Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Nora ugotovitev. Morda nisi dojel, da moj post ni bil posledica kalkulacije na promil, ampak groba ocena. In če tudi ima @mlt prav in dobim ven 25% namesto 20% je to sramota. Sploh ta tak servis, kot ga naša JS nudi.

Pa še nekaj, da bo lažje razumel. Kot sem napisal, če prištejem še vse stroške samoplačniških zdravnikov zato, ker v javnem zdravstvu ne prideš na vrsto v razumnem roku pridemo nazaj nekje na 20%
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
MBA te je dobro naučil bluzit. Tkole nekak moj direktor bluzi v božjo mater, jasno mu ni pa nič, meša hruške in jabolka ni da ni. 20% da ti ostane....dej še enkrat izračunaj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pa še nekaj, da bo lažje razumel. Kot sem napisal, če prištejem še vse stroške samoplačniških zdravnikov zato, ker v javnem zdravstvu ne prideš na vrsto v razumnem roku pridemo nazaj nekje na 20%
Hm, bi se delno strinjal. K sreči še nisem imel nuje po takih nujnih storitvah, da bi moral iti samoplačniško (knock, knock).
Imam pa eno bolezen in so me kakšnih 8 let nazaj hoteli naročiti v tisti bolnišnici, kjer sem bil na pregledu. Čakalna doba 7 mesecev, samoplačniško 3 dni. Sem se jim zahvalil, skočil na net, preveril čakalne dobe (ja, že takrat se je dalo), poklical v Trbovlje in bil na vrsti čez 14 dni.
Razumem pa, da nekateri te možnosti nimajo. Ampak. To, da ti sedaj tukaj pizdakaš ti pomeni le eno: izguba časa. Naredi kaj:
- izseli se iz Slovenije v državo, kjer bo po tvoje
- kandidiraj za politika in spremeni stvari
Vse drugo je brez haska in samo izguba časa. Kaj pa ti kalkuliraš noter, je pa čisto tvoja zadeva, ampak potem obrazloži stvari. Ker jaz bi tudi lahko noter kalkuliral strošek za Q7 z zračnim vzmetenjem, ker se moram vozit po naših jarkih takozvanih cestah. In z mojega vidika je to čisto sprejemljivo, ampak za nekoga bo pa to budalaština prve klase.
In če se ti ne znaš pri zdravstvenih storitvah zmigat in najti rešitev za to, da boš izkoristil tisto, kar plačaš, potem je to tvoj problem, ne pa problem kalkulacije.
tongue-1.gif
In zgoraj ti je nekaj ljudi zapisalo, da so brez problema prišli na vrsto v doglednem času za magnetno, se je pa treba očitno malo pomigat. Ne pa ob informaciji, da moraš čakat, dobit peno na usta in it k privatniku.
Pa da se razumeva: sem isto mnenja, da v našem zdravstvu malokaj štima, čeprav v zadnjem času opažam določene majhne napredke.
In za vse druge: vsa čast dol zdravnikom in sestram, ki dejansko opravljajo svoje delo tako, kot je treba, sploh zadnjim glede na njihove plače. In se mi zdi, da jih kar večina dobrih. Da ne bo kakšnega nesporazuma, da mislim, da so vsi zanič.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

- kandidiraj za politika in spremeni stvari

A ga boš volil, a boš eden od tistih 98% slovencev ki boš govoril da bi spet bil nekdo rad pri koritu in volil SDS ali SMC.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
MBA te je dobro naučil bluzit. Tkole nekak moj direktor bluzi v božjo mater, jasno mu ni pa nič, meša hruške in jabolka ni da ni. 20% da ti ostane....dej še enkrat izračunaj.

Aha, direktor nima pojma, ti daje placo, ti pa ves vec od njega in si bolj sposoben. Zakaj ne das odpoved, postanes direktor in bos ti najbolj pameten?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Njega volil? Še zobarja si ne zna najt, pa bo spremembe v državi vodil....za to ne rabimo MBA naduvanca, ampak človeka z zdravo pametjo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Nora ugotovitev. Morda nisi dojel, da moj post ni bil posledica kalkulacije na promil, ampak groba ocena. In če tudi ima @mlt prav in dobim ven 25% namesto 20% je to sramota. Sploh ta tak servis, kot ga naša JS nudi.

Pa še nekaj, da bo lažje razumel. Kot sem napisal, če prištejem še vse stroške samoplačniških zdravnikov zato, ker v javnem zdravstvu ne prideš na vrsto v razumnem roku pridemo nazaj nekje na 20%


Ojoj, a ti to resno. No dejva se enkrat: recimo, da res dobis neto 40% bruto place (pa dobis vec, sam si spet nekje zajebu racunanje). Pa recva da je davk samo en, da ne bo tok hudo, in da bo v okvirih MBA (sej ves da mate v slo dve razlicni stopnji in nekak mislm, da hrano tud kupujes). Ok se prav 40 je tvoj razpolozljvi dohodek, 22% je davek ddv.

100% = 40
22% = 8.8

40% - 8.8% = 31.2%

Bo zdej slo?
priden.gif


In kot sm napisu nekje na zacetku te teme, servis ki ga dobis v slo ni idealen, je pa v precej primerih bolsi kot ga dobis drugje, al pa vsaj primerljiv. Kar je nizje je kolicina denarja, ki ti ostane po vseh stroskih. Ta pa je definitivno prenizka in bi se morala spremenit.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Njega volil? Še zobarja si ne zna najt, pa bo spremembe v državi vodil....za to ne rabimo MBA naduvanca, ampak človeka z zdravo pametjo.
Se ni za bat, da bo šel on kandidirat. Očitno zasluži bistveno več tam kjer je sedaj, kot bi v politiki, kjer bi ga vsi v drek tlačili.
Bi rad videl normalnega sposobnega človeka (ki nima zadaj skritih motivov poskrbeti za lastne interese) iti v politiko. Ali pa v gospodarske družbe pod nadzorom države. Lepo vidimo, koga imamo v SDH, sedaj Luka Koper in ostale. Lutke.
Če se prav spomnim je bil direktor Steklarne Rogaška, ki je direktno povedal zakaj tudi v sanjah ne pomisli it v Luko. Ker je dovolj sposoben, da zadeve sam pelje in ne rabi ''prišepetovalcev''.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Njega volil? Še zobarja si ne zna najt, pa bo spremembe v državi vodil....za to ne rabimo MBA naduvanca, ampak človeka z zdravo pametjo.

Saj zato pa imamo 25 let isto sranje. Ne rabiš pametnega človeka za predsednika vlade samo pošten mora biti. Pametni morajo biti tisti ki so pod njem da mu lahko pravilno svetujejo. (Ljudje kot Korl in podobni
hysterical-1.gif
)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Da, bom pa še jaz vama bolj po kmečko nazaj, kaj jaz hočem povedat. Tam so 4 leta, pa se teh ne bi bilo treba, poten pa lahko nobenega več. In ne bi bilo treba da imajo bilokaki vpliv. Če so, so zakaj...
No jaz se vedno ne razumem kaj hoces povedat s stavkom "ne bi bilo greba da imajo bilokaki vpliv". Ti razumes kako deluje drzava s parlamentarno demokracijo?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@kalbo, @mlt... Sej ne bomo prišli do konca in se bom probal zadržat, da ne odgovarjam več za idiotka vprašanja.

Torej, vsak mesec plačam (skupaj od bruto + bruto 2 (kar sicer plača delodalajec zame) cca. 1.200 EUR za zdravstevno varsto ali kako se še temu reče. To ne plačujem prostovoljno, ampak so pač takšni prispevki. Še nekaj več 2x letno, ko dobimo bonus. Vsega skupaj na letni ravni (kot rečeno od moje bruto plače, plus bruto 2, kar plača delodajalec). Se pravi na letni ravni skupaj z bonusi cca. 20.000 EUR.

Seveda plačam še vsak mesec cca. 29 EUR za dopolnilno zdravstveno zavarovanje.

In daj mi vidva povejta logiko, da se moram jaz in vsi mi skupaj, ki to plačujemo ukvarjat še s tem, da po internetu brskam in vas prosim za nasvete, kam naj grem k zdravniku, da ne bom čakal? Po vajinem je moja krivda in lenoba, ker se mi npr. ne da peljat iz Kopra v Zgorjnjo Kunkoto na magnetno resonanco?

Pa sej vi res niste normalni, sorry. In ja, ceneje me pride, da si sam plačam magnetno resonanco v Kopru (gre zgolj za primer v opozorilo tistim, ki vse računate in ne ločite poante, kot npr pri obdavčitvi plače), ko pa da zgubljam čas in se peljem iz Kopra v Zgorjnjo Kungoto in nazaj.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Njega volil? Še zobarja si ne zna najt, pa bo spremembe v državi vodil....za to ne rabimo MBA naduvanca, ampak človeka z zdravo pametjo.

Zakaj pa ti direktorja ne zamenjaš, če veš več od njega in si bolj pameten od njega? A to poveš tudi njemu, al samo nam?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
MBA te je dobro naučil bluzit. Tkole nekak moj direktor bluzi v božjo mater, jasno mu ni pa nič, meša hruške in jabolka ni da ni. 20% da ti ostane....dej še enkrat izračunaj.

Aha, direktor nima pojma, ti daje placo, ti pa ves vec od njega in si bolj sposoben. Zakaj ne das odpoved, postanes direktor in bos ti najbolj pameten?

Za to kar delam sem sposoben in svoje delo tud obvladam in opravljam korektno. Direktor je pa tam, da sprejema odločitve, nima veze, al so dobre al slabe, sprejemat jih mora, za to je plačan, mojga posla ne rabi obvladat, zato ma tam mene. No ta odločitev ne sprejema, bluzi pa zelo podobno kot ti. Upam pa, da se na svoj posel spoznaš in da tam svojim ljudem ne bluziš v tri krasne kot tule gor. Če bi delal pa za privatnika, pol bi pa lohk rekel, da mi daje direktor plačo, ta mi je ne daje, žal.

Kar se pa zobozdravnika tiče....khm.... upam, da se imaš tolk rad, da si zase sposoben poklicat naokol in si uredit res dobrega zobozdravnika, ker od pene na ustih ne boš imel nič. Ko ti bo res zagustilo boš rabil res dobrega zobarja ki ima sodobno znanje in opremo. Tud na koncesijo se najdejo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
@kalbo, @mlt... Sej ne bomo prišli do konca in se bom probal zadržat, da ne odgovarjam več za idiotka vprašanja.

Torej, vsak mesec plačam (skupaj od bruto + bruto 2 (kar sicer plača delodalajec zame) cca. 1.200 EUR za zdravstevno varsto ali kako se še temu reče. To ne plačujem prostovoljno, ampak so pač takšni prispevki. Še nekaj več 2x letno, ko dobimo bonus. Vsega skupaj na letni ravni (kot rečeno od moje bruto plače, plus bruto 2, kar plača delodajalec). Se pravi na letni ravni skupaj z bonusi cca. 20.000 EUR.
Imaš prav, ne bomo prišli do konca. Ker to kar si sedaj zapisal je že v tistih tvojih prvotnih 60% obdavčitve, ne rabiš še enkrat odbijat od neto
grims-1.gif
.
Kakorkoli, glede mojega mnenja o zdravstvu sem ti že napisal, le preberi. Mi ne rabiš še risat tvojega pogleda, ker imava verjetno precej podoben pogled. Samo ti vidiš v tem možnost za izliv svojih žolčev, jaz pa najdem rešitev in čas raje zabijem za druge stvari. Namreč izgleda sem že toliko star, da se ne farbam več, da lahko kaj naredim, da se zadeva spremeni
grin1.gif
. Se pa lahko prilagodim in potegnem ven tisto, kar je optimum zame ob danih predpostavkah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Torej, vsak mesec plačam (skupaj od bruto + bruto 2 (kar sicer plača delodalajec zame) cca. 1.200 EUR za zdravstevno varsto ali kako se še temu reče.

Iz tega kar si napisal imaš tako čez palec 9.000,00 € neto plače.
wink-1.gif

2654515-ScreenShot2018-01-19at11.09.12.png
 

Priponke

  • 2654515-ScreenShot2018-01-19at11.09.12.png
    2654515-ScreenShot2018-01-19at11.09.12.png
    42,4 KB · Ogledi: 131

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Žal nimam. Malo si narobe izračunal 1.200 EUR od bruto in bruto 2. Bruto 2 je 16,10%, ki ga plača delodajelc in tudi vsebuje prispevek za zdravstveno zavarovanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
ti ne veš kaj govoriš. Enkrat si rekel da plačaš za zdravstvo 1200, enkrat pa za vseh prispevkov. Vmes ni enačaja, ampak je v slednjem primeru bruto plača 3X nižja. Ali nisi za to.placan sa bi poznal razliko, kot si argumentiral število delavcev v JS? kar je čisto ok, samo tvoje mnenje pač potem ne more imeti neke teže.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Žal nimam. Malo si narobe izračunal 1.200 EUR od bruto in bruto 2. Bruto 2 je 16,10%, ki ga plača delodajelc in tudi vsebuje prispevek za zdravstveno zavarovanje.

Nič nisem narobe izračunal. Iz tvojih NAROBE podatkov je ta nebuloza ven prišla. In da ti dam nov podatek, iz tvojega očitnega nepoznavanja strukture prispevkov sem sedaj po modificirani trditvi dal v izračun 1.200 € VSEH PRISPEVKOV in prišel do cca 3.200 izplačila plače (+prevoz +malica) na tvoj TRR.

In na mesec plačaš dobrih 300€ za zdravstvo. Veliko ali malo, kakor vzameš.

Daj raje se vrni k svojemu poslu, ki ga upam bolje obvladaš kot tole.
rolleyes-1.gif