in reče da bi želel videt stanovanje, ga moraš spustiti v hišo. Če ga ne (tvoja pravica) ti bo avtomatično zaračunal naročnino!

Skratka če imaš TV boš v vsakem primeru dobil račun, če ga nimaš pa moraš inkasatna povabit na kavo in se potem podpiše da res (ŠE) nimaš TVja ... pride pa potem vsake toliko pogledat če ga že imaš!
grin1.gif


Da se zastonj prit mimo samo če si v novogradnji (in te še niso dobili - to lahko traja tudi 10 let) oz. če si res v vukojebini pa da pridejo tam mimo samo na vsake 5 let.

Sicer pa pri nas se je 20 let nazaj fotr uprl plačilu ker smo videli samo 2 programa na TVju (ne ni bil to SLO1 in SLO2, ampak samo SLO1 od nacionalke) in oba sta snežila - antena je bila pa 100m od hiše (da si sploh kaj videl). Pa so prišli RTVjevci s svojo opremo in lepo pokazali fotru da stvar dela - to so pokazali tako da so s radiofrekvenčnim skenerjem z par metrsko anteno (vse profi roba) nastavili frekvenco in potem fotru pokazali na osciloskopu, da nekaj miga v mejah "dovoljenega". Na vprašanje če pokažejo kako to "miganje" spravit v TV sliko so začeli s tem da za to rabiš dobro opremo (a jebiga par 100m koaksialca in tadražja antena pa 2x ojačevalec je pa kaj?). Skratka nismo dosegli nič in plačat je bilo treba vseeno!
10.gif
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
K bodo nehal tekmovat s komercialnimi TV-ji jim bom pa tud plačal teh 12€. Do takrat pa imajo cisto zadosti prihodkov.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Če je kdo pri hiši invalid ali pa upokojenec in dobiva dodatek za postrežnino "prepišite" Tv naročnino nanj (če še ni), sprintajte obrazec s spletne strani RTVSLO, fotokopirajte odrezek pokojnine in pošljite na Kolodvorsko.
smirk-1.gif
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Če že plačujemo naročnino, naj potem skinijo reklame, ki jih je glih tolk kot na komercialnih TVjih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
ja. čudno da jih to noben nič ne vpraša... recimo zavod za zaščito potrošnikov.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Da se zastonj prit mimo samo če si v novogradnji (in te še niso dobili - to lahko traja tudi 10 let) oz. če si res v vukojebini pa da pridejo tam mimo samo na vsake 5 let.

Hmm...ja, jaz jih čakam že pol leta da me najdejo v novogradnji, pa nič od njih
rolleyes-1.gif