Posojanje denarja med prijatelji

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Ok, so tudi drugačne opcije, npr. kolega mora natankat kurilno olje ali plačat dokončanje kopalnice itd....ne pa menjava avta ali kakega luksuza.
Recimo, da bo prodal kake sklade, delnice, naložbeno zavarovanje in mora čakat na denar itd...mislim ni nujno, da ga bo pa zdaj kar napizdil
grin1.gif

Sicer pa kolegu sam ne bi posodil. Prijatlu pa verjetno (ampak teh nimaš 5 ali 10).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Za dva tedna ima dovolj olja za 100 evrov. Vecina ponudnikov olja, le tega z veseljem prodajo na obroke.
Kako dolgo ze nateguje kopalniskega mojstra da ne.more se dva tedna pocakat. Ali je mojster dva tedna prekmalu kopalnico naredil. Takih pa ni veliko.

Poznam kar nekaj ljUdi ki so najbolj srecni ce imajo jurja ali pa dva na trr. LIMITA.
bonk.gif

Plus mogoce vidijo 17. V mesecu, ker 18 je ze trajnik ki gre spet v LIMIT.
 
Nazadnje urejeno:

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če ti da v zameno nekaj potem ja drugače ne. Poznam dosti takih, ki so dolžni okol da glava boli, ampak oni z dvignjeno glavo okol in se delajo, da jim nič ne manjka.
bonk.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Mene pri vsem tem najbolj moti, da OP jev prijatelj ni že v isti sapi, kot je obljubil vračilo čez 14 dni, povedal od kje bo takrat tiste 3 jurje potegnil.

"Ej rabim tri jurje, ker bi zdaj rad dobil kuhno še v akciji, pa uni izdan račun zapade šele čez 14 dni (vstavi poljuben prihodek)", bi nekako razumel.
"Ej rabim tri jurje, ker bi zdaj rad dobil kuhno še v akciji, pa upam da mi bo čez 14 dni padlo tri jurje z neba", nekoliko težje.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Tle se mi zdi res mal zajeban dvoje. Prvič, prjatli naj bi si med sabo tudi pomagali (seveda po svojih najboljših močeh). Drugič je*eš tazga prjatla, k te tkole nategne zarad denarja. Okej, neki je če mu babo spelješ :D
Je pa res,da živimo v časih k si večji frajer, če nekoga nategneš (nima veze domače/prjatle), kot pa če si pošten.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
kr posojajte "prijateljem", obenem pa sprašujete za nasvete.
Naj vprašam:
Po kolkem času bo tukaj naslov teme "Kako naj izterjam denar"
ali po kolkem času bo tukaj naslov : Uspelo mi je preko sodišča"

Ma daj, lih ljubilo se mu bo vlačit po sodiščih s "prijateljem" za 3000 eur.

Je pa res malo bosa, da rabiš 3000 za 14 dni. Pa da ima 50k kredita. Tisti, ki je sposoben v 14 dni spacat 3k, ne rabi nepremičninskega kredita za 50k, ker bo v 8 mesecih nabral ta denar...

Men se ne bi ljubilo. Zato pa tud na takšen način, kot ga opisuje avtor teme , ne bi posodil. Pa naj si besedo "prijatelj" vsak razlaga po svoje. Da nekdo nkli posel šiba in veš, da se denar obrača....OK posodim dobrmu prjatli.... da nekdo nekaj ni pravi čas prodal in je prišlo navzkriž z prilivi in odlivi....OK (dobremu prjatlu)..... , da pa nekdo nima za burek in si za dva tedna hoče posoditi 3000€ zaradi tega, da ne bi čitil pomankanja on in njegova nezaposlena partnerica...... NE POSODIM.
Nobeden pa ne napiše, da ta, ki bi si posodil je prjatu ali ni prjatu ?? Če pojma nima, kako bo vrnil prjatlu denar, ni noben prjatu ampak nategun, ki se mu J-ebe za "prjatla!!!
Denar se posodi, če te z-jebe nekaj stvari... to crkne televizor (brez tega se že da), skrinja, avto- vse naenkrat. Pa počasi vrneš.

Sem pa pred kratkim poslišal inteviju z Kopitarjem (you tube). Vpraša novinar, če ga prosijo "prjatli" za posojo denarja. Je odgovoril, da kr nekaj. Ampak posodi pa redko in tolko denarja, kolko ga lahko pogreša če ne dobi vrnjeno. (kolko ga lahko ON pogreša, ni povedal
evil.gif
) Večjih vsot NE.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Sem nekoč posodil 250 eur, katere bi mi morala vrnit prijateljica v 3-4 mesecih. Seveda od teh 250 eur nisem videl niti centa. Na koncu sem pa jaz izdpadel kot takjuk ker je ona na "socialki". Seveda denar za kavice in ostale neumnosti ima. Teh 250 eur je rabila, da si je nek material za S.P kupila nato prodala in zagonila 1000 eur. Sedaj posojam le majhne zneske par 10 eur.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V raznih "oglasnikih" sem zasledil veliko oglasov, kjer ponujajo ugodne kredite

naprimer
Citat:
resne ponudbe 48h I ponujajo credit med zlasti resen za vse ljudi, ki potrebujejo denar nujno resourare teh težav. Jaz ponuja sredstva od 2000 € do 9.999.000 € z obrestno mero v višini 2%. pišite na moj email za hitro credit. E-pošta: moznostfinance@gmail.com

Daj mu ta mail in naj se dogovori
evil.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pojma nimam, verjetno ga bo pa tako drago stalo, da ne bo nikoli več fehtal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sicer pa, najbolj ziher da dobis nazaj je to, da ti nekaj zastavi v vsaj 2x vrednosti in tisto hranis ti. Ajd recimo lahko tudi avto nate napise. 2x Prepis stane nekaj 10 evrov.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Brez veze komplicirat, če vidim, da je prijatelj v resni (življenski) stiski, mu denar poklonim, seveda ne pretirano, toliko, da se izmaže.

Za preseravnaje, ki se ga vidi že na daleč, pa preprosto rečeš ne, saj ni težko.
Če s tem izgubiš "prijatelja", toliko bolje, saj tako to ni bil.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Sam sem posodil že dostikrat.. tam do jurja, in tudi dobil nazaj ker sem normalnim posodil.. Je pa prijatelj (kateremu sem tudi že posodil jurja recimo in dobil normalno nazaj) naredil neko pi..arijo, kar nisem odobraval in sem mu že ob podobnih ekscesih prej povedal svoje, Za rešitev situacije je prosil za denar nekoga drugega.. ko sva čez teden dni govorila sem mu rekel da mu jaz za take stvari ne bi založil.. je samo rekel vem, zato te nisem prosil..

Drugače pa bi bil že čas da avtor teme spet malo pride okoli...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Brez veze komplicirat, če vidim, da je prijatelj v resni (življenski) stiski, mu denar poklonim, seveda ne pretirano, toliko, da se izmaže.

Za preseravnaje, ki se ga vidi že na daleč, pa preprosto rečeš ne, saj ni težko.
Če s tem izgubiš "prijatelja", toliko bolje, saj tako to ni bil.
In to je 5€?!

A si prebral avtorjevo vprašanje???
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Meni je prijatelj posodil tri mesece nazaj 45.000€ za obdobje dveh mesecev in po mesecu dni in pol je dobil vse vrnjeno + obresti.

Posoja je bila brez vsake pisne pogodbe ali zastave premičnine / nepremičnine. Vse je odvisno kakšen tip človeka si. Lahko napišeš in overiš pri notarju ampak če nekdo ne vrne je potem edino sodna pot, ki pa je dolga in tudi draga. Če veš zakaj se denar potrebuje, kakšen je njegov finančni status že dlje časa itd... Pa vseeno nihče ne more napisat ali posoditi ali ne, ker to edino sami vemo in poznamo osebo kateri posodimo.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Se bistven ceneje znebis prijatelja.
2% obrestna.mera je v kaksni casovni enoti? Mesec, teden?

Ni važno. Plačal bo stroške "odobritve kredita" preko WU in to je konec zgodbe.