[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
Citat:
Uporabnik Muzo pravi:
Avtomatsko bi moralo it. Ko plačaš s paypalom ti trga s kartice in to je to.

Hmm čudno. Ker na SKB net mi nič ne kaže stroškov v zvezi s tem nakupom. Na eBayu mi sicer kaže, da je bilo plačano in da je bil denar poslan prek Paypala. Tudi na Paypal strani mi pod History piše da je bil prenos denarja uspešno izveden. Samo na SKB Netu mi še nič ne kaže... A je možno da iz Paypala trgajo vse naenkrat 1x mesečno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.294
6.528
113
ksz...

Ima kdo prakso z temi "zaščitenimi trgovci"? Če se ne motim sem nekje zasledil, da zadeva v praksi ni več tako bajna in da se lahko občasno fajn zakomplicira... torej zanima me kako je, če te nekdo nategne, ki je imel t.i. "Buyer protection programe" ?

Pa še nekaj...zakaj ta tema spada v Čvek in ne pod podjetniški/ekonomski del foruma?
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
nevem zaenkrat me še ni noben zafrknu
smile-1.gif

off topic:
ker je verjetno več obiska, pa je tukaj v preteklosti bilo postavlejnih več takih vprašanj o PayPalu.

on topic:

A kdo ve, če PayPal zaračuna prihodke. Sam imam odprt račun, pa mi ma neko podjetje iz Nemčije za nakazat denar na moj PayPal račun. A se to meni kaj zaračuna? A potem si jaz lahko ta denar prenesem na bančni račun, kakšne so pa tukaj provizije, če so?

hvala, za odgovor in lp
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Ali je mogoče znižati znesek limita plačil? Takrat, ko ne kupujem bi, zaradi varnosti, želel znesek limita znižati na npr. 10 €.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
V primeru zlorabe, bi moral tisti, ki ti krade z računa itak poznati tvojo kodo za vstop. Če pozna kodo, lahko tudi spreminja nastavitve accounta in če jih, je potem max.znesek plačila itak larifari... Lahko pa to spreminjaš na kartici sami, samo traja in ni nek avtomatski postopek.
Če pa plačuješ s Paypalom 2x na leto se ti mogoče splača, da imaš 2 kartici: 1 z zneskom max plačila 200€, drugo pa npr. 2000. Vedno imaš na PP prijavljeno kartico z nižjim limitom, ko pa želiš plačati kaj večjega prijaviš kartico z višjim limitom. Tudi ta postopek ni tik-tak, ker prijava kartice - da dobiš 4 mestno kodo traja vsaj ene 3 dni...
Odgovora na tvoje vprašanje pa ne vem...
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
repeat:

A kdo ve, če PayPal zaračuna prihodke. Sam imam odprt račun, pa mi ma neko podjetje iz Nemčije za nakazat denar na moj PayPal račun. A se to meni kaj zaračuna? A potem si jaz lahko ta denar prenesem na bančni račun, kakšne so pa tukaj provizije, če so?

hvala, za odgovor in lp
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Na bančni račun ne gre - prijaviš lahko samo ameriškega (vsaj kot sem jaz gledal...)
Denar dobiš preko mislim, da Visa kartice - pa naj me kdo popravi, če se motim.
In da, Paypal računa provizijo. Je lepo napisano v helpu na njihovi strani. Zato tudi nekateri kupci to ob nakupu na e-bayu zaračunajo zraven. Pa tudi, če ti kupec nakaže npr. v funtih, ti pa pretvoriš v evre, je menjava zelo neugodna...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še mene nekaj zanima ...

V trgovini X stane zadeva 260 funtov. Trgovina omogoča zamenjavo valute tako, da se ti namesto funtov prikazujejo cene v evrih. Toda glej ga zlomka, če dam prikaz v evrih se 260 funtov pretvori v nesramnih 385€ (v resnici je 260 funtov = 330€). Ali lahko plačam jaz preko paypala v funtih, čeprav imam na računu evre? Je kje kakšen catch, visoka provizija, slab menjalni tečaj ...?
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Plačaš v funtih, banka pa ti to pri obračunu na kartici preračuna v evre.
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
A je možno imet paypal račun brez kreditne kartice? Mi lahko kdo opiše kako, če je možno?
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Ne. Najboljši približek je Visa Electron (pa še to dela samo pri nekaterih bankah). Tam lahko zapraviš toliko, kolikor imaš na računu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Men se zdi za plačevanje prek PayPala najbolša vrjanta Visa Electron na ločenem računu, kamor nakažeš dnar samo tok in takrt k rabš.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ksz

EBay je objavil, da bodo do jeseni najverjetneje ukinili omejitve glede vsot pri prodaji in nakupih, ki jih uporabniki portala opravijo preko sistema PayPal. V Sloveniji so nakupi uporabnikov kriti do 2000 dolarjev, če so uporabljali PayPal, kar pomeni, da jim PayPal povrne stroške do 2000 dolarjev.

Prodajalci imajo trenutno zaščitene nakupe do 5000 dolarjev, kar pa Slovencem ne pomeni veliko, saj preko eBaya in PayPala niso mogli prejemati denarja za stvari, ki so jih prodajali. V jeseni, ko bo PayPal dvignil omejitve, bodo tako prodajalci in kupci postali bolj zaščiteni, vrednost zaščite bo tako vezana na polno ceno izdelka, ne glede na njeno višino.
 

khakuam

Pripravnik
19. maj 2008
260
0
16
A kdo ve, kaj se dogaja s prejemanjem denarja prek PayPala v Sloveniji?
Na njihovi strani namreč piše, da je možno, ampak, ko bi rad pričel postopek odpiranja takega računa, ta opcija za Slovenijo ne obstaja.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
A je komu v sloveniji uspelo svoj naslov za pošiljanje potrditi (da je Confirmed) ? Samo kartico sicer imam verified, vendar naslov še vedno:
Address status: Unconfirmed

Kolikor sem prebral, lahko naslov confirmaš samo v UK USA in canada. Ker namreč nekatere spletne trgovine ne želijo pošiljati na unconfirmed naslov.
frown-1.gif
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Pri meni poteka prejemanje in plačevanje BP.

Če imaš navaden račun je prejem denaarja brez proviziji si pa omejen na dnevni dvig na 500EUR ali 500USD
odvisno v kateri valuti imaš račun.

Denar imam ponavadi na svojem računu (abanka-visa) v cca 3 dneh.


LP