Posojanje denarja med prijatelji

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Sem prebral prvi post in razbral, da "prijatelj" ni v življenski stiski in da tako nujno spet ne potrebuje teh 3000 EUR, ki jih tako ali tako ne bo mogel vrniti v štirinajstih dneh. Če je res v stiski, da nimajo kaj za jesti, bi mu nabavil paket hrane in osebne higiene, ki ga ni treba vračati.

Sicer gre za preseravanje.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Kako nekateri komplicirate...bi posodil...nebi posodil...jao...če imaš dvome da ne boš dobil denarja,pač rečeš prijatelju,naj ti da nekaj v zastavo,kar presega vrednost posojenega,in to je to!
Saj ne posojate klošarju iz parka,ki mu je litrca vina vse premoženje...
rolleyes-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Pomoje pa pojem prijatelja definira določena stopnja zaupanja. Če od nekoga zahtevaš ali pričakuješ da ti bo v zameno za izposojo zastavljal premoženje, hodil k notarju in nevemkaj še vse, to pomeni da zaupanja ni. Če ni zaupanja je to za en drek prijateljstvo.

Imam nabor ljudi, ni jih ravno veliko, za prste ene roke, katerim bi posodil vse kar bi lahko, brezpogojno. In malo večji nabor "prijateljev", ki jim v najboljšem primeru lahko nekaj dam, ne pa posodim.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nisem napisal, da bi posodil, jaz dam ali pa ne dam.

Posojajo pa naj banke.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Nisem napisal, da bi posodil, jaz dam ali pa ne dam.

Posojajo pa naj banke.

Eh banke. Folk je lahko kreditno nesposoben, pa je vseeno sposoben večjo vsoto denarja skup spraskat...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pomoje pa pojem prijatelja definira določena stopnja zaupanja. Če od nekoga zahtevaš ali pričakuješ da ti bo v zameno za izposojo zastavljal premoženje, hodil k notarju in nevemkaj še vse, to pomeni da zaupanja ni. Če ni zaupanja je to za en drek prijateljstvo.

Imam nabor ljudi, ni jih ravno veliko, za prste ene roke, katerim bi posodil vse kar bi lahko, brezpogojno. In malo večji nabor "prijateljev", ki jim v najboljšem primeru lahko nekaj dam, ne pa posodim.

Vidim, da nikoli nisi imel pravega prijatelja in ga tudi ne boš imel.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pomoje pa pojem prijatelja definira določena stopnja zaupanja. Če od nekoga zahtevaš ali pričakuješ da ti bo v zameno za izposojo zastavljal premoženje, hodil k notarju in nevemkaj še vse, to pomeni da zaupanja ni. Če ni zaupanja je to za en drek prijateljstvo.

Imam nabor ljudi, ni jih ravno veliko, za prste ene roke, katerim bi posodil vse kar bi lahko, brezpogojno. In malo večji nabor "prijateljev", ki jim v najboljšem primeru lahko nekaj dam, ne pa posodim.

Vidim, da nikoli nisi imel pravega prijatelja in ga tudi ne boš imel.

Pa dobro je napisal...,če imaš prijatelja mu moraš zaupat, vse ostalo so lahko samo kolegi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sorry, že vseskozi vidim, da vas izrazoslovje matra.

Prijatelj je - prijatelj.
Kolega - je pa sodelavec in nič več.
Znanec je pa - pač nekdo, s katerim se precej srečuješ v življenju. Če bi bil to sodelavec, bi bil "kolega". Če se pa spoprijateljiš z njim, pa ni več zgolj kolega, ampak "prijatelj"
grims-1.gif
.

Zato! Prijatelj je "prijatelj", kolega je pa "kolega".
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Kakorkoli.

Če je prijatelj v stiski, mu pač pomagaš, če je to v tvoji moči.... to mislim za pravega prijatelja.

Nekateri tukaj pa bi prijatelja v stiski še bolj stisnili za vrat z zastavo premoženja, notarjem, pogodbo....
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
OP...nekaj nasvetov si dobil..če želiš, posodi...če ne...ne....ker junaki ki so pametovali kako se posoja kolegom, ti tvojega manjka sigurni ne bodo pokrivali.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pomoje pa pojem prijatelja definira določena stopnja zaupanja. Če od nekoga zahtevaš ali pričakuješ da ti bo v zameno za izposojo zastavljal premoženje, hodil k notarju in nevemkaj še vse, to pomeni da zaupanja ni. Če ni zaupanja je to za en drek prijateljstvo.

Imam nabor ljudi, ni jih ravno veliko, za prste ene roke, katerim bi posodil vse kar bi lahko, brezpogojno. In malo večji nabor "prijateljev", ki jim v najboljšem primeru lahko nekaj dam, ne pa posodim.

Vidim, da nikoli nissi imel pravega prijatelja in ga tudi ne boš imel.

Jaz pa da se tebi niti približno ne sanja kaj pomeni to kar sem napisal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Se globoko opravičujem, moj odgovor je bil namenjen Sharku in ne vem, kako mi je ratalo, da sem citiral tebe.
d055.gif
S tabo se pa seveda strinjam.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ta tema bi morala spremeniti naslov v "kdo je pravi prijatelj".
Prijatelj je lahko tudi takšen, ki ne zna s svojim denarjem, čeprav se z njim super razumeš. In dokler ne zna s svojim denarjem, ne bi druge niti smelo nič brigati kaj dela s svojim denarjem. . Ko pa enkrat veš, da niti s svojim denarjem ne zna razpolagati mu je težko zaupati svoj denar. Če zraven še veš, da je nemogoče zbrati nek denar za vrniti v določenem roku (njemu pa sploh), je zadeva še težja. Pustmo zdej tiste fore, da bi delnice prodal, pa avto, pa kaj jaz vem kaj še......
Izgovorov, kot so "veš, me je še nekaj nepričakovanega z_jebalo", "sm mislu, da bom lahko", tisti pa oni mi ni nekaj plačal"..... bla bla bla....
Vsak ve za svoje ljudi okoli, če je vreden zaupanja ali ne. Avtorju teme sem dal mnenje, da njegovemu prjatlu jaz ne bi posodil, ker dvomi v njega že s tem, ker tukaj sprašuje. Kako naj mi vemo za njega, če ga ne poznamo.
Sam imam dobrega prjatla, ki mu ne bi dal več kot sto evrov.... (te še pozabim).... ker vem, da nima od kod vrniti. Imam prjatla, ki bi mu brez pomislekov posodil in to brez nekih pogodb, da je nekaj potem mojega če ne vrne denarja.
Ko enkrat začneš posojati denar, imaš tudi zelooo velik krog prjatlov. Takšnih in drugačnih.
PS Mogoče je pa ta tema odprta zato, da tisti, ki bi si posodil denar , poskuša izvedeti, kako bi od "kakšnega prjatla" izvlekel kakšen € na "posojo".
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, jaz sem tudi posodil prijatelju, ki je bil krasen za prijateljevat, luštno smo se imeli, ko pa pride do denarja, je pa jebiveter.

Tu eni lahko sanjate o prijateljstvu, ampak pri denarju se je pač treba držati določenih pravil.
Razen, če ste vi tisti poslovno nesposobni prijatelji, ali zakaj vas tako boli kaka garancija? Saj če se denar vrne, problema ni.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
Denar ne naredi toliko iskrenih prijateljev kolikor pravih sovražnikov. (slovaški pregovor)
"Če bi posojila čemu služila, bi posojali tudi žene." Slovenski pregovor
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hysterical-1.gif

isto ti je to.
evil.gif

Pa še nekaj:
Posodil naj bi kot pravi prijatelj. Ko treba pa vrniti, pa dolžnik reče "kak si ti to prijatelj, ki me terjaš da vrnem, ko pa veš da nimam".
Kak je pa on, ki ne vrne, pa več "ni važno"
Že večkrat slišano od drugih, kakšni so problemi okol tega. Sej tudi BP gredo sposoje okol, sam se mi zdi, da je teh velik manj
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa tudi prijateljstvo je nasploh potem skaljeno
rolleyes-1.gif
. Ni več tistega enakovrednega in prijateljskega občutka - je že zraven prisotna podrejenost.

Ne si sposojati denarja od prijateljev. Od žlahte ja, od prijateljev pa ne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
ljudje si posojajo med seboj. prijatelji na zaupanje, znanci na zavarovanje. črnogorci pa na kamate
smile-1.gif


v glavnem, noben bau bau ni posoditi ali izpsoditi denar

res pa je, včasih bolj pomagati prijatelju da zasluži denar kot mu ga posoditi če vuidiš da je v hudi krizi.