HalloKupon vinjeta 55€??

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
ko na telefon naložiš neko brezplačno aplikacijo, te ta ob namestitvi vpraša za dovoljenje za dostop do raznoraznih stvari, med drugim tudi do tvojega telefonskega imenika. tako v eni potezi pobere vse telefonske številke, vključno z imeni lastnikov. to je lahko odlična baza za masovno pošiljanje personaliziranih SMS sporočil ("Dragi XXX YYY, ste srečni dobitnik ...).
Po drugi strani pa imaš danes za 10 EUR na mesec paket z neomejenimi SMS. a je tak problem spisati program, ki recimo vsako minuto pošlje reklamni SMS na neko random 041 XXX XXX številko.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Od kje tem "organom" telefonske številke?!
17758-icon_confused.gif


Nikjer objavljena, nikoli pisana v ankete, nobenih naročenih sporočil?!

Zakaj se inšpektorji ne lotijo že 1x teh zlikovcev?!
10.gif
Jaz sem tudi dobil pa res 101% nimam nikjer objavljene.
Pomoje imamo kakšen program ki pošlje na random številke.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ko na telefon naložiš neko brezplačno aplikacijo, te ta ob namestitvi vpraša za dovoljenje za dostop do raznoraznih stvari, med drugim tudi do tvojega telefonskega imenika. tako v eni potezi pobere vse telefonske številke, vključno z imeni lastnikov. to je lahko odlična baza za masovno pošiljanje personaliziranih SMS sporočil ("Dragi XXX YYY, ste srečni dobitnik ...).
Po drugi strani pa imaš danes za 10 EUR na mesec paket z neomejenimi SMS. a je tak problem spisati program, ki recimo vsako minuto pošlje reklamni SMS na neko random 041 XXX XXX številko.
Ne rabis paketa za 10 EUR... preko SIP protokola nazges iz tujine v omrezje neomejeno sporocil. Pa ene 30 EUR za stroske dostopa
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Vem za vsaj enega operaterja, ki ne bo računal svojim naročnikom klica na hallokupon.
Te goljufije bi lahko že v kali zatrli operaterji, tako da naročnikom ne računajo in goljufom ne plačajo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Vem za vsaj enega operaterja, ki ne bo računal svojim naročnikom klica na hallokupon.
Te goljufije bi lahko že v kali zatrli operaterji, tako da naročnikom ne računajo in goljufom ne plačajo.

Pa saj ni goljufija, jaz sn dobo vinjeto
evil.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Vem za vsaj enega operaterja, ki ne bo računal svojim naročnikom klica na hallokupon.
Te goljufije bi lahko že v kali zatrli operaterji, tako da naročnikom ne računajo in goljufom ne plačajo.

Pa saj ni goljufija, jaz sn dobo vinjeto
evil.gif

Dej jo pol ti še zame naroč, pa ti jaz gotovino prnesem
hysterical-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jik ze ni v interesu ker predvidevam.da imajo pri 090 cifri tudi oni svoj piskrcek zraven
Več telekom in država zaslužita z 090, kot pa vedeževalka in podobni, katero kličeš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato operaterjem ni v interesu take številke prehitro blokirat:

"Delitev med ponudnikom in Telekomom Slovenije: 60 % ponudnik: 40 % Telekom Slovenije (v primeru, da interaktivne odzivnike ponudniku razvija in ureja Telekom Slovenije, je delež ponudnika 55 %). Osnova za delitev prihodka med ponudnikom in Telekomom Slovenije je vrednost prometa storitev ponudnika brez DDV. Enota delitve je pri zaračunavanju na minuto sekundni interval, pri cenah klic pa je enota delitve klic."
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Teli inšpektorji, policija in sodstvo očitno nekoga ščitijo.
Na pošti še položnice ne moreš plačat brez osebne, pa mislite da lahko kar brez vsega (osebne, davčne....) odpreš komercialno številko????
A Telekom ne ve, na kater račun je nakazala denar od klicujočih, pa banka ne ve, kdo je ta denar dvignil? Pa banka ne ve, kdo je lastnik računa? Ne me farbat.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pa vedno se najde eden, ki je hitrejši od mene.
Torej ujet je bil v avtu, med vožnjo, ker je neprestano menjal naslov.
Tu pa kapi dol Policajem. Z veliko.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nekaj mi pa ni čisto jasno. Zakaj so bile vinjete po 55€? Če bi se šel sam to "igro", bi vsem poslal SMS, da je vinjeta zastonj, samo ponudba pa je vseeno omejena. Pokličite na 090 in se prijavite in bla, bla, bla ... že na 50% se jih je ujelo 3500, koliko bi se jih ujelo šele potem, če bi bla zastonj? Pa še noben te ne more haklat, saj ne veš, koliko vinjet je bilo na voljo in kdo jo je dobil (itak noben, ampak vseeno ne bi bilo prijave, se mi zdi).
Torej, predlog je tule, če ga kdo izkoristi, poberem 99% za idejo. Ni malo, ampak ideja je pa zlata (beri: brezplačne vinjete) vredna ... :evil: