Pošta ga serje

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Če ti re ne zvoni, pojdi na pošto in zlahka bodo ugotovili, če je to res. Odkar uporabljajo telefone za printanje obvestil lahko preverijo tudi kje je bilo obvestilo naprintano. Če je bilo pred hišo ga sigurno ni vrgel stran, če pa je bilo na pošti ali v kafani je pa druga zgodba...
Gps se na lumijah ne da izklopiti
cheer.gif
?
In prometne podatke pošta shranjuje ? Za koliko časa nazaj ?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Če ti re ne zvoni, pojdi na pošto in zlahka bodo ugotovili, če je to res. Odkar uporabljajo telefone za printanje obvestil lahko preverijo tudi kje je bilo obvestilo naprintano. Če je bilo pred hišo ga sigurno ni vrgel stran, če pa je bilo na pošti ali v kafani je pa druga zgodba...

pri meni je bilo takole:
V petek zjutraj vidim na track listi da je paket za dostavo, ob 12 vidim da ni dostavljen- da me kao ni doma, čeprav sem bil, in nič listka.
Grem na pošto in vprašam kje je paket, pravi da naj dam listek, ki ga seveda nimam, ker ga nisem dobil.
Pravijo da naj počakam do ponedeljka. Se vrnem na pošto ob 16 in po pol ure iskanja najdejo paket, prevzamem.
V ponedeljek dobim v kaselc listek, z datumom od petka, da ob 11 uri nisem prevzel paketa.
Pa bil sem doma. Ni mi jasno zakaj takšna procedura.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
In kaj si, razen objave na forumu, storil glede tega?

Seveda sem jih na pošti opozoril. Odgovor je bil, da se to ne bi smelo dogajat ampak da sem itak izgubil listke med reklamami. Kaj več se pa ne grem, da ne bodo potem zanalašč začele izginjat vse pošiljke.

Citat:

Mimogrede - kje pa potem končajo pošiljke katerih dostava je bila neuspešna in jih prejemnik ni dvignil? A se status spremeni v “delivered” kar sam od sebe?

Nimam pojma. Ravno zato spremljam tracking, da vem, kdaj mi pošiljka ni bila vročena in grem iskat na pošto. Do sedaj sem jo še vedno dobil tam.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Letos poleti prišel zame mali paket iz Kitajske (brez trackinga), pa je poštar dostavil v sosednje naselje nekomu, ki se piše enako kot jaz. Me je tisti potem poklical - je našel mojo tel. v imeniku - in sem šel potem k njemu iskat.

Teden kasneje je pa pri meni pustil kuverto za nekoga od nekoga iz iste ulice - sem mu potem sam vrgel v kaseljc.
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Niso samo študentje...
V našem kraju sva dva z istim imenom in priimkom. Pred leti sem dobil njegovo davčno napoved. To je bilo še v časih, ko si moral podpisat in če te ni bilo doma je poštar pustil listek in si potem šel na pošto dvignit. Za šaltarjem pa ni bila študentka, pa mi je vseeno dala napačno. Takrat nisem bil pozoren, sem šele doma ugotovil da je napačna (ko sem jo odprl). Nato sem jo seveda nesel nazaj in povedal kaj in kako. Naslednje leto sem želel videt pismo predno sem podpisal ravno v izogib iste napake. No sedaj tega ni več.
Drugače sam nimam nobenih težav ne s pošto ne z drugimi dostavljalci, zgolj enkrat se je pred leti zgodilo ko sem naročil 4 gume in so mi dostavili zgolj 2, dve sem pa moral iti dvignit na pošto kjer sem poravnal plačilo. Ampak ne naročam veliko, tko da niti nisem kdovekaj merodajen...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Nalepi nalepko proti reklamam, me zanima kakšen izgovor bodo imeli naslednjič.

Tisti čajna tracking je vreden natanko pol žlice hladne vode.


Numy
2 mesece od poletja mislim da študentov ni več.


Rambo013
A ne dostavlja pošta in ostali pošte po naslovu primarno, šele nato sledi priimek
sprasujem se.gif

Torej če sta v tvoji vasi dva Janeza Novaka, eden iz Prešernove in drugi iz Cankarjeve ul., potem JN iz Cankarjeve nebi smel dobiti pošte iz JN iz Prešernove.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Nimamo ulic
wink-1.gif

Je tko kot da bi bil npr. moj naslov Ljubljana 30, njegov pa Ljubljana 281. Od takrat ko to vem sem pozoren, takrat sem pač naivno zaupal da mi bo glede na listek dala pravilno ovojnico.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
ksz

Nedavni pripetljaj kolega, ki ga je tako opisal na facebooku ...

Citat:
Prejšnji teden sem se v petek odločil zamenjati vozniško dovoljenje. (Kartica je manjša, lahko nosim v denarnici...bla-bla) Uradnik na UE je rekel, da če doplačam 8 evrov, dobim vozniško že v torek. Dogovorila sva se, da staro vozniško pustim na UE, da bom lahko nov dokument dvignil na pošti. Ker sam delam do časa, ko je pošta že zaprta (ob 17. uri), sem naročil ženi, naj mi v torek dvigne vozniško. Poštarica na "pogodbeni pošti", ki je v lokalni špeceriji je preiskala vso pošto in mojo vozniško ni našla.
Danes po službi zagledam obvestilo v poštnem predalu, da vozniško lahko dvignem po 14. uri na pošti KRAJ (A). Priletim še pred zaprtjem, saj tam delajo do 18. ure, seveda mojega vozniškega nikjer ni. Razložijo mi, da je bilo obvestilo izdano v ponedeljek, in naj bi dokument ležal pri njih le v ponedeljek popoldan. (Še dobro, da ne v Ljubljani). Na obvestilu tega seveda ni pisalo. Od torka naj bi bilo na pošti KRAJ (B). Na vprašanje, zakaj potem poštarica tega ni našla, je sledil odgovor, da je poštar še enkrat nesel okoli. (Obvestila seveda ni pustil). Osebno nekoliko dvomim v razlago, saj je bila žena na pošti pred zaprtjem, ko se je poštar že zdavnaj vrnil nazaj.
Upam, da bom jutri končno prišel do vozniškega, sicer bo vikend v Istri padel v vodo. Mogoče pa jutri dobim obvestilo, da vozniško lahko dvignem v Sevastopolu, ob naslednji polni Luni.
Včasih dobim vtis, da duh Kafkinih uradnikov še zmeraj straši okoli po teh rovtah.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz imam to isto, pošta je v svoji neskončni modrosti skenslala lokalno poslovalnico, jo preselila v mesto, zdaj pa poštar hodi okoli, najprej te pošta čaka v lokalni TUŠ štacuni, potem na pošti v bližnjem mestu.. naokoli namesto dveh poštarjev zdaj skače vse živo...

..če to ni dražje kot prej, naj me koklja brcne. Te blesavi ekonomisti niso zdravi, če skoz neki ne drkajo sistema.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Pri meni na obvestilu piše, da lahko dvignem na pošti xxx1, v resnici pa je isti dan na pošti xxx0, komaj naslednji dan prepeljejo na xxx1.

Seveda prvič hodiš na obe pošti, kjer na vsaki čakaš 20 minut in se povrhu obnašajo, kot da to učijo že v 1. razredu.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Ena moja pošiljka ni nikoli prispela...
Po sledenju sodeč, me ni bilo doma, poštar je pustil listek, nekdo pa s tem listkom šel na pošto in pošiljko dvignil. Komu je bila vročena, na pošti niso znali povedati, podpis ni bil niti približno podoben mojemu... Sem se tam parkrat moral podpisat, pa pogledali so moj podpis na osebni in v glavnem, kriv sem bil jaz. Rekli so, da je verjetno vzel sosed, ker nisem bil doma, ko bi moral bit... Kjer živim se to ne more zgodit, ampak, kaj naj, pošta ve vse... LJ...

2017.09.08 11:00 (GMT-7): Pošiljka vročena
2017.09.08 11:00 (GMT-7): Successful delivery
2017.09.07 16:38 (GMT-7): Pošiljka prevzeta v izročanje na pošti
2017.09.07 14:12 (GMT-7): Ni bilo osebe za prevzem, naslovnik obveščen, pošiljka posredovana izročilni pošti
2017.09.07 06:24 (GMT-7): Pošiljka predana v dostavo
2017.09.06 00:58 (GMT-7): Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
2017.08.27 06:36 (GMT-7): Shipped by air
2017.08.26 17:52 (GMT-7): Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
2017.08.26 17:32 (GMT-7): Export customs clearance complete
2017.08.26 08:58 (GMT-7): arrive export exchange
2017.08.23 14:56 (GMT-7): arrive export exchange
2017.08.22 08:33 (GMT-7): arrive export exchange
2017.08.22 07:42 (GMT-7): Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

Torej je na kameri posneta oseba k je prevzela? Al rabis nalog da bi to ugotovil?

So rekli, da brez naloga niti ne pogledajo... Ne da se mi zaj...
a niso zahtevali dokumenta za dvig? njihova napaka.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
Pošta gre naprej.

Slovenska pošta je v uporabo dobila dodatnih 17 dostavnih renault kangoojev z električnim pogonom, s čimer se bo tudi distribucija pošte v Sloveniji približala trendom iz tujih držav.

th_f50b8bcb0c091d2cce29-renault-kangoo-posta-ConvertImage_zpsxjd4uxxc.jpg
[/URL]http://[/img]
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Važen je nov logo to, da se roba zunaj zlaga na odprtem ni pomembno.

vir: FB Sindikat poštnih delavcev
2629526-FB_IMG_1510439666652.jpg
 

Priponke

  • 2629526-FB_IMG_1510439666652.jpg
    2629526-FB_IMG_1510439666652.jpg
    24,7 KB · Ogledi: 616