najboljši estetski zobozdravnik pri nas?

valerijana

Zelenc'
8. sep 2010
5
0
1
tu in tam
Veste kaj, nihče vas ne vpraša, kaj vam naj da v usta, pa vas v vsaki trgovini, kjer kupujete kruh, vprašajo, kakšnega hočete?!?!
confused-1.gif

Sem ravno danes čitala na eni otroški kremi - poudarjam otroški - kar dva parabena sta noter? Verjetno bi kakšnega zobozdravnika zelo presenetila, če bi ga vprašala, kakšen material uporablja on (danes je važno samo poceni in čim hitreje do denarja) ali pa zobotehnik? Kje pa je kakšna stvar zapisana, kaj imam v ustih? Sicer pa, danes tudi to ni več potrebno, inšpekcije, pa to, ker je vse v ,,,,,
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik valerijana pravi:
Veste kaj, nihče vas ne vpraša, kaj vam naj da v usta, pa vas v vsaki trgovini, kjer kupujete kruh, vprašajo, kakšnega hočete?!?!
confused-1.gif

Sem ravno danes čitala na eni otroški kremi - poudarjam otroški - kar dva parabena sta noter? Verjetno bi kakšnega zobozdravnika zelo presenetila, če bi ga vprašala, kakšen material uporablja on (danes je važno samo poceni in čim hitreje do denarja) ali pa zobotehnik? Kje pa je kakšna stvar zapisana, kaj imam v ustih? Sicer pa, danes tudi to ni več potrebno, inšpekcije, pa to, ker je vse v ,,,,,

Zapisano je vsaj na dveh mestih ponavadi pa še na večih.
 

aliara

Zelenc'
3. sep 2010
8
0
1
Citat:
Uporabnik Vitalium pravi:
Glede cen na Hrvaškem...
Kot zobotehnik hodim na razne tečaje in tam srečam tudi kakšnega tehnika iz Hrvaške, Bosne, Srbije. Nekatere slovenske firme imajo na Balkanu zastopstva za materiale, nimajo pa učnih centrov oz.premalo udeležencev za ureditev tečaja in jih potem pripeljejo v Slovenijo. Pa sem se malo pozanimal za cene, ker kot pravijo Hrvati, imajo iste materiale in prilagojene cene za njihov trg. Napolnil bi od prijatelja Fiat- multiplo, v pol ure sem na Hrvaškem, kupim prilagojene cene.... Figo --NIMAJO, pa sem bil žalosten.
Kar je prilagojeno, je le kakovost istega materiala , ki se razlikujejo glede na različne trge. Kupite Kinder čokolado v Mullerju, pa eno na Hrvaškem, je isti okus?? Isto je z materiali, samo v višjem cenovnem rangu kupuješ, manj je možnosti, da dobiš slabšo kakovost. Zaradi manjše naklade se jim po moje ne izplača zagnati vzporedne proizvodnje. Ampak cena istega materiala se razlikuje le zaradi različne stopnje davka v državi, kjer kupuješ (po moje).
Dobri izdelki dosegajo na Hrvaškem podobne cene kot v Sloveniji. V Opatiji ali Zagrebu še celo višje, poglejte malo po spletu pa pokličite. V Srbiji je kovinsko keramična prevleka okoli 70 eur. Kdor pravi, da je kakovost ista, se moti ali pa slepo verjame. Na njihovem spletu lahko vidite zmontiran nemški video ali pa slike firm ki jim je prodala material . Ali pa svoje, slikana od daleč in ne macro, da se dejansko ne vidi, kako je izdelano. Pa je življenje na Hrvaškem res ceneje, pa manj obratovalnih stroškov....čudno, ko grem na dopust se mi zdijo cene enake!? Kaj pa je sploh poceni? Kitajski ponaredki ? Dobro, kupiš Poul&Shark majico (ponaredek), nosiš in jo zavržeš. Protetičen nadomestek vam vstavijo v organizem......nekdo ki je bio hrano, ga najverjetneje zanima, kaj pomeni beseda biokompatibilnost.

Ko sem bil na morju pa sem slišal, da Kinder čokolada nima istega okusa, ker ni ista krava mleka dala.........ja pa ja


Mogoče res ,ugodnejši pa so tudi zaradi hitrejših postopkov .Moram pa priznat, da meni paše ,če je prej gotovo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik valerijana pravi:
Zapisano je vsaj na dveh mestih ponavadi pa še na večih.

Kaj mi lahko poveste za ta dva mesta ali pa več - kje je to?

zapisano je na predračunu za zavarovalnico in na delovnem nalogu za protetika, moralo pa bi biti zapisano tudi v pacientovi kartoteki

seveda pa ni nujno, da je karkoli od tega v vpogled pacientu
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Se mi zdi da predlog za protetični rehabilitacijo podpiše tudi pacient in načeloma lahko takrat pogleda? Nisem pa trenutno prepričan.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kaj ti bo pa to pomagalo? Potem lažje sprašuješ po forumih in ti "strokovnjaki" dajejo nasvete?
smile-1.gif
Ne pozabi, da papir prenese vse.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kako pa izgleda hitrejši postopek?

Jaz ga poznam pa povem, da se ne obnese, če želiš imeti dober izdelek, ki ti bo dolgo služil in bo ob tem še estetski, vsaj kar se protetike tiče. V zalivke/zdravljenja se ne bom vtikal, je pa verjetno enako.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Se mi zdi da predlog za protetični rehabilitacijo podpiše tudi pacient in načeloma lahko takrat pogleda? Nisem pa trenutno prepričan.


saj jaz ne vidim problema, da se pacientu točno pove kaj je, ampak roko na srce, 95% ljudi pozna od kovin, ki se uporabljajo v protetiki samo zlato pa "kovino"
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Se mi zdi da predlog za protetični rehabilitacijo podpiše tudi pacient in načeloma lahko takrat pogleda? Nisem pa trenutno prepričan.


saj jaz ne vidim problema, da se pacientu točno pove kaj je, ampak roko na srce, 95% ljudi pozna od kovin, ki se uporabljajo v protetiki samo zlato pa "kovino"


Kovine - zlitine, ki se uporabljajo pri izdelavi protetičnih nadomestkov:


AgPd..........srebrno-paladijeve zlitine služijo za izdelavo nazidkov in predvsem ogrodja fasetiranih prevlek.
.
AuAg..........zlato-srebrne zlitine vsebujejo 65-75 % zlata (ponavadi rumene barve); namenjene so izdelavi nazidkov in fasetiranih
..................prevlek.
.
CoCr...........crom-cobaltove zlitine se uporabljajo za ogrodja keramičnih prevlek, za izdelavo vlitih kovinskih baz protez.
.

AuPt..........zlate platinske zlitine vsebujejo 75-85 % zlata (ponavadi bele barve). Uporabljajo se za ogrodja kovinsko keramičnih
.................prevlek. Te zlitine sodijo med zelo biokompatibilne kovine.
.
Au.............zlato - čistina 99,9 % - uporablja se za galvano izdelovanje ogrodij kovinsko keramičnih prevlek; še bolj biokompatibilna
.................kovina kot zlato platinske zlitine.(galvano tehnologija)
.
Ti...............titan - njegova pasivna plast (TiO2-titanov oksid) preprečuje izmenjavo elektronov in s tem pretok ionov v sosednje tkivo.
.................Titanov oksid se ne vključuje v tkiva in celice, ker se organska molekula nanj ne odziva. Titan je najbolj biokompatibilna
.................kovina. Ker se lahko uporablja za vse vrste protetičnih nadomestkov (nazidki, ogrodja prevlek, vlite kovinske baze za
.................proteze...) je zelo cenjen, saj s tem dosežemo, da ima pacient v ustih le eno vrsto kovine.
.
vzeto iz .........." Vaša mala šola"
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
ksz.

Citat:
Veliko ljudi si želi imeti svetlejši, lepši in bolj atraktiven nasmeh, vendar so njihovi zobje poškodovani, zabarvani, nepravilno razporejeni ali plombirani. Pogosto so porcelanske luske (“VENEERS”) idealna rešitev, s katero lahko vaš nasmeh ponovno zažari v vsem svojem sijaju. Porcelanske luske so ena najmanj invazivnih rešitev, s katero lahko vaš nasmeh popolnoma spremenimo in osvežimo.

ima kdo kakšne izkušnje z porcelanskimi luskami oz. VENEERS?
so kakšne slabosti?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
slabosti so kot pri vseh prevlekah, le da se za tele manj zoba zbrusi

Ni slaba zadeva, samo ni pa za vsakega, če je zate, pa se pozanimaj pri zobozdravniku.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Luske so lahko super, če so pogoji izpolnjeni. Pri močno zabarvanih zobeh je zadeva lahko neuspešna. Treba je vedeti, da preko svojih zob dobiš tanko lusko prozornega porcelana, ki je sicer v barvi, ampak to seka precej čez. Spreparirano in odtisnjeno mora biti kot je treba in potem še narejeno pa je lahko bomba vse skupaj. Čist odvisno kdo kaj dela, je pa res, da iz mojih izkušenj bi danes vsi radi delali vse, izdelki so pa povprečni. Ravno danes sem videl ene super narejeno luske, kapo dol. Jaz bi samo konkretno premislil h komu bi se usedel na stol za te zadeve (lusko zasrat je 3x lazje kot prevleko) potem pa bi vse skupaj še nesel nekam narest, kjer imajo pojma in se resno s tem ukvarjajo. Vem, da nisem nič pomagal.
smile-1.gif
Če pa luske odpadejo bi si dal pa brezkovinsko keramiko in sicer na press tehniko, ne zirkon. Ampak to je ze prevleka in gre precej zoba stran. Obstajajo še neke luske, ki jih napopajo kar preko tvojih zob, ameriški tipičen stil, samo jaz si tega sploh ne predstavljam kako zgleda. Raje vidim, da mi jih zbrusi.

Boš moral tvegat. Ni druge.
smile-1.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
jaz pa upam da nekdo ki je v zobozdravstvu npr. 15let da ve kaj počne.
tongue-1.gif

tako da si niti ne predstavljam kako izgleda če ti "zaserjejo" namestitev lusk. ti dajo postrani gor? se barva ne ujema? se oblika ne ujema?
potem luske lahko nadomeščajo ortodonta?

rajši napiši kje se s tem resno ukvarjajo in da imajo kaj pojma
grims-1.gif

reklama mora biti, da se denar obrača
grin1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Glej ne ve. Poznam take, ki delajo več kot 15 let pa nimajo pojma. Žalostno. Morda bo kdo rekel, da pljuvam čez koga, ampak zame jih je strokovno podkovanih izredno malo. Bi lahko samo začel slike primerov popat, ki bi po propisima morali v kanto. Nihče ni dober za vse, tudi jaz ne. Se ukvarjam samo z določenimi stvarmi in tiste opravljam solidno. Za tiste, ki mi dajo pogoje zelo solidno, za ostalo manj. Žal ne gre drugače. Ne bom pa delal reklam, ampak zase vem kam bi šel, čisto vseh pa tudi ne poznam, da ne bo izgledalo, da sem vseved.
smile-1.gif


Ampak dejstvo je, da ko je pacient na stolu terapevti ponavadi delajo vse, kar bi nekdo plačal. Malo jih je realnih in furajo sceno kot je treba. No, pa ne samo pri terapevtih. Cela zgodba je smešno problematična, če jo poznaš. Eno z drugim v roki in kot začaran krog.
smile-1.gif