Anketa - domači mesni izdelki

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Vam ni težko????
Poglejte kak video o klanju živali v klavnici in poročajte o tem, da vam je vseeno
frown-1.gif

Lovstvo vsaj ni umetna vzreja živali..
Bedni ste desci s tem sranjem..
Ženske tu preprosto ne moremo nič.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

confused-1.gif

Saj vse naredimo, da bi bile srečne! Saj se spomniš, kaj pomeni beseda "We-get- ari-an" v jeziku Dacota, kajne ?
evil.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Saj tebi je bilo tudi vseeno, ko velika firma kot je bila sct ni plačevala prispevkov. Ženske ste res krute.
Sicer pa nisi vegi tako da ne vem kaj vse vsajaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Vam ni težko????
Poglejte kak video o klanju živali v klavnici in poročajte o tem, da vam je vseeno
frown-1.gif

Lovstvo vsaj ni umetna vzreja živali..
Bedni ste desci s tem sranjem..
Ženske tu preprosto ne moremo nič.
Poglej doma v sesalec koliko zivali si ubila. Poglej z mikroskopom, ce ne vidis s prostim ocesom
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Oprosti ,ampak mlado goveje ,junčje meso kuhati 5-6 ur je pa kratkomalo bedarija.
To je čas za en spodobno kuhan golaž ne pa juho.

In tisto meso iz juhe po petih urah ne da samo rabi kirurško nežne prijeme ,ampak je sama gola žagovina. Prazno da bolj prazno ne more biti.

Upam da vsaj poznaš razliko med mesom ki se da kuhati v hladno ali pa v že vrelo vodo. ?? Pa ne sedaj hoditi na google gledati.

lp
Kolega, ne me učit, kako je treba skuhati govejo juho...
priden.gif

Še posebej, če je poudarek na juhi, ne na kuhanem mesu, ki ga na koncu koncev niti ni tako veliko, ker mi je najljubša kombinacija z govejimi kostmi, ki vsebujejo mozeg.

Kot sem pa že napisal, staro kravo ali bika brez priokusa po silaži pa dandanes precej težko dobiš...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Vam ni težko????
Poglejte kak video o klanju živali v klavnici in poročajte o tem, da vam je vseeno
frown-1.gif

Lovstvo vsaj ni umetna vzreja živali..
Bedni ste desci s tem sranjem..
Ženske tu preprosto ne moremo nič.
Če smo že pri tem, tudi raznorazne zadeve za lepotičenje bab vsebujejo precej živalskih zadev, ali pa testiranj na živih živalih...
rolleyes-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Oprosti ,ampak mlado goveje ,junčje meso kuhati 5-6 ur je pa kratkomalo bedarija.
To je čas za en spodobno kuhan golaž ne pa juho.

In tisto meso iz juhe po petih urah ne da samo rabi kirurško nežne prijeme ,ampak je sama gola žagovina. Prazno da bolj prazno ne more biti.

Upam da vsaj poznaš razliko med mesom ki se da kuhati v hladno ali pa v že vrelo vodo. ?? Pa ne sedaj hoditi na google gledati.

lp
Kolega, ne me učit, kako je treba skuhati govejo juho...
priden.gif

Še posebej, če je poudarek na juhi, ne na kuhanem mesu, ki ga na koncu koncev niti ni tako veliko, ker mi je najljubša kombinacija z govejimi kostmi, ki vsebujejo mozeg.

Kot sem pa že napisal, staro kravo ali bika brez priokusa po silaži pa dandanes precej težko dobiš...

aplauz.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Vam ni težko????
Poglejte kak video o klanju živali v klavnici in poročajte o tem, da vam je vseeno
frown-1.gif

Lovstvo vsaj ni umetna vzreja živali..
Bedni ste desci s tem sranjem..
Ženske tu preprosto ne moremo nič.
Če smo že pri tem, tudi raznorazne zadeve za lepotičenje bab vsebujejo precej živalskih zadev, ali pa testiranj na živih živalih...
rolleyes-1.gif
467716-post_slo.gif

in povsem brez pomena... to iz klavnice pojemo tiste za kozmetiko pa..
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
@mercedes

Lepo napisano, ampak kdo bo toliko plačal če imaš v trgovinah vedno v akciji pa koliko rabiš - "frišno"
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Eni plačajo eni ne. Sam redko, redko (ne smem napisat nikoli) kupim ali goveje ali svinjsko meso, nekateri pa ga morajo. Mene so tudi spraševali da bi kupili kakšnih 10 kg. ampak se s tako prodajo nočem niti ukvarjat, ker nekdo bi rad 10 kg. zrezkov, pa po "akcijski" ceni, pa....Marsikateri "kupec" ne ve, da je toliko % "mesa" tudi kosti. V trgovini pač lčahko kupi samo pare. kg. stegna ali kar mu je všeč.

No danes sem imel tako kosilo da mi župca niti na misel ni prišla, pa vse domače (krompir zabeljen, zelje in klobasa)...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz zase vem, da ne kupim v štacuni kurjega mesa, pa krompirja prav tako ne, pa še marsikaj.

V Sevnici imamo odlično klavnico, kjer dnevno koljejo govedo od lokalnih kmetov. To jim je filozofija in jo tudi dokazujejo. Suhomesnate izdelke se kupi prav tako pri privatnih ljubiteljskih "salamarjih", preverjeno ne trpajo notri polifosfatov in nitritov
crazy1.gif
!

Saj ne zastopiš, da je ravno z mesom nekaj narobe, dokler se ti lastno telo ne upre.
crazy1.gif
Ko pogruntaš, da ti je celo popoldne ravno zaradi neke kupljene šunke težko v želodcu, pa začneš razmišljat.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
@sandra

Verjetno toliko res ni nihče pripravljen plačati..

Bistvo tega je , da sem želel povedati ,da ti lahko 3,4 prašiče res krmiš po tistem pravem domačem načinu . Ko enkrat to delaš ,veš koliko truda in tudi hrane si vložil ,in je dejansko 5 evrov za živo vago premalo.

V trgovini ima že skoraj vsak zobna krtačka 50% marže ,jaz pa naj celo leto delam za nulo ,oziroma realno še v minus če računaš svoje ure.

In gremo naprej. In vsi ki imajo potem za prodati še dodatnih 6,8,10 + prašičev in veselo razlagajo kako je vse na domači hrani se osebno samo nasmejim. In preden se kdo razburi ,še enkrat ponavljam da je to moje osebno mnenje. !

Za sebe ima 3,4 prašiče ,potem za prodati še 5,6 prašičov ,je to hitro deset komadov.

A se kdo zaveda koliko krme je treba dnevno že za 3,4 prašiče. ? In prašič mora jest vsak dan najmanj dvakrat.


In še enkrat. Osebno nimam nič proti prašičom ki so poleg trave,jabolk ,krompirja krmljeni še s krmili. Osbno raje vidim krmile kot kup pomij.

Moti me pa kup palamudenja,zavajanja, včasih že laganja ,kako je vse krmljeno samo z domačo in oh in sploh hrano.

Bodi pošten ,in povej da prašiči jedo kar imaš sezonsko ,zraven pa dopolnjuješ obroke tudi z malo krmil. Pošteno povej in ne zavajaj nevednih ljudi.

Pri govedini je isto. Seveda je še kje kakšna mikro kmetija ki ima samo seno za krmo brez silosa. Ampak to je tako malo mesa ,ki pokriva morda 0,001% potreb po mesu v Sloveniji.

In samo suho krmo lahko ti prakticiraš dokler imaš dva bikca v štali. KO imaš več glav ,se takšnih igrc zaradi povečanih potreb po krmi in dejansko malih površinah ki jih imajo kmetje na voljo za pridelavo krme ,ne moreš izogniti letno večkratnemu siliranju travne in pa koruzne silaže. Ne gre drugače če želiš preživeti čredo in sebe. To so kruta dejstva.

lp