Bankomat

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V decembru sem na bankomatu NLB dvigoval denar. Postopek je potekal normalno, vendar na koncu mi bankomat ni dal denarja. Nisem bil pozoren, kaj se je zgodilo oz. kaj je pisalo na ekranu, zato sem postopek dviga ponovil. Na ekranu se je izpisalo, da sem prekoračil dnevni limit. Potem sem pogledal še stanje, bilo je dovolj denarja na računu(ok, to, da me je bremenilo za dvig nisem vedel). Šel sem še na drug bankomat, kjer mi je izpisalo isto. S prazno denarnico sem šel domov in drug dan šel dvignit denar. Potem pa sem na spletni banki čez kakšen dan opazil, da so me bremenili za dvig, ki ga nisem opravil. Klical sem na NKBM, kjer so me poslali na NLB. Iz NLB so me poslali nazaj na NKBM(tam sem komitent). Moral sem osebno v Ljubljano vložit reklamacijo. Čez nekaj dni me je iz Lj klicala referentka, če so me obvestili o tem, da so zadevo rešili in da mi bo denar vrnjen. Seveda me ni obvestil nihče, ampak ok, važno da sem dobil teh 50€ nazaj.
Na zadevo sem že pozabil, ko so me danes klicali iz banke, da mi bodo denar trgali iz računa, češ da je denar v kaseti "štimal". Na to se sicer lahko pritožim, ampak je strošek, če sem prav razumel preko 500@!!!!!????
13.gif

Torej sem popušil 50€, stroške dviga, stroške vpogleda na stanje na bankomatu in stroške poti v Ljubljano!!!
Ko sem jim omenil, da je pri bankomatu kamera niso hoteli nič slišati, tudi o tem, da je denar mogoče ostal v reži ne!?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
In če se izkaže s posnetka kamere, da dejansko nisi dobil 50 EUR, moraš še vedno plačati 500 EUR za pritožbo?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Imel sem popolnoma enak primer decembra, ko je žena pozabila 150 eur v reži (abanka). Naslednji dan po reklamaciji so jo klicali da so vrnili denar in je vse ok. Potem pa po treh tednih kličejo da je to tak bankomat, ki ne jemlje nazaj pozabljenega denarja in da je bil denar po 10 minutah vzet iz reže (pač mimoidoči ga je pobral) in so jih teh 150 eur trgali z računa. Vse to je bilo telefonsko, vključno z opozorilom da se lahko pritoži, ampak da pritožba stane 250 eur. Tole zadnje je popolnoma iz riti potegnjeno. Pomoje samo zato da se kakšen naivnež nebi pritožil. No, midva sva na to pozabila (ker vem da ni kaj narest in ker vem da okoli bankomata ni nobene kamere).

Kaj torej preostane: prijava dogodka na policiji proti neznanemu storilcu. V tem primeru mora banka po nalogu policije pregledati vse podatke in kamere, če slučajno katera je kje. Sicer pa pozabljene gotovine banka ne vrača, to mi je jasno.

Pri tebi bi po žurnalu v bankomatu morali ugotoviti višek na bankomatu. Taki viški se vračajo avtomatsko, brez pritožb. Je pa veliko odvisno od vrste bankomata.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To se rado zgodi na bankomatih, ki nimajo kamer ali pa so kamere onesposobljene. Zlikovci karton potisnejo v režo za izmet denarja, potem pa ko odideš, gre karton ven potegne, pobere denar in si na koncu sam kriv.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
tole vse skupaj precej smrdi.

dvomim da obstaja tak bankomat da ne vzame denarja nazaj, ker ne vem zakaj bi to funkcijo ukinili, ce je prakticna.

jesr sm mel tak primer, kaks e 2 leti nazaj, pa je bankomat vzel denar nazaj in sem ga dobil nazaj na racun. cudno da je banki vseeno za komitente in racunajo take bolne zmeske za vpogled zapisnika o stanju denarja v bankomatu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
No tukaj je avtor teme naredil par neumnosti. Če ti bankomat ne izplača denarja pokličeš in ne mrdneš od tam do prihoda policije. Pa to že vrabčki čivkajo.

Pozabljen denar je druga stvar, nekateri bankomati "pojejo" nazaj, drugi ne. Je pa to enako, kot bi zahteval od upravljalca ceste denar, če ti pade iz denarnice, pa ga pač en pobere. In ja obstajajo bankomati, ki ne vzamejo denarja iz reže. Lahko ga pa takoj pobere tisti, ki je za tabo vrsti, pa se lohk slikaš.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Saj pravim, viška niso ugotovil, kamere pa nočejo pogledati.

Sploh je ne smejo. Ti daj prijavo na policijo, potem bo banka morala pogledat tudi posnetke. Če obstajajo. Pa da nebi nekih čudnih zneskov za pritožbo plačeval, kot sem rekel, to je iz riti potegnjeno in je za to da se nebi kdo preveč pritoževal.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No tukaj je avtor teme naredil par neumnosti. Če ti bankomat ne izplača denarja pokličeš in ne mrdneš od tam do prihoda policije. Pa to že vrabčki čivkajo.

Pozabljen denar je druga stvar, nekateri bankomati "pojejo" nazaj, drugi ne. Je pa to enako, kot bi zahteval od upravljalca ceste denar, če ti pade iz denarnice, pa ga pač en pobere. In ja obstajajo bankomati, ki ne vzamejo denarja iz reže. Lahko ga pa takoj pobere tisti, ki je za tabo vrsti, pa se lohk slikaš.
Par neumnosti? Katere pa, razen po tvoje tega, da nisem poklical policije? Pri prvem dvigi nisem bil pozoren, jaz postopek opravim zelo hitro in rutinsko, skoraj ne gledam na ekran, ko pa aparat melje pa malo pogledam po okolici. Ko aparat vrne kartico, jo zbašem v en žep iz drugega pa potegnem denarnico in pospravim denar. No, tukaj se je ustavilo pri tem, da mi denarnice ni bilo treba vzeti iz žepa, ker denarja ni bilo. Sem mislil, da je kaj narobe, da mogoče ni denarja ipd. in sem poskusil še enkrat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
ja, jest sm tud čist rutinsko vse opravil... pa še mudil se mi je... mogl bi najprej denar in potem kartico... sam pol bi banke precej kartic pošijale po pošti domov... no, pa še vedno bolje, kot pa ugotavljat kje so zneski...

Jello: dvomim da ima policija kaj s tem, da ti bankomat ne izplača... to je upravljalec bankomata... sam to čakaš lahko pomoje nekaj ur... verjetno je pa fajn takoj narest prijavo na banki (na info telefonski), in da se to takoj začne reševat....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja, jest sm tud čist rutinsko vse opravil... pa še mudil se mi je... mogl bi najprej denar in potem kartico... sam pol bi banke precej kartic pošijale po pošti domov... no, pa še vedno bolje, kot pa ugotavljat kje so zneski...

Jello: dvomim da ima policija kaj s tem, da ti bankomat ne izplača... to je upravljalec bankomata... sam to čakaš lahko pomoje nekaj ur... verjetno je pa fajn takoj narest prijavo na banki (na info telefonski), in da se to takoj začne reševat....

Naredil sem prijavo na banki (to v vsakem primeru). Potem ko so po treh tednih zavrnili pritožbo in sem spraševal kaj lahko še naredim sem povsod dobil nasvet (od banke) da naredim prijavo na policiji, ker da potem banka mora pregledat vse kar lahko. No, jaz tega nisem naredil, ker vem da iz vsega skupaj ne bo nič (a če bi bila kamera 5 metrov stran bodo iskali nekoga z modro bundo in kapo, ki je vzel denar iz reže?
bonk.gif
).

Bil sem prepričan da večina bankomatov vzame denar nazaj, če ga v določenem času ne vzameš iz reže. No, temu ni tako. V mojem primeru je bil denar 9 minut v reži. Potem pa se je le nekdo primajal mimo in ga vzel.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jaz sem naredil enako neumnost pred kakim letom
dvig gotovine, vmes telefon, dvignil telefon, pospravil kartico in šel
čez 15 min hočem plačati kavo, denarnica prazna

sem šel nazaj in denarja ni bilo, niti ga ni bilo na račun nazaj
testno sem dvignil in namenoma pustil denar v reži - tudi po 15 minutah je bil še vedno v reži - pomeni, da ga je nek mimoidoči pobral (fajn provizija ob dvigu
cool-1.gif
)

sedaj vedno dobro pogledam, kaj delam
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Meni se to dogaja v trgovinah. Plačaš, pospraviš kartico in greš. Potem pa čez 10 minut nazaj po izdelek.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Meni se to dogaja v trgovinah. Plačaš, pospraviš kartico in greš. Potem pa čez 10 minut nazaj po izdelek.

f0kcunce sm pozabu, a so kje pri blagajni ostale
hysterical-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No tukaj je avtor teme naredil par neumnosti. Če ti bankomat ne izplača denarja pokličeš in ne mrdneš od tam do prihoda policije. Pa to že vrabčki čivkajo.

Pozabljen denar je druga stvar, nekateri bankomati "pojejo" nazaj, drugi ne. Je pa to enako, kot bi zahteval od upravljalca ceste denar, če ti pade iz denarnice, pa ga pač en pobere. In ja obstajajo bankomati, ki ne vzamejo denarja iz reže. Lahko ga pa takoj pobere tisti, ki je za tabo vrsti, pa se lohk slikaš.
Par neumnosti? Katere pa, razen po tvoje tega, da nisem poklical policije? Pri prvem dvigi nisem bil pozoren, jaz postopek opravim zelo hitro in rutinsko, skoraj ne gledam na ekran, ko pa aparat melje pa malo pogledam po okolici. Ko aparat vrne kartico, jo zbašem v en žep iz drugega pa potegnem denarnico in pospravim denar. No, tukaj se je ustavilo pri tem, da mi denarnice ni bilo treba vzeti iz žepa, ker denarja ni bilo. Sem mislil, da je kaj narobe, da mogoče ni denarja ipd. in sem poskusil še enkrat.
Naštel si vse neumnosti, pa ne skrbi zase, smo vsi rutinski pri teh stvareh in zato delamo neumnosti. Nepridipravi pa to izkoriščajo.
Mimogrede, tud sam sem bil ob 70 eur, ker sem jih rutinsko pozabil v bankomatu.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja, jest sm tud čist rutinsko vse opravil... pa še mudil se mi je... mogl bi najprej denar in potem kartico... sam pol bi banke precej kartic pošijale po pošti domov... no, pa še vedno bolje, kot pa ugotavljat kje so zneski...

Jello: dvomim da ima policija kaj s tem, da ti bankomat ne izplača... to je upravljalec bankomata... sam to čakaš lahko pomoje nekaj ur... verjetno je pa fajn takoj narest prijavo na banki (na info telefonski), in da se to takoj začne reševat....
To je sum prirejanja bankomata in je policija čisto pravi naslov. Seveda se nam zdi trapasto, sam najbolje je poklicat policijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
jap, ce tko gledas, imas prav ja...

sej je bila res nekaj casa nazaj ena taka fora taticev, da so nekako zabremzali denar, a ni blo?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Bankomati pozabljenega denarja že dolgo ne potegnejo več nazaj.
Je bilo preveč iznajdljivih pozabljivcev, ki so iz reže pobrali vse razen prvega in zadnjega bankovca.