Transport živih živali v EU in proti kamelarjem.

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
vse skupaj bo vedno večji problem. In potem se sprešaujemo če bo kakšna WW...bo, vpršaanje je samo kdaj.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Pripravljen si ti. Večina ostalega sveta pa ne. Azijci pojedo mesa manj zaradi kulture in navad, ampak kaj ko požrejo morskih sadežev enormno več. Skratka ljudem ne moreš nekaj vzet in ostanek računat več, ter jim rečt, da je to dobro za svet, ko pa že sosednja država, da ne rečem kontinent dela vse čisto po svoje.

Enako bo Evropa sama sebe v koleno s svojo naci ekologijo, medtem ko vzhod, jug in zahod svinja na polno še naprej.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Seveda, ze iz klavnice dobis bistveno.manj kot si vcasih imel.ko si klal doma.
Ni glave, ni koze, rep se tudi marsikdaj zgubi, drobovina kakor imas sreco, crev tudi ne...
Ko smo klali doma smo zavrgli samo repruduktivne organe. Pa.se tisto samo zenske. Za moske.se je vedno nasel.kak odjemalc. Ostalo se je vse ponucalo.

Me prav zanima ali sploh lahko.prides po uradni poti do.koze da bi jo dal.strojiti.
Ali samo nekdo dobro sluzi ,ker kmetu zaracuna odpadek, ta odpadek pa potem proda usnjarju.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Preveč se zavrže, ful preveč....
Sicer sem pa pripravljen jesti manj mesa in ga dražje plačati, vse za boljšo kvaliteto in za to da se imajo živali lepše
A tisti zaklan pujs bo kaj manj zaklan zaradi tega?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Dokaj podobno kot, če eden neha svinjat ali svinja pač malo drugače in isto pričakuje od vseh ostalih?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Preveč se zavrže, ful preveč....
Sicer sem pa pripravljen jesti manj mesa in ga dražje plačati, vse za boljšo kvaliteto in za to da se imajo živali lepše
A tisti zaklan pujs bo kaj manj zaklan zaradi tega?

Vprašanje je kako bo zaklan.,,,a tako da z kleščami privlečejo iz hleva, vmes zlomjo kako nogo, potem pa prerežejo vrat. Ali pa tako da ga med čohanjem za ušesi še ustreliš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Halal, drugače sploh ne šteje. V teh časih. Pa da ga pol leta prej dresiraš, da bo s tistimi drobnimi očkami pobožno gledal proti Meki, medtem ko ga brijejo pod vratom.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
eh... problem je samo ker ni spostovanja do zivali

.... prašičkastih živali.
smirk-1.gif
Ker jih pač nekateri priseljenci ne spoštujejo.
Jaz npr. od vseh živali kar jih poznam, najbolj spoštujem ravno pujsa.
cheer.gif
Kdor ga pa ne - tudi prav, oz. še bolje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
vseh zivali. ze norcevanje tukaj iz kolin je nespostovanje. ampak sej pac primitivci ne znajo drugace
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, jaz ti povem tako kot je res. Ti pa seveda smeš tudi razmišljati drugače, zakaj pa ne, saj smo menda v demokraciji. Le pazi na to, da boš govoril resnično oz. da se ne boš lagal.

Ps., - Smo napredna država in če nekdo pri nas ne spoštuje pujsa, ni to nič slabega. Pri nas smeš tako bp. spoštovati tudi bukev oziroma njen žir.
smile-1.gif
Zakaj pa ne?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Kako boš delal lepo z živalmi, ko ne moreš napolniti trga, saj je poraba ogromna in vedno večja? Si pripravljen jesti manj mesa in zanj plačati več? Žal večina mesojede raje ne.

Enako bi bilo z vegi lobijem, če bi se svet nenadoma obrnil proti mesu in začel žvečiti rastlince. Poraba in povpraševanje bi se tako povečala, da bi lahko le z dodatnimi nehumanimi praksami širili pridelavo. Pa smo spet v (zelenem) zosu.

Enostavno naj je preveč, da bi se lahko ukvarjali s humanistiko na svetovni ravni in hkrati zadostili potrebe vseh.
veliko hrane se zavrže... če nebi toliko hrane zavrgli be dejansko lahko zmanjšali pridelavo oziroma pridelovali bolj kvalitetno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Veganstvo!
Pol pa jih pobere, ker jejo kalčke, ki so jih gnojili z živalskim gnojem, ki je imel salmonelo - al nekaj takega.
SIC!
Humanosti iz muslimanske strani ni. Tam se izživljajo nad vsemi. Razen nad vodo ne.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Tudi voda je lahko halal.. Costella ima na plastenki certifikat.
Verjetno je pravilno zaklana.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hm, če morajo biti tako kot živali med zakolom obrnjrne proti Meki; kako jih polnejo?!

Našel sem samo za Solo:

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Čak mal, ti si za mujote oni pa koljejo tako kot smo mi pred desetletjem. Te to moti in zakaj ne napadaš islam?

Kako mislis "smo jih" ? Sej jih se vedno... Pa nisem jest za nobene mujote...

In vidva nad mano, ce bi se malo pozanimala kaj pomeni halal, ne bi pisala taki butastih postov, kot sta jih...