Svetilke

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sem jo potem jaz tudi nabavil. Sveti OK. Flood je zelo lep krog, mogoče je na sredini malenkost svetlejše, ampak moraš res zelo dobro pogledati. Tudi spot je OK za svetit, čeprav svetilka sama ni tako zelo močna da bi lahko svetil na daleč.

Če jo primerjam z Led Lenser P7, je svetloba precej bolj rumenkasta in manj "stabilna" - vsake toliko časa malo utripne, pa tudi nasploh zelo na fino "mrgoli".
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Izkoristim temo...gledam za zunanjo svetilko s senzorjem, pa bi vzel nekaj s kitajske. In ker mi ni kaj dosti jasno, kaksne ledice so dobre in katere zanic, bi prosil za kaksen predlog.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Kolk visoko pa imas montirano in koliko sveti levo desno? Jaz bi imel cca. na 3m visine in potrebo da razsvetli pod seboj cim dlje ob steni.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.351
980
113
Celje
Obišči stran
Kaj se ta trenutek nabavlja kot "best buy"? Rabim nekaj za v avto oziroma za v kovček če grem kam... Pač ročna (žepna) svetilka, baterija verjetno 18650.

Hvala
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Ej že kako leto ne spremljam več. Imam toliko tega smetja že doma, da raje ne gledam več, ker bi zihr še kaj nabavil
hysterical-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Polnilna ploščica (že z micro USB) skupaj s poštnino za 0.33€ ----> KLIK

Če je v redu mini USB pa reci piši za celih 0,25€, pride v kaseljc ---> KLIK

Kako jim za tak denar uspe narediti + poslati čez pol sveta in imeti še dobiček, ne bom nikoli razumel.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Velikoserijska proizvodnja. Poštnina je pa nizka/zastonj, ker se izrablja odvečne kapacitete. Samo potem ponavadi čakaš okoli en mesec, da dobiš ane
tongue-1.gif
Če bi rad v 1 tednu, boš plačal.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Kaj pa vem, izdelava in prevoz do Kitajca je že v masovnih količinah. Poceni poštnina še še nekako gre...
Od tukaj naprej pa gredo stvari individualno.
Po naročilu mora nekdo natisniti CN22. OK, lahko direkt na kuverto, a kuverta že ima neko vrednost. Pri tako majhnem naročilu mislim da je še tako poceni storitev pravzaprav draga. Torej stroški amortizacije printerja, poraba črnila itd... Treba je nesti na pošto (OK, to res ni individualno). Ko vse to seštejem, gre tudi kar nekaj časa. Res da poceni delovna sila, a še vedno mi zastonj. Raje nočem vedeti, kakšno provizijo ima tukaj Aliexpress.
In v takih okoliščinah zaslužiti.

Khm, meni je to vseeno misteriozno...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.949
3.237
113
V kolumni na siolu je en znan svaštalog predlagal dodatne dajatve na aliexpres in podobne, ker so očitno prepoceni. Pa slovenska pošta bi morala dodatno računat dostavo ker tudi "očitno" ni ekonomsko vzdržno.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V glavnem. Obupal sem nad kitajskimi zadevami, zato iščemo neko renomirano ročno svetilko nekje do 60 EUR. Zahteve. da ni večja od nekje 13,5 cm. Deluje na 3x AAA ali 4x AAA ali 2x AA. Nastavljivi fokus ni nuja, če ima fix focus dobro razmerje širina/dolžina/moč svetlobe.
Tudi ni potrebe po milion funkcijah in raznih strobo efektov. Dovolj bi bilo samo ON/OFF ali morda še DIM/ZATEMNJENO (zmanjšana svetilnost). Nekaj sem na internetu pogledal. V poštev bi recimo prišle naslednje

https://www.mimovrste.com/rocne-svetilke/ledlenser-svetilka-led-lenser-p72

https://www.mimovrste.com/rocne-svetilke/webhiddenbrand-svetilka-l7

https://www.mimovrste.com/rocne-svetilke/ledlenser-svetilka-t72

http://www.maglite.si/node/88

Čisto po slovensko bi bila najboljša najcenejša svetilka. To je L7.

Ima kdo kake izkušnje. Kje v Sloveniji bi se dalo zadeva preizkusit. Pa ne tako, da te trgovc v sekret zapre pa si sveti tisti meter ali 2. Ampak dejansko, da se gre na prvi travnik in dejansko preveri svetilnost, focus, fix focus. Vsako mnenje dobrodošlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Money as Debt.
grims-1.gif


Odkar ni več zlate podlage, je na tem svetu vse možno.
17758-icon_confused.gif
.

Sam pri sebi se pa neznansko bojim, da bodo posledice tega športa grozljive (ne poznam močnejšega izraza). Še vedno do sedaj se je moral vsak račun plačati namreč
tongue-1.gif
.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Točno vem kar hočeš povedati. Ni problem fuknt 5 EUr za šrot z ebay ali aliexpress, ampak do sedaj dobena kitajska svetilka ni preživela več kot nekaj ur svetenja. Zato skok stopničko višje. Ampak 60 EUR fuknt za nekaj kar je na kocu neprimerno je tudi NO GO. zato potrebujem nasvet.

Od zgornjih mi je najbolj všeč MAGLITE, ampak kolker vidim je fix focus, pa še najožjo lečo/glavo ima. zato sem skeptičen glede na dolžino/širino snopa. Sama moč in svetilnost bi načeloma bila OK.
 
Nazadnje urejeno: