RTV Prispevek

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Vprašanje:
Ali Siol, Amis,T2 in drugi ponudniki javljajo rtv-ju kdo je naročnik njihovih storitev?
Ker dejansko kakor jaz razumem gre preko elektro prključka in po moje oni nebi smeli dati podatkov od naročnikov.
lp
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
A v tistih hribih zopet neumnosti delate
sprasujem se.gif
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Nič se ne ugotovi dokler sam ne prijaviš TV sprejemnika ali pa dokler RTV od elektro distributerja ne dobi podatka o novem naročniku električnega priključka. Lahko traja tudi več let, da te 'najdejo'.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Amis, siol,... nič ne dajejo podatkov rtv-ju. To mora biti urejeno. Če ni in ugotovijo ti pač plačaš kazen, ponudniki pa nimajo nič s tem
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Nobene kazni ni, ker nič ne ugotovijo. Ko te sčasoma 'najdejo', ti pošljejo obrazec za prijavo/odjavo TV sprejemnika. Če jim izpolnjenega obrazca ne pošlješ nazaj, ti po enem mesecu in pol avtomatsko začnejo redno pošiljati položnice, ki si jih od takrat naprej dolžan plačevati.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
NigelM, nič se ne obremenjuj s tem RTV prispevkom. Ko te bo v nabiralniku enkrat čakala položnica, takrat začni plačevati.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Vprašanje se je nanašalo na Siol, Telemach,... Ti pač niso elektrodistributerji
wink-1.gif


Mene bega bolj drugo vprašanje. Če je v hiši narejen drugi vhod in je razdeljeno stari mladi. Pa imajo mladi kabelsko, stari pa adsl a morata obe familiji plačevati rtv ali to spada pod skupno, kot elektrika
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
V praksi počakajo mesec in pol po dostavi obvestila in potem začnejo sami pošiljati položnice. Sem bil na RTV in sem dobil info iz prve roke.
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Torej, danes je poštar prinesel plavo kuverto. Očitno rtv sedaj pošilja obrazec po zup-u... Ker sem bil v kopalnici je butasto podpisala, tako da sedaj odpade da nisem dobil
bonk.gif


Kaj sedaj... spisat in vrnit ali? Kazni pa nebi plačeval
evil.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Torej, danes je poštar prinesel plavo kuverto. Očitno rtv sedaj pošilja obrazec po zup-u... Ker sem bil v kopalnici je butasto podpisala, tako da sedaj odpade da nisem dobil
bonk.gif


Kaj sedaj... spisat in vrnit ali? Kazni pa nebi plačeval
evil.gif

Vrnes podpisano da stanovanje še ni naseljeno...
evil.gif
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Posebej za sobni radijo in za v avtu? Ali "eno za vse"? Za vse člane gospodinjstva?
Kaj pa PC?