Svetilke

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Daj, malo več povej o B7. Ker me mika ta zadeva za nočno offroad bicikliranje.

Omenjena svetilka ima za moje pojme čisto preveč ozek snop za nočno bicikliranje. Na nekem slovenskem forumu teče obširna debata o lučeh za nočne fure in po večini se priporoča TOLE lučko, ki za svoj denar ponuja največ.

nekaj testov & primerjav:
LINK
LINK

zgoraj omenjena lučka se v testih imenuje MagicShine
cool-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik panaque pravi:
Imam P7 in moram reči, da je zadeva fenomenalna, majhna, lahka, sveti pa odlično!. Ni primerjave s starejšo in robustno MagLight-ko.
So pa zunaj veliko cenejše kot pri nas.

Se strinjam ... staro Maglite 2cell, sem zamenjal za LedLenserja P7 ... Super zadeva ...

Iz tujine sem jo dobil na dom za 59€ z vsemi plačili (P7 + ddv + stroški carinskega postopka).... se pa da dobiti tudi melenkost ceneje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Daj, malo več povej o B7. Ker me mika ta zadeva za nočno offroad bicikliranje.

Omenjena svetilka ima za moje pojme čisto preveč ozek snop za nočno bicikliranje. Na nekem slovenskem forumu teče obširna debata o lučeh za nočne fure in po večini se priporoča TOLE lučko, ki za svoj denar ponuja največ.

nekaj testov & primerjav:
LINK
LINK

zgoraj omenjena lučka se v testih imenuje MagicShine
cool-1.gif

900lumnov

To je kot Led Lenser X21...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
jaz sem nabavil tole magicshine, carina me je spregledala, tako da me je luč prišla nekaj čez 50€
hysterical-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
na dealextreme, ista kot tista zgoraj v hogerjevem postu. kabli, baterija in ostala šara je vse v kompletu. lampa pa je v bistvu kopija Lupine, ki pa stane vsaj 300€. sicer ne sveti tako dobro, vendar sigurno ne 6x slabše, kot je razlika v ceni. obstajajo pa tudi direktne primerjave beamshotov originala in tega ponaredka, samo ne najdem zdaj
v glavnem, lampa je čista zmaga. če je komu premalo, kupi še eno, cena je še vseeno vsaj 2x manj od bilo kaj primerljivega. pa tudi crkujejo ne, na netu je polno testov tega in poročil uporabnikov in ni zaznat da bi bila slaba kvaliteta
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
KSZ

Gledam za tole Led Lenserjevo p7 in opažam, da sta 2 izvedbi - ena je z 200lm, druga pa z 170lm. Je ta z 200 lm novejša izvedba, ali je fora v čem drugem? Mixi jo ima z 200lm, ostali pa z 170?
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
čist enostavno ti lahko povem da so vse iste, nekaj so spreminjali nastavitve pa so zgleda zboljšal svetilnost (oz. jo povečal) in niso obvestil vseh. Če jo boš vzel pri mixiju al pa komu drugemu dobiš že novo z 200lm (razn če je reeees stara zaloga
wink-1.gif
)


lp Avi
 

zivahen

Zelenc'
23. jun 2010
12
0
1
Tudi sam sem nekoč uporabljal Maglite. Še vedno imam tisto baterijo spravljeno (mogoče bo treba kakega nalomt hehe...). Uporabljam pa Led Lenser T7. Baterija je vzdržljiva, full dobro sveti, enostavno je za rokovanje, nastavljaš jo lahko samo z eno roko.
Tko da če imaš namen zapravit tam cca. malo čez 50 eur ne boš zgrešil s tem nakupom.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Nedolgo nazaj sem nabavil Led lenser P3 za 20 eur in je nora
smile-1.gif
Sicer ma samo 14 lumnov pa nekje do 35 m dometa, vendar nima konkurence, če gledaš njeno velikost.Pa baterija zdrži zeeelo dolgo.

ledlenser-p3-9.jpg
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Xsenon je predrag za uporabo v žepnih svetilkah, zato uporabljajo kripton. Maglitke, tastare so na kripton.Nove pa so že LED.


Desno je led lenser.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nedolgo nazaj sem nabavil Led lenser P3 za 20 eur in je nora
smile-1.gif
Sicer ma samo 14 lumnov pa nekje do 35 m dometa, vendar nima konkurence, če gledaš njeno velikost.Pa baterija zdrži zeeelo dolgo.

No ja, imaš konkurenco znotrej LL M serije in tudi znotraj P serije ... M1 npr. ima 1 x CR123 baterijo (podobna AA,samo krajša in malenkost debelejša) in 155 lumnov, pa recimo M5 in P5, ki imata AA baterijo in 88 oz 105 lumnov!
evil.gif


Cenovno je sicer še vedno najboljši nakup P7 ker dobiš največ svetilnosti v dokaj kompaktni obliki.
 

zivahen

Zelenc'
23. jun 2010
12
0
1
Nemška brata sta res naredila dobre izdelke oz. so njuni izbranci nadaljevali dobro delo.