Bankomat

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Car, evo sporočilo zate.
nahrung002.gif


Ne dovoli banki, da ti trgajo.

https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-kronika/novi-primeri-goljufij-na-bankomatih-238537
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
nič ne piše kako so zmanipulirali... dejansko stara metoda verjetno... skimming al kako že gre strokovni izraz.

ja hudič je če pri dvigovanju nisi previden.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Jaz pa poznam človeka, ki je pozabil denar v bankomatu in so ga naslednji delovni dan klicali z banke, da je sodeč po kronologiji na bankomatu moral on dvigniti ta denar, ki ga je dobra duša prinesla v bančno poslovalnico v bližini bankomata. Ker je bil priseljenec, je bil čisto paf, kaki poštenjaki so ti Slovenci. Bilo pa je še za časa tolarjev. Verjetno je z € poštenje upadlo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Vsak normalen človek bo nesel denar ali na policijo ali pa v kako poslovalnico zraven bankomata. Lopovi in prikriti lopovi pa pač izkoristijo trenutek.
Jaz v primeru, ko nič ne pride ven najprej še enkrat preverim stanje na računu. Če se ni spremenilo potem ne ukrepam. Zaenkrat na srečp še ni bilo potrebe.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Edino pozitivno na bankomatih je to,da če pozabiš vzet kartico ti jo požre in jo dobiš nazaj na banki.

Negativno izkušnjo imam pa da bankomat je bil v okvari,vendar to se je izkazalo šele potem ko mi je ponovno napisalo naj vpišem pin !

To pa je bilo tudi vse in pri tem je ostalo.Kličem bankart in mi na mojo željo prekličejo kartico,ker si ne morem privoščiti še kak nateg iz strani romunov.

Seveda za moje težave,ko potem nisem mogel plačati niti goriva,se upravljalcu bankomata gladko jejbe in ne nosijo nobene odgovornosti.

Torej potem lahko vsak lolek naredi škatlo z napisom BANKOMAT in folk notri meče kartice !?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Torej potem lahko vsak lolek naredi škatlo z napisom BANKOMAT in folk notri meče kartice !?
skoraj tako, kot v cerkvi, samo, da na pušci ne piše blagajna, pa vseeno loleki mečejo dnar notri ..
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No tukaj je avtor teme naredil par neumnosti. Če ti bankomat ne izplača denarja pokličeš in ne mrdneš od tam do prihoda policije. Pa to že vrabčki čivkajo.

Ne preveč pametovat. Meni se je to dogodilo v shopping mallu sredi Johanesburga. Pa zapiral so ga že in so varnostniki ven ljudi naganjal. Vse je izgledalo OK do trenutka ko bi moral dobit denar, takrat se je bankomat vrnil na osnovno stanje brez obvestila o kaki napaki. Na številke objavljene na bankomatu sem klicaril vsaj 15min in se ni javljal nihče.

Klical sem domačo banko naslednji dan, k sreči je bila transkacija prekinjena.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Torej potem lahko vsak lolek naredi škatlo z napisom BANKOMAT in folk notri meče kartice !?
skoraj tako, kot v cerkvi, samo, da na pušci ne piše blagajna, pa vseeno loleki mečejo dnar notri ..
cool-1.gif

17758-icon_confused.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjetno bi se potem javil nosilec franšize in hotel imeti procent od tega. Pa koncesijo bi moral plačati...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Torej potem lahko vsak lolek naredi škatlo z napisom BANKOMAT in folk notri meče kartice !?
skoraj tako, kot v cerkvi, samo, da na pušci ne piše blagajna, pa vseeno loleki mečejo dnar notri ..
cool-1.gif

Saj se šališ ali ne? Veš da,imamo v naši komunajzarski državi tudi bankomate,ki piše gor samo Banka
grims-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No tukaj je avtor teme naredil par neumnosti. Če ti bankomat ne izplača denarja pokličeš in ne mrdneš od tam do prihoda policije. Pa to že vrabčki čivkajo.
Ne preveč pametovat. Meni se je to dogodilo v shopping mallu sredi Johanesburga. Pa zapiral so ga že in so varnostniki ven ljudi naganjal. Vse je izgledalo OK do trenutka ko bi moral dobit denar, takrat se je bankomat vrnil na osnovno stanje brez obvestila o kaki napaki. Na številke objavljene na bankomatu sem klicaril vsaj 15min in se ni javljal nihče.

Klical sem domačo banko naslednji dan, k sreči je bila transkacija prekinjena.
Če jest pametujem, kaj pa ti svetuješ za te primere?
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
nič ne piše kako so zmanipulirali... dejansko stara metoda verjetno... skimming al kako že gre strokovni izraz.

ja hudič je če pri dvigovanju nisi previden.
Skimming je kopiranje kartice, nato se nekje drugje dvigne denar...

Blokiranje denarja v rezi (in pobiranje kasneje) pa se imenuje cash trapping
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
nič ne piše kako so zmanipulirali... dejansko stara metoda verjetno... skimming al kako že gre strokovni izraz.

ja hudič je če pri dvigovanju nisi previden.
Skimming je kopiranje kartice, nato se nekje drugje dvigne denar...

Blokiranje denarja v rezi (in pobiranje kasneje) pa se imenuje cash trapping
ah... hvala.
zmaga.gif

torej je bilo slednje?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Pojma nimam, mozno je vse... majo pa nekateri bankomati sisteme ki zaznajo poskus cash trappinga
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.303
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pri vsej stvari me najbolj moti, da jim moraš slepo verjeti, da je bilo vse ok. Nobenega dokaza ti ne dajo, če se hočeš pritožiti pa zahtevajo nerealne zneske!!! V bistvu mi preostane samo še ovadba na policijo zoper neznanega storilca, ampak to naredit za 50€ skoraj nima smisla. Torej se moram sprijaznit, da so me prinesli okoli....