Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Kot sem že rekel:
Citat:
Eni hočejo imeti zoom svetlike, drugi reflektorske, tretji TIR leče itd. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti.
Ti si pač ljubitelj zoom svetilk in ti tak snop ustreza. Meni pač ne in ne boš verjel, nisem edini.

Sicer po moje lučke za splošno uporabo imajo OP reflektor, ki lepo, enakomerno razprši svetlobo in malo svetlejši center niti malo ni moteč.
wink-1.gif

Pa btw, eni znamo tudi zmanjšati moč svetilke, ko svetimo na blizu
grin1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Trenutno gledam eno čunga lunga naglavno - pa primerjam s H7. Samo zdajle sem v zaprtem prostoru (10m je na razpolago). Tako, da za zunaj ti ne morem povedat. Je pa čunga lunga boljša in pri focusu na "minimalno točko", ali pa razpršeno - je ta "velik" krog bolj "poln" svetlobe, kot pri LL. Se bolj po domače izražam
redface-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Trenutno gledam eno čunga lunga naglavno - pa primerjam s H7. Samo zdajle sem v zaprtem prostoru (10m je na razpolago). Tako, da za zunaj ti ne morem povedat. Je pa čunga lunga boljša in pri focusu na "minimalno točko", ali pa razpršeno - je ta "velik" krog bolj "poln" svetlobe, kot pri LL. Se bolj po domače izražam
redface-1.gif

Ne verjamem, slike video!?
grin1.gif


Sicer pa kolikor gledam LL ima na eno lečo max. 250LM, vse njihove svetilke ki so svetlejše uporabljajo več emiterjev in več leč. Pa ni vrag da si LL ne more privoščit enega 1000LM emiterja v 150EUR dragi svetilki?!
tongue-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Lepo si napisal.Se jaz tut priporočam za kak video-primerjavo. Sicer pa sem dobil T7 za fajn ceno, pa s P3 sem še vedno zelo zadovoljn, tako da ostajam na LL. Več kot 2 lučki itak nebom rabil.P3 gre v avto, T7 pa bo za doma in za na okoli v rukzaku.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ..

jaz ima dva LL ja, P7 in na glavno H7 sem pred kratkim kupil - moram rečt, da v življenju še nisem imel boljše luči v roki oziroma na glavi. Imamo doma ene 10 takšnih in drugačnih svetilk, pa LLju niti do kolen ne sežejo, pa imajo nevem kakšen premer "glave" in lumnov

@jest5: imam občutek, da si intuzijast, tako da to ni prtimerljivo z nami rajo, ki želimo plug&play svetilko v tem priemeru, bi rekel, da ima LL prednost. Pa še tisto, kar je Utisevalec napisal, se popolnoma strnjiam z njim - kaj ti bo 10x močnejša svetilka, če je snop v riti. Ni vse samo v lumnih, očitno
smile-1.gif


Daj magari posveti v eno zgradbo in da vidimo snop, pa potem še z eno LLjevko, pa da vidimo kaj je na oko bolj "prijazno"

NE rečem, da ne obstaja boljših svetilk od LL, ampak jaz je še nisem videl.. pa še lep dizajn ima
smile-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Da ne bo kdo narobe razumel, ne pljuvam nič čez LL, ampak samo me je res pozitivno presenetlo to čunga lunga "sranje".
Sam imam P7, sem več kot zadovoljen. Na ključih pa imam K2, ki me vsakič znova preseneti ko se ponoči malo sprehajam ali pa grem par 100m z biciklom in si posvetim malo
cool-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
KSZ..

jaz ima dva LL ja, P7 in na glavno H7 sem pred kratkim kupil - moram rečt, da v življenju še nisem imel boljše luči v roki oziroma na glavi. Imamo doma ene 10 takšnih in drugačnih svetilk, pa LLju niti do kolen ne sežejo, pa imajo nevem kakšen premer "glave" in lumnov

@jest5: imam občutek, da si intuzijast, tako da to ni prtimerljivo z nami rajo, ki želimo plug&play svetilko v tem priemeru, bi rekel, da ima LL prednost. Pa še tisto, kar je Utisevalec napisal, se popolnoma strnjiam z njim - kaj ti bo 10x močnejša svetilka, če je snop v riti. Ni vse samo v lumnih, očitno
smile-1.gif


Daj magari posveti v eno zgradbo in da vidimo snop, pa potem še z eno LLjevko, pa da vidimo kaj je na oko bolj "prijazno"

NE rečem, da ne obstaja boljših svetilk od LL, ampak jaz je še nisem videl.. pa še lep dizajn ima
smile-1.gif
Težka bo s primerjavo, ker sem LL že podaril dalje.
Predno se bom jaz spravil ven s pravim fotičem, bo pa tudi trajalo
grin1.gif
Mogoče bom pa res ta teden.
Lahko pa poiščem in prilimam kakšno primerljivo fotko od koga drugega
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Sam sem vedno navdušen ko pride kitajc po pošti, daš baterije filat in do večera se ravno nafilajo. Vključiš in hura, naredi se dan. Vsakemu ko daš v roke (jst jih kupujem za rojstnodnvena darila) je navdušen in se čudi. Ampak potem ko si vzameš čas za dirketno primerjavo (recimo kakšno kresovanje bogu za nogu) sem vedno bolj prepričan da je LL klasa zase.

Pa recimo direktna primerjava (skoraj 2uri testa) quadro LED emiterja (SSC P7) v kitajski luči (900lumnov) in pa male LL P5 (nekaj čez 100lm) je pustila navdušenje občinstva na strani P5. Cenovno je kitajka okrog 30-35EUR (luč + baterija + polnilec), P5 pa se dobi za 40EUR. Svetlobe seveda da kitajka mnogo več, ampak ko se začne uporaba je pa vse ostalo na strani LLja. In pa ja, večina kitajk je narjenih tako da tesnijo vodo samo zaradi masti (treba mazat navoje in 0 ringe), kontakti zelo hitro oksidirajo, stikala so potrošni materiala (on/off držijo kar dosti časa - 1000 vklopov, druga pametna pa velikokrat samo okrog 100 vklopov), navoj je vrezan tako da vsako odvijanje/zavijanje pusti ostružke (to narediš 100x ni več navoja). Skratka kot je en prej omenil, ni to plug&play ampak bolj kupi&vrzi!
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Eh, SSC P7 emiter praktično v nobeni luči ne zgleda dobro(izjema so OP reflektorji velikega premera). Ne moreš s tem delati primerjave no
wink-1.gif
Poleg tega je daleč od 900lm
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Vem da je to prednost da LL ima piko in nic okoli sundra, samo ce bi pa recmo tekel in nekaj lovil in rabil mocan center piko bi imel pa samo mocno piko, 3 metre zraven pa neves ce bi te kaj zbilo k je taka tema in neosvetljeno.

To mi je slo ze v ameriskih filmih vedno na zivce, z raznimi FBI variantami, cel ekran crn samo na sred pika, zraven pa nisi vedel kaj bo priletelo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Pol si recimo poglej 17$ dalje. Pa jasno nima 1600lm, ampak "le" okoli 800.
Če ti je ta predebela povej, ti dam link do česa ožjega.


Podobna tej mi dobro služi na beciklu. Imam pa na reflektor nanešenega malenkost prozornega laka za lase, da je meja med centralno piko in šibkejšo okolico bolj zvezna. DIY OP reflektor
tongue-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Sam sem vedno navdušen ko pride kitajc po pošti, daš baterije filat in do večera se ravno nafilajo. Vključiš in hura, naredi se dan. Vsakemu ko daš v roke (jst jih kupujem za rojstnodnvena darila) je navdušen in se čudi. Ampak potem ko si vzameš čas za dirketno primerjavo (recimo kakšno kresovanje bogu za nogu) sem vedno bolj prepričan da je LL klasa zase.

Pa recimo direktna primerjava (skoraj 2uri testa) quadro LED emiterja (SSC P7) v kitajski luči (900lumnov) in pa male LL P5 (nekaj čez 100lm) je pustila navdušenje občinstva na strani P5. Cenovno je kitajka okrog 30-35EUR (luč + baterija + polnilec), P5 pa se dobi za 40EUR. Svetlobe seveda da kitajka mnogo več, ampak ko se začne uporaba je pa vse ostalo na strani LLja. In pa ja, večina kitajk je narjenih tako da tesnijo vodo samo zaradi masti (treba mazat navoje in 0 ringe), kontakti zelo hitro oksidirajo, stikala so potrošni materiala (on/off držijo kar dosti časa - 1000 vklopov, druga pametna pa velikokrat samo okrog 100 vklopov), navoj je vrezan tako da vsako odvijanje/zavijanje pusti ostružke (to narediš 100x ni več navoja). Skratka kot je en prej omenil, ni to plug&play ampak bolj kupi&vrzi!
grin1.gif

Zelo se strinjam z napisanim. Tudi sam sem kupil že nekaj kitajk na Ebay in DX.Res, stikalo je v "riti" kar prekrito z eno gumico, če pogledaš driver, ni dodelan, kljub temu, da sem na navoje in oringe dajal prozorno silikonsko mast, je takoj bila vsa od opilkov. Stikalo zadaj drži kar en obroč na navojih (kot pri fleksarci). Izdelava je po hitrem postopku. Če si kje, kjer se je treba na svetilko zanest, te kitajke že niso prava izbira.
Obstajajo pa tudi boljše kitajske luči Fenix, ki pa niso iz cenenih materialov, so res dodelane, komot se lahko promerjajo z LedLenserjem:
TK35, XM-l dioda, kvaliteten driver, imam jo doma:
http://www.fenixlight.si/TK/tk35.html

Tole sem pa probal, vendar nisem lastnik:
http://www.fenixlight.si/TK/tk70.html

Sveti ko satan. Res pa bi si želel, da bi to bile "zoom" svetilke.
Pri poceni kitajkah se tudi opazi, kako s segrevanjem sveti vedno slabše. Če jo ugasneš, da se ohladi, potem spet sveti OK na začetku (slabo hlajenje?). Če je slabo hlajenje, pa to pomeni tudi kratko dobo emitorja.

In res, kot je omenil utiševalec, če je megleno/deževno/zadimljeno, se naredi okoli zastor in vidiš obupno slabo. Te LL s zoomom imajo ta problem manjši, saj svetlobo skor enakomerno razpršijo.

Sam svetilke ogromno uporabljam, in res je dobro imet različne za različne stvari. Recimo gasilci v našem gasilnem domu nočejo fenix svetilk ravno zato, ker pravijo da v dimu z njimi ne vidijo dobro. Iz tega razloga so pred kratkim kupili 3 nove MAG-LITE Magcharger, pravijo da se z njimi vidi veliko bolje v takih pogojih.
Magcharger imam tudi sam, ne sveti tako močno (230 lumnov, če se ne motim), vendar opažam, da so ponoči barve veliko pravlnejše kot s katerokoli LED svetilko. Če z razdalje 100 m posvetim v smreko, jasno vidim storž, z LED pa ni tako lepo viden. Tako da niti Magcharger ni za odpis, moj recimo ima že elektronsko stikalo..
smile-1.gif



LP
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Teh tvojih pretiravanj s storži smo se pa že naposlušali v drugi temi
hysterical-1.gif


Sicer pa obstaja dosti premium kitajskih firm, ki imajo solidne izdelke. Pri kopijah le teh pa moreš malo vedeti, kaj iskati, da se ne zafrkneš
tongue-1.gif
Za malo denarja lahko dobiš super luč, ali pa polizdelek. Jebat ga, nakupovanje kitajcev ni za vsakega.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vidiš, jaz pa še nisem slišal, da zna halogenka lepše svetit v dimu, pa da vidimo bolj realne barve, kot podnevi.
smirk-1.gif


LL zoom mi je všeč, pravtako zmogljivosti, cena, kvaliteta in trajanje baterij, katere so priložene in so standardne, ne pa kot pri fenixu.Pa fenix je drag.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Vidiš, jaz pa še nisem slišal, da zna halogenka lepše svetit v dimu, pa da vidimo bolj realne barve, kot podnevi.
smirk-1.gif
Svetenje v dimu nima nobene veze s halogenko, ampak le in samo z intenziteto svetlobe. Močnejša je svetloba, bolj se bo sipala. Hej, zato pa imajo LED svetilke ene take fajn opcije, ki se jim pravi "medium" in "low"
Glede realnosti barve, so pa le te veliko bolj realne pri nevtralno belih LEDicah, kot pa pri oranžni svetlobi halogenk. Sedaj pa bo zihr začel Bajkman bluziti, kot v tej temi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Vidiš, jaz pa še nisem slišal, da zna halogenka lepše svetit v dimu, pa da vidimo bolj realne barve, kot podnevi.
smirk-1.gif


LL zoom mi je všeč, pravtako zmogljivosti, cena, kvaliteta in trajanje baterij, katere so priložene in so standardne, ne pa kot pri fenixu.Pa fenix je drag.


Bolj realne kot podnevi niso, so pa bolj realne kot pri LED diodi. Ja, halogenka napram LED nima samo slabosti, žal pa ima zaradi gretja (spektra) manjši izkoristek.
Fenix je res drag, kar je dokaz, da so kvalitetne stvari s kitajske lahko pravtako drage. Meni osebno je zanimiv model fenix LD 22 (katere nimam), sicer moč ni ubijalska, je pa zelo praktična in na navadne baterije, žal brez zooma:

http://www.svetilke.com/ld-serija/fenix-ld22


Pa pri LED diodah je podatek o lumnih samo maximum. Takoj ko se segreje, se ti lumni zmanjšajo. In vsaj nekatere fenix svetilke so tako narejene, da se avtomatsko zmanjša moč po določenem časus(se mi zdi da 12 min), če jo imaš na polno moč.

LED lenser so vsekakor odlične svetilke, P7 oz. T7(ne vem točno) uporablja tudi policija. Vojska je kupila fenix svetilke, nekatera gasilska društva pa so že kupila polnilno fenix svetilko:

http://www.svetilke.com/fenixlight/rc-serija

Ampak vsi omenjeni imajo v uporabi tudi Maglite Magcharger (gasilci tudi Maglite 4D LED).

Še to: tale se mi ne zdi spet tako zelo draga v primerjavi z X21:

http://www.svetilke.com/tk-serija/fenix-tk70
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pri Fenix ravno prihajajo ven osveženi modeli aktualnih svetilk z oznako U2, imajo še malce boljše ledice notri. :p
TK41 U2 ima tako zdaj 860 lumnov, prejšnji model TK41 pa 800. Nekaj se bo poznalo, jaz jo bom naročil takoj, ko jo bo imel amazon direktno, trenutno je cena še malce napihnjena, ker jo ima samo en ponudnik.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pri Fenix ravno prihajajo ven osveženi modeli aktualnih svetilk z oznako U2, imajo še malce boljše ledice notri. :p
TK41 U2 ima tako zdaj 860 lumnov, prejšnji model TK41 pa 800. Nekaj se bo poznalo, jaz jo bom naročil takoj, ko jo bo imel amazon direktno, trenutno je cena še malce napihnjena, ker jo ima samo en ponudnik.

To mi je nova informacija. Upam, da jih bodo kmalu imeli tudi tukaj:

http://www.svetilke.com/

Meni je všeč, ker imajo praktično vse svetilke. Tudi pokažejo ti jih, lahko jih probaš. Jaz se že poznam z njimi..
smile-1.gif
Pa če je kaj narobe, komot neseš nazaj.