Svetilke

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Misliš, da bo fejk? Jaz rečem da nebo.Je blo pred cajtom dosti tega na ebayu ja, pol pa se je ledlenser razjezo, začel spremljat ebay, amazon... in se spravo vsakega prodajalca replik s tožbo za vsaj 50k eur.Če pa že bo fejk, pa ga bom prijavil, pa dobim denar nazaj.Paypal pa to
smile-1.gif
Naročeno pa je iz UK.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Če bi jo kupil 3 leta nazaj, bi bil ok nakup. Danes tole niti slučajno ni konkurenčno kitajčkom.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Če bi jo kupil 3 leta nazaj, bi bil ok nakup. Danes tole niti slučajno ni konkurenčno kitajčkom.

Vedno bolj sem prepričan da se motiš!
grims-1.gif


Kitajčki so v enaka ohišja kot pred 5 leti namontiral super duper LED emiterje z navidezno visokim lumenskimi potenciali, ampak svetijo pa še vedno za en k. (o kvaliteti izdelave nebi)!
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Če bi jo kupil 3 leta nazaj, bi bil ok nakup. Danes tole niti slučajno ni konkurenčno kitajčkom.

Vedno bolj sem prepričan da se motiš!
grims-1.gif


Kitajčki so v enaka ohišja kot pred 5 leti namontiral super duper LED emiterje z navidezno visokim lumenskimi potenciali, ampak svetijo pa še vedno za en k. (o kvaliteti izdelave nebi)!

Exactly
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Če bi jo kupil 3 leta nazaj, bi bil ok nakup. Danes tole niti slučajno ni konkurenčno kitajčkom.

Vedno bolj sem prepričan da se motiš!
grims-1.gif


Kitajčki so v enaka ohišja kot pred 5 leti namontiral super duper LED emiterje z navidezno visokim lumenskimi potenciali, ampak svetijo pa še vedno za en k. (o kvaliteti izdelave nebi)!
Heh...
Mojih 15+ svetilk pravi, da se motiš
smirk-1.gif

(je pa res, da je vsakega kitajca koristno razdreti in malo pregledati pred prvo uporabo)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Bolj iz nostalgije in tudi zato, ker so res kvalitetne, uporabljam Rayovacove. Pri nas se jih sicer ne dobi.
http://www.rayovac.com/Products/Lights/Work.aspx
Vsaj trenutno največ uporabljam te dve:
a.jpg

(Ja Utiševalec, leva ima izmerjenih 760lm)

Pa ima kaj uporabnih?
evil.gif


To je tako kot avto s FWD in 300KM brez kakšne zapore diferenciala, neuporabno oz. uporabno samo da daš v tehnične podatke in se potem hvališ!
grin1.gif


No naslednji alter tematski meet bo srečanje alter "svetilničarjev", pa bomo videli kdo ma daljšega (snop)!
nahrung002.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Leva je "model" C108, ki ga pa pri kitajčkih jasno dobiš pod n različnimi "firmami", ter konfiguracijami, tako da se ne da na splošno reči boljši/slabši. Če ima XP-G ali XM-L LEDico, je absolutno svetlejša od modela LL, o katerem se je govorilo višje.
Zdej če ti odgovarja profil svetlobnega snopa, je pa druga stvar-meni recimo zelo, ker je z XM-L LEDico idealen za širokonamensko uporabo
wink-1.gif

btw, desna je še svetlejša, samo zanjo nimam meritve
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Okoli 15€ za svetilko.
Samo boš moral nabaviti tudi ustrezne baterije ter polnilc(pri polnilcu se da zelo poceni priti skozi, če imaš vsaj malo DIY žilice)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
DIY zilica je, sam ti pravs naj bi ta lampa za 15eur bila ekvivalent ali celo bolja od LL? Kaksne so pa ustrezne baterije?
Mas kaksen link do te lampe za 15eur?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Svetlejša absolutno.
Če ti bo boljša po uporabnosti, je pa odvisno od tega, kakšen svetlobni snop hočeš imeti. Eni hočejo imeti zoom svetlike, drugi reflektorske, tretji TIR leče itd. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti. Jaz sem zadovoljen le z reflektorskimi
wink-1.gif


Baterije so litijeve 18650 ali 26650
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se kr strinjam z jest5 - mam v štacuni LL in poleg teh tudi china "lučke". Jih lahko vedno primerjam neposredno med sabo. Ponavadi s kako P7, ker je najbolj prodajana. Jah kaj naj rečem? Za pol (in več) manj denarja svetijo VSAJ tako dobro kot P7. Sprobano tudi na jagi ponoči.(več lovcev mi je že potrdilo to).
Edino kar se sprašujem, je kvaliteta. So zelo kvalitetno narejene, tudi s tistimi obročki, da je vsaj malo vodonepropustna. Ampak za LL lahko rečem, da tudi po 2h ali pa treh letih uporabe in več, še vedno deluje 100% in še vedno je ohišje kljub raznoraznim padcem itd kompaktno in brez "luftov".
Za te kitajske pa ob malo bolj konkretni uporabi ne morem še povedati, kako se obnesejo/zdržijo. Sicer pa lahko v končni fazi 3 ali pa 4 take svetilke kupiš za ceno LL in ti je vseeno.
Vseeno bi pa raje LL zaupal kakšno bolj "hard core" uporabo svetilke. Tako da te res ne preseneti in bi recimo nehala svetit ko ti po skalah zleti in se ustavi v eni luži ipd.
V glavnem, bo cajt pokazal svoje
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zdej če ti odgovarja profil svetlobnega snopa, je pa druga stvar-meni recimo zelo, ker je z XM-L LEDico idealen za širokonamensko uporabo
wink-1.gif

.. in to je glavni problem in VSE kitajske pa tudi VSE ostale LED svetilke se skrijejo proti LLju.

95% teh kitajk z 1000lm+ ima klasičen alu reflektor usmerjen čez navadno steklo, s tem dobimo dot&flood efekt, torej zelo svetlo točko v sredini in nato ogromno ostale svetlobe ki je razpršena v nekem "krogu" okoli te točke.

Ko hočeš svetit nekam daleč ti flood jemlje pogled, ker pač oči ne morejo kompenzirat (preveč) svetlobe. Če je malo megleno/deževno se naredi zastor vse okrog in ne vidiš nič.

Ko rabiš flood imaš jebeno presvetlo piko na sredini snopa ki spet jemlje fokus in moti pogled. Sveti recimo v zaprtem prostoru s tako lučjo 15 minut in kmalu razen svetle pike ne vidiš nič okrog.

LL recimo sploh nima reflektorja ampak čez LED emiter pride prva izbočena leča, nato pa druga (dinamična) vbočena leča ki deluje kot fokuser. Tako dobiš flood ki je 90% pravilno razpršen (brez svetle točke na sredini) in pa recimo 80% direktno točkovno osvetlitev (skratka zelo malo flooda okrog). Vmes so seveda nalogne stopnje ki jih nastaviš po želji.

S tem dobiš na točko (dot osveltitev) z 200lm LL precej več svetlobe kot s 1000lm kitajko in hkrati po 50msec premiku palca na fokuserju flood, ki ima povsem pravilno osvetlitev in grem stavit da je spet na neki točki na robu kolobarja VEČ lm kot pa pri kitajki.

Ker seveda sedaj nekateri trdijo da ni moteče itd. in da njihovo oči vidijo vse je zadeva preprosta. Poskušaj narediti fotografijo take luči ko osvetljuje:
a. objekt daleč stran
b. objekt blizu
.. zaradi mene s trotlziher fototaparatom na avto ali z DSLRjem na manual.

Nato naredi enako fotko z LLjem na enakih objektih z istim fotoaparatom v istem načinu (jasno na daleč uporabiš dot osvetlitev na blizu pa flood)!
grims-1.gif


(seveda obstajajo kitajski nadomestki s solidno točkovno ali razpršeno fokusacijo, ampak še vedno je v večini primerov slabša od LL in bistveno je da oba modela osvetlitve nista na voljo v ENI svetilki/glavi)