Adijo 500EUR

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jaz sem absolutno za kartično poslovanje in ga začnem prakticirat ko ukinejo papir
evil.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ma 500 ka sploh ne gre v pokoj, to so nebuloze, zamišljene nekaj let nazaj, vendar so že takrat rekli, da bi nehali samo npove delati, stari bi ostali naprej v uporabi se pravi ne bi se izločili, kar naj bi se po takratnem planu zgodilo konec 2018m sedaj so pa že indici, da temu ne bo tako in bo tisk še dalje šel .................... novinarji pa seveda tako nekaj let staro zadevo, ko nimajo o čem pisati primejo, ko suho zlato in natepavajo......................
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zato meni ni blo nikoli jasno kak lahko prides pri hrvatah na cestninsko, potisnes brez PINa kartico not in te spusti
hysterical-1.gif

Na cestninah je drugacen protokol, kot na POS terminalih.

Bancna kartica brez PIN na dela do dolocenega zneska ce je brezsticna (ni res, da to dela samo v Sloveniji), ali navadna kartica na cestninskih postajah in parkomatih.

Na cestninskih postajah in parkomatih gre navadno za t.i. off line avtorizacije. Kar naceloma pomeni, da je avtorizacija odobrena, tudi ce na kartici ni stanja, ker ne preverja stanja on line, ampak navadno 1x dnevno. Ni pa nujno, obstajajo tudi on line cestninske postaje, med tem, ko je on line parkirnih avtomatov malo. Ti vidis po tem, ali dobis SMS o porabi, ali ne.

Nisem pa se slisal, da bi lahko z navadno, torej me z brezsticno lahko placeval brez PIN na POS terminalih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Eno vprašanje ker vidim da se spoznate, imam v avtu v naslonu za roko 2 brezstični kartici (sicer nevem zakaj jih sploh vozim zraven ampak ok...), a je možno da mi kdo te kartice zlorabi skozi vetrobransko steklo, da jih brezstično potegne namreč nevem zakaj banke posiljujujo s temi brezstičnimi variantami....
kje pa... jaz sem imela maestro pri tlefinu zadaj v etuiju, dokler je bil prozoren je šlo lepo, zdaj sem nov etui kupila, je nekaj šekast zadaj, p ne dela več. pa čisto gor prislonim.

drugače pa, tudi v nekaterih trgovinah pri nas gre brez PINa do 25 evrov. mogoče je limita "do 25€", pa so se pri nas v večino odločili za 15? ne vem...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

BA Maestro kartica pri nas ima spodnji limit 15 Ejev. Kar se PIN-a tiče. Za ostale kartice pa ne vem, ker jih ne uporabljam vsakodnevno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, ne glede na štacuno ali gostilno, kjer sem zapravljal. Vsepovsod je 15 Ejev.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem no... Pri plačilu HAC sem vedno v roku nekaj sekund dobil SMS o transakciji z zneskom v EUR... Pa nisem rabil vpisovati PINa.
Torej je bila transakcija on-line
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ma 500 ka sploh ne gre v pokoj, to so nebuloze, zamišljene nekaj let nazaj, vendar so že takrat rekli, da bi nehali samo npove delati, stari bi ostali naprej v uporabi se pravi ne bi se izločili, kar naj bi se po takratnem planu zgodilo konec 2018m sedaj so pa že indici, da temu ne bo tako in bo tisk še dalje šel .................... novinarji pa seveda tako nekaj let staro zadevo, ko nimajo o čem pisati primejo, ko suho zlato in natepavajo......................
Saj stari bodo v uporabi. Vendar praviloma samo enkrat, ko boš v trgovini kaj plačal z njim, gre na banko in kasneje v razrez. 5 let in izginili bodo skoraj popolnoma. Tudi evre starih serij se menja na enak način, zdaj pa po le nekaj letih praktično ne vidiš starega bankovca za 5 evrov.
 

Podobne teme