najboljši estetski zobozdravnik pri nas?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Vitalium pravi:
imamo drugačne fotografije kot drugi laboratoriji.......... http://www.vitalium.si/?viewPage=41

saj... slike so lepe
grin1.gif
samo vseeno sem mnenja, da je take zadeve treba videt v ustih, pri naravni svetlobi

ne bom rekel karkoli slabega, samo na podlagi 30 fotografij pač težko priporoča človek, še posebej, ker je samo ena slika (vsaj to sem jaz našel) kjer je dejansko izdelek v ustih. Vidim pa, da delate z modernimi materiali in tehnikami, kar je vsekakor dobro.
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
fotografij v ustih še (zaenkrat) res nimamo. Razlogi; smo relativno mlad laboratorij, tako da si še ne upamo gnjavit po ordinaciji s fotoaparatom. Ne vem kako se počutijo kaj pacienti, ko jim slikaš tja noter v uste....,jaz se nebi vredu.....s tem da je treba narediti več fotografij, da se dobi ena dobra(svetloba,koti)..... Potem je treba imeti vrhunski fotoaparat z O ringom(flash),macro objektivom,...cena celega kompleta je nekje med 3500-4000 eur. Imamo nagledanega samo zaenkrat še raje vlagamo v tehnologijo. Sedaj fotografiramo z navadnim ixusom in s stativom....
Kar se pa tiče barv, pa je najtežje pokazat s fotografijo.......lahko pa nam zaupate, saj večinpma barve izbiramo sami in redko pečemo A2 ali pa A3, temveč barve sami mešamo med seboj, pa več barv na zob, pa efekti.....različne keramike...pečemo ob različnih temparaturah...
V našem laboratoriju se nonstop vračamo nazaj na faze in jih izbolšujemo, pa čeprav že dosegamo nadpovprečne rezultate. Kar je potrebno, ker simpatiziramo z Avstrjici.
.................................................................. http://www.vitalium.si/ ......
wink-1.gif
..........zobotehnični laboratorij
 
Nazadnje urejeno:

aramo

Zelenc'
29. jul 2010
21
0
1
Zobozdravniki so zakon
smile-1.gif

Ko ga rabiš je vsak ok, ocuri te pa takoalitako vsak...

Če pa rabiš enega OK pa že na alterju mutite.
Verjamem da se bojite za t.i. oglaševanje,
ampak jaz osebno se v tej temi tega nebi bal.
Vitalium ima že svoj nick, pa ni problema.

Vitalium,
da ne bo pomote, nič nimam proti vam, ob vas sem obregnil samo v upanju, da dobim(o) čimveč informacij, kje se da dobiti dobre zobozdravnike.

Plačaš tako ali tako vsakega.
 

aliara

Zelenc'
3. sep 2010
8
0
1
Zadnjič sem slišala, da naj bi zavarovalnica nehala plačevati umetne zobe. Ali ve kdo kaj o tem? Kdaj?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik aliara pravi:
Zadnjič sem slišala, da naj bi zavarovalnica nehala plačevati umetne zobe. Ali ve kdo kaj o tem? Kdaj?

dobro in predvsem natančno si ti to slišala
cheer.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
A do zdaj so jih plačevali? Jst sm mojga zobarja razumel, da plačajo samo če ti manjkajo trije skupaj?
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
Citat:
Uporabnik aramo pravi:
Zobozdravniki so zakon
smile-1.gif

Ko ga rabiš je vsak ok, ocuri te pa takoalitako vsak...

Če pa rabiš enega OK pa že na alterju mutite.
Verjamem da se bojite za t.i. oglaševanje,
ampak jaz osebno se v tej temi tega nebi bal.
Vitalium ima že svoj nick, pa ni problema.

Vitalium,
da ne bo pomote, nič nimam proti vam, ob vas sem obregnil samo v upanju, da dobim(o) čimveč informacij, kje se da dobiti dobre zobozdravnike.

Plačaš tako ali tako vsakega.

Pozdravljeni

Pri izbiri protetičnega nadomestka (mostička, luske, proteze ......... ), kakšne zlitine bi se uporabile za izdelavo ali pa splošne informacije - vam je lahko v veliko pomoč " Vaša mala šola", na naši spletni strani.
Če pa iščete dobrega zobozdravnika, vam lahko svetujemo enega izmed naših, s katerimi sodelujemo. Za dobre protetične nadomestke mora biti dober cel team (zobozdravnik, asistentka in zobotehnik).

...............................................
pozdrav.gif
............... Vaša mala šola ...... http://www.vitalium.si/pacienti/vasa-mala-sola

Vitalium I zobotehnični laboratorij
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Sem pred 10 min prebral. Prvo kot prvo lahko zapišem, da je članek napisan šalabajzersko. Izrazoslovje, jezik itd. kot bi bral post na forumu. Drugo, cene pri nas so visoke in na nek način je podoben šmorn kot pri nepremičninah samo da se zobje še vedno prodajajo bolje kot stanovanja. Kot vsi opevajo, da delajo s kvalitetnimi materiali, sam kar malo dvomim. Že zaradi tega, kar se dogaja pri nas, kaj šele v tretjih deželah. Edina opcija je res nizek življenjski standard in nekdo tam lažje preživi s 500 eur.

Sicer pa je tako, da dokler raja plačuje gre kolesje naprej. Nekoč se bo treba naučiti, da se plača več za kvaliteto, kjer se ne hiti. Danes imajo pa skoraj vsi podobne cene (ne glede na kvaliteto) in večina jih hiti, gledano v povprečju. Bog ne daj, če ne bo v treh dneh fertik bo šel pacient drugam. No, spremeniti se mora miselnost ljudi. Pri zahtevnejših posegih izdelek v parih dneh je polizdelek. Nikjer ne objavijo teh štorij, ko nastanejo problemi.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16

To si napisal kot tisti, ki zagovarjajo nakup v Merkurju pred online ponudbo, češ da so na netu sami nateguni..
Najlažje je označiti nek članek za šalabajzerski brez konkretnih argumentov.
Nasprotno članek je zelo dober, argumentiran in nazorno prikazuje kam bo pot peljala mnoge Slovence, če bo slovensko javno zdravstvo še naprej razpadalo.
Verjamem povsod obstaja taka in drugačna ponudba.. človek pa se sam odloči... ali kot pravijo Američani: I will vote with my wallet.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Recimo, da imam kar realno predstavo o stanju. Kolega je bil v makedoniji. Boli zob. Je nekdo priporocil enega dohtarja. Je sel v tak kevdr (dobesedno), da se je skoraj obrnil. Pol ga je nasral, da mu naredi se most. 3 zobje za ne vem, male pare. Ugani kaksen je razplet? Most je za v smeti, tu pa nadaljuje potrebno zdravljenje. Pa takih zgodb zopet ni malo. Pocufajo zobe ven in v enem tednu nalimajo protezo v usta. Doma ugotovis, da ze zuli, cez cas pa da ne sedi vec ali celo poci. So stvari, ki se jih da na brzino porihtat, ampak v protetiki je tega bolj malo.

In nic ne zagovarjam, ce bi dobro prebral, bi videl, da sem napisal, da so tudi po mojem mnenju cene previsoke, ampak tam kjer je ponudba je tudi povprasevanje. In cene ne bodo sle navzdol, niti ne bo nic manj dela, zakaj sem pa tudi napisal.

Clanek mi pa ni vsec, pa ne zaradi vsebine, ki roko na srce spet ni prida. Nekdo je potreboval reklamo in si jo naredil. Konkreten clanek bi bil denimo s konkretnimi cenami in podatki, ne pa da ima Senad v Beogradu plombo po 10 eur. Pa kaksen izraz je gasterbajtar? "Prednost naših bolgarskih partnerjev je, da imajo svoj laboratorij za izdelavo zobnoprotetičnih nadomestkov, ob tem pa uporabljajo posebno metodo za hitro namestitev"? Kaksna metoda pa je to? In kako neka Edita iz MB ve, da romuni uporabljajo enake materiale ali pa nek lastnik turisticne agencije, ki bo sevda napisal, da je vse top of the top. Skratka, bolj prazno lapanje o stvareh, ki so ze dlje casa znane.
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
Glede cen na Hrvaškem...
Kot zobotehnik hodim na razne tečaje in tam srečam tudi kakšnega tehnika iz Hrvaške, Bosne, Srbije. Nekatere slovenske firme imajo na Balkanu zastopstva za materiale, nimajo pa učnih centrov oz.premalo udeležencev za ureditev tečaja in jih potem pripeljejo v Slovenijo. Pa sem se malo pozanimal za cene, ker kot pravijo Hrvati, imajo iste materiale in prilagojene cene za njihov trg. Napolnil bi od prijatelja Fiat- multiplo, v pol ure sem na Hrvaškem, kupim prilagojene cene.... Figo --NIMAJO, pa sem bil žalosten.
Kar je prilagojeno, je le kakovost istega materiala , ki se razlikujejo glede na različne trge. Kupite Kinder čokolado v Mullerju, pa eno na Hrvaškem, je isti okus?? Isto je z materiali, samo v višjem cenovnem rangu kupuješ, manj je možnosti, da dobiš slabšo kakovost. Zaradi manjše naklade se jim po moje ne izplača zagnati vzporedne proizvodnje. Ampak cena istega materiala se razlikuje le zaradi različne stopnje davka v državi, kjer kupuješ (po moje).
Dobri izdelki dosegajo na Hrvaškem podobne cene kot v Sloveniji. V Opatiji ali Zagrebu še celo višje, poglejte malo po spletu pa pokličite. V Srbiji je kovinsko keramična prevleka okoli 70 eur. Kdor pravi, da je kakovost ista, se moti ali pa slepo verjame. Na njihovem spletu lahko vidite zmontiran nemški video ali pa slike firm ki jim je prodala material . Ali pa svoje, slikana od daleč in ne macro, da se dejansko ne vidi, kako je izdelano. Pa je življenje na Hrvaškem res ceneje, pa manj obratovalnih stroškov....čudno, ko grem na dopust se mi zdijo cene enake!? Kaj pa je sploh poceni? Kitajski ponaredki ? Dobro, kupiš Poul&Shark majico (ponaredek), nosiš in jo zavržeš. Protetičen nadomestek vam vstavijo v organizem......nekdo ki je bio hrano, ga najverjetneje zanima, kaj pomeni beseda biokompatibilnost.

Ko sem bil na morju pa sem slišal, da Kinder čokolada nima istega okusa, ker ni ista krava mleka dala.........ja pa ja
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Hm, poznam nekaj ljudi, ki so za mostiček plačalina hrvaškem več kot tretjino manj kot tukaj, pa je po par letih še vedno ok ( res pa da ne v zagrebu). Pa so jih tudi strašili s podobnimi stvarmi, kak oni ne znajo delati, celo s tem da je higiena vprašljiva
bonk.gif


Po drugi strani pa je mamina proteza (zg. in sp. del) neuporabna, tišči jo, zg. zobje pa ne gredo čez spodnje ampak za njih
bonk.gif
nekajkrat je reklamirala, potem je pa obupala ker ni bilo bolje (saj vem, premalo vztrajnosti, jaz vem da bi popizdo in vztrajal).

Point? Imaš dobre od nas južno (in so lahko tudi cenejši) in slabe, pri nas pa tudi nekako tako.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz sploh ne dvomim, da ti na hrvaškem lahko naredijo dobro

problem je v tistih, ki grejo dol na dopust za en teden in jim naredijo tutto completto, to pač ne more biti dobro

če pa ti hodiš dol tako kot se spodobi, da greš parkrat in si vzamejo vsi čas za dobro delo, potem ne vidim razloga, da nebi bilo ok