[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Sej paypal sploh ni namenjen temu, da bi ti kazal, koliko denarja imaš na VIsi. Pač plačaš s paypalom, če stanje na tvoji kreditni kartici plačilo omogoča. Pri navadni moraš imeti limit, pri Visi Electron pa pač dobroimetje.

lp
 

emkey

Zelenc'
1. sep 2007
12
0
1
>ali kdo ve, kako je z vračilom denarja na kartico?

Na izpisku kartičnega računa pride beleženo kot 'minus znesek' ( - 50,00 eur, npr.). Opazil sem šele na papirju, online nisem gledal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moj primer:
nakažem trgovni denar in mi javijo, da izdelka nimajo več in da mi bodo denar nakazal nazaj. no čez 2dni sem imel denar na kartici. na paypalu je samo pisalo od koga je šel dnar na kartico. je pa res trajal 2dni od maila od trgovine. sem že mal biu žiučkan vmes:)
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
0
6
Ljubljana
Evo opravil svojo prvo prodajo in denar withdrawal iz Paypal računa na NLB VISA kartico. V NLB kliku jim napišem sporočilo in sledi njihov odgovor: Zdej men ni neki jasn, al samo NLB nekaj komplicira ali sem jaz kaj narobe naredil. Evo preberite si spodaj, bi pa rad da mi kakšni ki imajo opravljenih več prodaj povejo komitenti katere banke so. Ker je zgleda čas za zamenjavo.

Pozdravljeni, na mojo Visa kartico sem dobil nakazan znesek 134,81 eur. A mi lahko prosim 120 eur prenakažete na moj osebni TRR. Hvala in lep pozdrav,


Spoštovani,
sporočilo smo poslali na ustrezen oddelek.

Ob tej priložnosti bi vam radi pojasnili še nekaj postopkov pri preplačilih na kartične račune kartic.

Če je do preplačila na plačilni kartici NLB Visa prišlo zaradi transakcije, ki predstavlja vračilo oz. strornacijo s kartico opravljenega nakupa, ob tem, da je prvotna transakcija že plačana s direktno bremenitvijo, potem tovrstna preplačila na plačilni kartici NLB Visa vrnemo na podlagi reklamacije imetnika kartice.

Kadar pa pride do preplačila iz naslova "gambling" transakcij, ki v dobro niso dovoljene, vendar jih sistem Visa dopušča in, ker ni prvotne transakcije (nakupa), takrat preplačilo avtomatsko izvršimo po zaključenem obračunskem obdobju in izdelavi izpiska. Seveda pri tem upoštevamo še morebitne ostale transakcije.

Kartica NLB Visa ni namenjena za nakazila iz naslova individualnih nakazil ali "gambling transactions". Plačilne kartice so v naši strategiji kartičnega poslovanja opredeljene kot plačilno sredstvo in ne kot klasični račun. V Splošnih pogojih je tudi opredeljen namen uporabe kartice. Ob nespoštovanju Splošnih pogojev lahko banka tudi odpove uporabo plačilne kartice.

Za nakazilo iz naslova gambling transakcij bi moral imetnik navesti svoj TRR z deviznim podračunom, ki ustreza vsem zakonskim zahtevam o načinu poročanja BS in ECB.

Nakazila na kartični račun so v nasprotju z zakonom o načinu prilivov iz tujine in so imetniki v primeru kontrole lahko kaznovani.

Lep pozdrav,
AT
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Ravno dobil en email od "PayPala" In sicer:



Torej POZOR kaj klikate! Za linki se skrivajo drugačni naslovi!
10.gif
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
10.gif


En teden nazaj sem dobila VE in ko jo poskušam dodati v PP, mi napiše: Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at cardproblems@paypal.com. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

Kakšen another account? Kaj je to zdaj za eno sranje...
confused-1.gif
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
si že imela prej na paypalu katero drugo kartico z tem accountom?
 
Nazadnje urejeno:

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Ne. Sem pa imela drug account s to kartico. Očitno se ni zbrisalo. Sva potem s prijaznim stricem s PPja vse uredila, tako da zdaj deluje
cool-1.gif
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Na paypalu imam nastavljeno, da mi ne preračunava v € ampak ostane v tisti valuti kot je. Če sedaj recimo pretvorim nek znesek iz funtov v evre z tem http://www.xe.com/ucc/ dobim različne zneske? Katera cifra je točna sedaj ? Zanima me za Viso elektron od Abanke

LP
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nekdo je pred nekaj časa omenjal, na kaj je treba paziti, da ti ne upošteva tečaja, ki ga ima nastavljenega paypal, ampak ti upošteva tečaj, ki ti ga obračuna tvoja banka. Tečaj na paypalu je namreč manj ugoden kot pa ti obračuna banka, če plačaš v funtih. Naj nekdo opiše še enkrat prosim.
 

grofmontek

Pripravnik
11. feb 2009
49
0
6
Pozdravljeni.Rad bi si nakazal denar iz pay pala na kreditno kartico,sem komitent NKBM pa me zanima katero kartico si naj dam delat na banki?!Gledal sem VISA mastercard in ACTIVA mastercad.Ali je mozno nakazilo na katero od teh dveh ali moram zamenjati banko?

lp
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Se oproščam, ker je kdo kaj takega verjetno že vprašal.

Tole mi nikakor ni jasno:

PayPal nudi garancijo za Vaš denar. Tako je možno še 30 dni po transakciji le to preklicati ( npr. če kupljenega izdelka niste prejeli na dom).

Po taki logiki lahko Nemec, ki sem mu nekaj prodal (in je kupljeni izdelek prejel), lahko prekliče po 30ih dneh transakcijo (plačilo).
Torej jaz ostanem brez izdelka, ki sem mu ga poslal, ter brez nakazila?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
PayPal je za moje pojme .. se opravičujem izrazu, ampak .. JEB)$#$?#?$ MATE#$#$) U KUR#$#$# ?)? .. Pri navadni transakciji nakažeš n imaš dela 5 minut. pri tem EB)$#$?#?$ MATE#$#$) U KUR#$#$# ?)? PayPalu se pa JEB #$")? že 2h, pa še nisem uspel izpeljati postopka!
stupid-1.gif


Ker piše, da se logiraj in lahko ga začneš uporabljati takoj .. a na KURČ=(%#$(% kodo moram pa čakati 1 mesec, al kaj?!?!? Če sploh bo koda tam .. al kje za en qrac naj dobim to kodo? EB)$#$?#?$ MATE#$#$) PayPalu ..
10.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Take a chill pill.

Koda bo prikazana na bančnem izpisku ob transakciji, kjer se je izvedla začasna odtegnitev par centov za Paypal, ki jih dobiš nazaj ob uspešni potrditvi.

Če imaš elektronsko bančništvo pa lahko kodo vidiš takoj.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Zdele bi jih rabil kar nekaj, ne samo ene
wink-1.gif


Kako se mi lahko pokže odtegljaj, če sem pa dal podatke za Amex?

Imam spletno bančništvo, ja, ampak pri NLB, kar pa nima nobene povezave z Amexom .. PP računa pa ne morem potrditi, ker nimam te kode ..
jezen.gif


Nisem najbolj blentav, pa imam težave .. kako naj to izvede šele nekdo, ki pa res nima pojma o IT .. Pa naj še kdo reče, da gre vse v smeri "userfriendly" ..
ne-ne-1.gif