Pihanje na pločniku

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dvomim, da se loteva. Sploh pa se ne loteva tako kot denimo pri dopingu. Letos si povzročil nesrečo, čez 10 let so tehnične in ekonomske možnosti, da v shranjeni tvoji krvi odkrijejo že letos prepovedano snov za promet in te takrat oglobijo. To bi bilo zanimivo
smile-1.gif
.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Mogoče bi bilo zanimivo, ampak v kaznovalnem pravu kaj takega ni dopustno. Ko je stvar enkrat pravnomočno končana, je zaključena. Ne more se več narediti nič, kar bi bilo za obtoženega slabše.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Ker je ravno tema ... tole me že dolgo zanima. Kako se ugotavlja prisotnost psihoaktivnih zdravil? Razni Helexi, Apaurini, itd? Se vidi v krvi/urinu? Kaj pa če ima človek ta zdravila predpisana od zdravnika in mu slednji ni prepovedal vožnje? Ker poraba psihiatričnih zdravil je vedno večja in me zanima, kako se policija tega loteva.
Ko policist zdravniku izda pisno odredbo za strokovni pregled, gor oznaci kaj vse ga zanima (alkohol/droge/psihotropna zdravila in snovi). Ce oznaci tudi zdravila, preverijo tudi to.

Brez strokovnega pregleda pa prisotnosti zdravil ne mores ugotoviti. Ampak ce se cudno vedes in pihnes 0,00 in nisi pozitiven na indikator drog potem bo naslednje kar bo pomislil policist - zdravila.

Pa zdravnik ti ne more dovoliti voznje ce je na skatlici rdec trikotnik in s tem absolutna prepoved upravljanja motornih vozil
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
V pravu je dopustno to, kar se v zakonodajo zapiše. Sedaj je tako kot si napisal. Da bo tako večno pa ni nujno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kolesarji so vozniki vozil. Ker pa ne gre za motorna vozila, se jim ob izreku kazni ne izrecejo kazenske tocke. Ostalo je enako. Torej enako ampak ne bos izgubil izpita za avto tudi ce si koma pijan na biciklu
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Samo se en primer bi znal biti zanimiv, kolesar na zebri, ampak pravilno precka, kot kolesar mora, torej peš s kolesom ob strani. In napiha. Kaj je pešec ali kolesar?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Hehe, to ne moreš verjet.
A če greš čez zebro z rolko/kotalkami v roki si skejter ali pešec?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Ker je ravno tema ... tole me že dolgo zanima. Kako se ugotavlja prisotnost psihoaktivnih zdravil? Razni Helexi, Apaurini, itd? Se vidi v krvi/urinu? Kaj pa če ima človek ta zdravila predpisana od zdravnika in mu slednji ni prepovedal vožnje? Ker poraba psihiatričnih zdravil je vedno večja in me zanima, kako se policija tega loteva.
imaš na škatlici znak, da ne smeš voziti tudi, če ti zdravnik tega ne pove.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
V pravu je dopustno to, kar se v zakonodajo zapiše. Sedaj je tako kot si napisal. Da bo tako večno pa ni nujno.
ne. to ni več pravo potem. ampak moraš v zakonu upoštevati določene reči, da temu potem lahko rečeš pravo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Napihaš lahko ne da bi to bilo opazno na zunaj. Kot voznika vozila plačaš, kot pešec ...?
Če kažeš znake in se izkaže, da si pijan, kot voznik plačaš, kot pešec ...?
Če si udelžen v nesreči/nezgodi na cesti. Kot voznik plačaš, kot pešec ...?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Ker je ravno tema ... tole me že dolgo zanima. Kako se ugotavlja prisotnost psihoaktivnih zdravil? Razni Helexi, Apaurini, itd? Se vidi v krvi/urinu? Kaj pa če ima človek ta zdravila predpisana od zdravnika in mu slednji ni prepovedal vožnje? Ker poraba psihiatričnih zdravil je vedno večja in me zanima, kako se policija tega loteva.
imaš na škatlici znak, da ne smeš voziti tudi, če ti zdravnik tega ne pove.

To je res. Po drugi strani pa vem za nekaj ljudi, ki so na močnih psihoaktivnih zdravilih in vozijo. Enkrat sem celo poslal mail na lokalno PP, če so lahko pozorni na soseda na zdravilih, ker mu je že hoja predstavljala težave.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Ker je ravno tema ... tole me že dolgo zanima. Kako se ugotavlja prisotnost psihoaktivnih zdravil? Razni Helexi, Apaurini, itd? Se vidi v krvi/urinu? Kaj pa če ima človek ta zdravila predpisana od zdravnika in mu slednji ni prepovedal vožnje? Ker poraba psihiatričnih zdravil je vedno večja in me zanima, kako se policija tega loteva.
imaš na škatlici znak, da ne smeš voziti tudi, če ti zdravnik tega ne pove.

To je res. Po drugi strani pa vem za nekaj ljudi, ki so na močnih psihoaktivnih zdravilih in vozijo. Enkrat sem celo poslal mail na lokalno PP, če so lahko pozorni na soseda na zdravilih, ker mu je že hoja predstavljala težave.
mojemu sosedu s poškodovanimi koliki tudi hoja predstavlja težavo
grims-1.gif

in si preveril kako ta tvoj sosed vozi? si vozil kdaj za njim? veš točno katera zdravila jemlje?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik skala pravi:
mojemu sosedu s poškodovanimi koliki tudi hoja predstavlja težavo
grims-1.gif

in si preveril kako ta tvoj sosed vozi? si vozil kdaj za njim? veš točno katera zdravila jemlje?

Vozil je tako, da je bil avto ves obutan. Da je rabil 5 minut, da je parkiral v normalen boks. Jemal je neke hude painkillerje.

To je bilo pred leti. Zdaj ga ni več med živimi. Naj mu bo zemlja lahka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Ker je Apollo ravno tukaj prisoten bom kar tukaj prilepil, saj me zanima njegovo mnenje. Meni se tole ne zdi ravno normalna kazen za take malenkosti. Našel na FB malo prej:

https://www.facebook.com/ico.lesko/posts/135653273900187?pnref=story
Eno je kar je napisal voznik tovornjaka, drugo pa kaj je bilo na kraju ugotovljeno. Kaznovan je bil po clenu po katerem dobis kazen ce vozilo ni tehnicno brezhibno (to se obicajno ugotovi z izrednim tehnicnim pregledom, razen ce se vidi da kaimonu manjka cela luc ali pa npr kolo), ce ima vozilo manipuliran senzor za adblue (in ne dodaja adblue-ja). Ali pa ce npr vozilu ne dela omejilnik hitrosti...

Kaznovala ga je SENP - vecini poznana kot republiska prometna policija. Ce kaj, potem so strokovnjaki na svojem podrocju. Zakonov niso napisali oni (vkljucno s kaznimi), dvomim pa (ni me pa bilo zraven) da je dobil tako kazen ker mu zarnica ne bi svetila. Ce pa to drzi, pa komot poda zahtevo za sodno varstvo in verjemi da bo sodisce tako kazen odpravilo, ker pregorena zarnica in 1000 EUR kazni pac nista v sorazmerju.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Saj ravno zato je zanimivo čemu taka kazen. Je pa mesec dni nazaj kot je napisal imel tehničnega in naj bi bilo vozilo brezhibno... Le kdo bi vedel kaj se je tukaj dogajalo.