Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Prej si napisal 9.000 EUR neto, sedaj 3.200?
Ne razumeš zakaj
confused-1.gif
?
PS: Glede na tvojo sposobnost ''računanja'' in ''reševanja'' ''kompleksnih'' problemov se te bom drznil vprašati tole: a delaš v JU?
grin1.gif

PS2: Vsa časti izjemam za katere vem da so
cool-1.gif
.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ne, on je v gospodarstvu ki vzdržuje JU in zdaj je bolj jasno, zakaj ga ne more...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Prej si napisal 9.000 EUR neto, sedaj 3.200?

O jezus.
hysterical-1.gif
Pa dobr, a teb res pol možganov spi? Žal MBA ju ne daješ kake dodane vrednosti s temle. Mimogrede, ni ti hudega, že meni ni z več kot pol manjšimi prihodki, zato se pa imaš težavo postavit v kožo nekoga, ki mu za pošteno delo z vsemi nadurami država doplačuje do minimalca. In tebi bi moralo ostat več kot dovolj, da ne bi rabil jamrat. Res je, tvoj delodajalec mora čisto preveč plačat, da lohk ti svojo plačo ven dobiš, s tem se vsi strinjamo in to je eden večjih razlogov za beg možganov, sam tud če si boš eno plombo doplačal te ne bo konec, tud mene ni, sam eni si pa niti 50 EUR za plombo ne morjo privoščit in tisti imajo hud problem.
Pa počasi se praskajo razni nesposobni direktorčki, kako ne dobijo skladiščnika, ki bi znal štet do pet in celo znal z viličarjem delat. Ja dragi, za minimalca počas ne bo več tadobrih.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Neto plača: 5.000 EUR
Bruto Plača: 9.807,11 EUR
Skupni strošek delodajalca: 11.386,06 EUR

Prispevek OD bruto plače prodajalec (se trda delavcu od bruto plače):
Prispevek za zdravstveno zavarovanje: 623,73 EUR

Prispevek NA bruto plače prodajalca (plača delodajalec za delavca):
Prispevek za zdravstveno zavarovanje: 643,35 EUR.

Prispevek OD bruto plačamo vsi zaposleni, prispevek NA bruto plača delodajalec za nas. Torej skupaj strošek za zdravstveno zavarovanje 1.267,08 EUR.

VIR: https://www.racunovodja.com/izracuni/place2017/
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Njega volil? Še zobarja si ne zna najt, pa bo spremembe v državi vodil....za to ne rabimo MBA naduvanca, ampak človeka z zdravo pametjo.
. Lepo vidimo, koga imamo v SDH, sedaj Luka Koper in ostale. Lutke.
Če se prav spomnim je bil direktor Steklarne Rogaška, ki je direktno povedal zakaj tudi v sanjah ne pomisli it v Luko. Ker je dovolj sposoben, da zadeve sam pelje in ne rabi ''prišepetovalcev''.

Ni bil direktor Steklarne Rogaška, ampak Steklarne Hrastnik, gospod Andrej Božič.

Kar se tiče zdajšne uprave pa; Dimitrij Zadel (prišel iz OMV) je izredno spodoben in cenjen tudi mednarodno. Mi je pa uganka, kar ti mora biti v življenju, da sprejmeš to službo, ker prej je bil on v OMV res car carova. Ne samo v Slo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Prej si napisal 9.000 EUR neto, sedaj 3.200?
Ne razumeš zakaj
confused-1.gif
?
PS: Glede na tvojo sposobnost ''računanja'' in ''reševanja'' ''kompleksnih'' problemov se te bom drznil vprašati tole: a delaš v JU?
grin1.gif

PS2: Vsa časti izjemam za katere vem da so
cool-1.gif
.

Daj tukaj https://www.racunovodja.com/izracuni/place2017/ vnesti pod neto 5.000 EUR (ponavljam neto) in si poglej postavke 1.2. in 5.2.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
A pol 5 jurjev ven dobiš? Ti jih privoščim, delodajalc že ve zakaj te tok plačuje, sam potem pa res nimaš kej jamrat.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A pol 5 jurjev ven dobiš? Ti jih privoščim, delodajalc že ve zakaj te tok plačuje, sam potem pa res nimaš kej jamrat.

Sej nisem nikoli rekel da jamram. Nasprotno. Rekel sem, da z veseljem hodim v službo in na to gledam kot hobi, ker se imam super in imam krasen kolektiv.

Jamram pa, da moram sam plačati zobarja. Pa ne zato, ker si to ne bi mogel privoščiti, ampak zato, ker bi pričakoval, da za denar, ki ga državi plačujemo, to uredi.

Raje ta denar, ki ga dam v zdravstvo mimo sistema podarim družini, ali pa kakšnim otrokom is socialno ogroženih družin plačam počitnice.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A pol 5 jurjev ven dobiš? Ti jih privoščim, delodajalc že ve zakaj te tok plačuje, sam potem pa res nimaš kej jamrat.

Za kaj izračunat sigurno ne.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Morda res. Jih je pri nas 12 v računovodstvu, ki se z tem ukvarjajo.

In mi je še enkrat povedano vseeno, ali dobimo od bruto ven 20% ali pa 30% kot so strokovnjaki na Alterju izračunali ni nobene razlike. Država za to, kar naredi za nas je to preveč. Smo skoraj tako draga država, kot skandinavske države z bistveno slabšim servisom.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Daj se počasi ugasni-vsaj jaz ne vem, s katerega konca bi začel brati tvoje prispevke (večinoma nebuloze)..
Lep vikend
priden.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Daj se počasi ugasni-vsaj jaz ne vem, s katerega konca bi začel brati tvoje prispevke (večinoma nebuloze)..
Lep vikend
priden.gif

Gatto, tudi tebi lep vikend. Grem res počasi domov, je bilo dovolj za ta teden.
priden.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Prej si napisal 9.000 EUR neto, sedaj 3.200?
Ne razumeš zakaj
confused-1.gif
?
PS: Glede na tvojo sposobnost ''računanja'' in ''reševanja'' ''kompleksnih'' problemov se te bom drznil vprašati tole: a delaš v JU?
grin1.gif

PS2: Vsa časti izjemam za katere vem da so
cool-1.gif
.

Daj tukaj https://www.racunovodja.com/izracuni/place2017/ vnesti pod neto 5.000 EUR (ponavljam neto) in si poglej postavke 1.2. in 5.2.
Mi je vse jasno, pa tudi kako je McGayver izračunal tistih samo 3 jurje neto.
Me pa veseli, da je v vaši firmi dovolj drugih za računat, ker če bi bilo to na tebi, ne vem, če bi še obstajala firma.
grin1.gif


Pa lep vikend ti želim in da ti zdravje čim bolj služi, da ne boš rabil zdravnikov. Za zobarja se pa splača zobe fajn umivat, pa ga tudi ne boš rabil.
nahrung002.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@mlt, hvala za lepe želje in skrb za moje zdravje. Mislim, da bi sedanje čiščenje zob 2x dnevno dovolj. Upam.

Lep vikend tudi tebi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsako jutro, vsak večer in po jedi venomer - ZOBE SI UMIJ!

Te pesmice te tudi na MBA ne naučijo.
wink-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
McGiver, hvala. Tega res nisem vedel. Sedaj ko si me to naucil, bom prosil za vecjo placo, da bom lazje zasebnega zobozdravnika placal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
O revež, a s petimi jurji ne gre? Ne ga srat. Šale na ta račun so ekstra neokusne v državi, kjer obstaja delovni folk pod pragom revščine.
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@Kalbo, ti pase selektivno branje in ocitno fousija.

Za tvojo vednost; po tem, ko mi je lansko leto od bruto izplacila ostalo cca 35%, kot so znastveniki na Alterju izracunali, sem podaril iz svojega zepa (ne iz firme) natacno 12.000€ trem druzinam. Direktno, brez pomoci humanitarnih organizacij. Nisem jim dal gotovine, ampak sem sel do teh treh druzin osebno in se pozanimal kaj potrebujejo in jim to uredil. V vseh treh primerih je slo za ureditev osnovnih zivljenskih potrebscin. Sem bil sokiran, da ena od teh druzin ni imela hladilnika in so pozimi 2016 zivila hranili zakopane v snegu, v drugih letnih casih pa pri sosedu, ki je 5 km oddaljen.

Tvoje obnasanje in pisanje me sicer ne gane in mirno spim. Zato, ker vem, da sem fer in imam zase dovolj in si lahko privoscim, da ljudem pomagam. Pa nimam ne vikenda, ne colna, ne dveh avtov. Ker tega me rabim.

Pa se nekaj glede place; ko me ni cele tedne doma, se premetavam po letaliscih in hotelih nihce nic ne vidi. In se tudi nihce ne vprasa, koliko je dela za ta denar. Kot sem ze napisal, imam sreco, da to jemljem kot hobi.

Sebi zelim, da bom zdrav in da bom tudi v bodoce srecen v tem kar delam. Tebi pa, da ti nikoli ne bo tako hudo, kot stevilnim druzinam, ki sem jim pomagal. Bi sicer tudi tebi, ker so tvoji idiotski komentarji za nekga, ki ga me poznas nepomembmi, ko je treba ljudem pomagati, ki so v stiski. Probaj se enkrat v zivljenju postaviti v vlogo koga drugega, pa ne tistega, ki ima vsega polno rit.