Obsedenost s tekom (tekaštvo)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Danes na radiu poslušal enega obsedenca. Na maratonu je tekel s ženo in štiri mesečnim dojenčkom. Ko se je mali začel dreti, sta začela hoditi in ga je žena kar med hojo podojila. Na drugem maratonu je njegova babnica tekla na 21 km že po roku, ko bi morala roditi. In potem je rodila tri dni po maratonu.
bonk.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
99 % folka nima v povprečnem mesecu/letu kaj za pokazat. Potem pa gledaš slike na FB 3 praznih kozarcev od piva, češ "s kolegi na pivu", pa 31x na mesec sliko s šmarne gore, ker je to edina anomalija v kuča-posao rutini ipd, pa sliko iz kampa v Umagu 1x letno.

Tek je pa pač postal eno od orodij proti borbi krizi srednjih let. Vstopni stroški so nizki, predznanja ne rabiš, praktično samo malo hitreje začneš hodit in si v enem tednu tekač.

LP
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Naj bo čimveč ljudi obsedenih s tekom in športom. Dosti bolje kot pa z alkoholom in drugimi sredstvi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
O tem bi sicer znal največ povedati naš bivši član na alterju
evil.gif


https://vw-ljubljanskimaraton.si/sl

http://www.rtvslo.si/sport/rekreacija/na-facebooku-je-ze-vsak-nedeljski-izletnik-maratonec/435950

Citat:


Tek mora biti užitek in sprostitev
Pri teku si nikoli ni pomagal s kakšnim dopingom, za preostale tekače pa ni prepričan, da je tako. "Nekatere imam malo na sumu, da so sposobni marsičesa, kar se mi zdi velika škoda. Na rekreativni ravni bi moral biti tek usmerjen le v užitek, sprostitev, v odpravo stresa. Nerazumno je, da bi človek sploh pomislil na doping, a očitno so nekateri tako ambiciozni, da to počnejo." A vseeno: kakšne (naravne) dodatke bi priporočal tekačem? "Le maščobe omega tri, saj tega v hrani ne dobiš dovolj, tako da je to smiselno jemati v kapsulah ali v tekočini. In morda še kakšne vitaminske tablete."

Obsedenost s Facebookom
"Kar na bruhanje mi gre, ko vidim fotografije in razne komentarje, a to je očitno postal trend. Da moraš ob vsakem treningu na družbenem omrežju objaviti fotografijo in se hvaliti. Ljudje so obsedeni s tem. Ali pa ko prideš na štart maratona. Vse piska, na rokah imajo skoraj televizijo. Ko smo mi tekli, še štoparic ni bilo. Tekel si po svojem občutku. Očitno je to postal velik posel. Da je treba rekreativcem prodati vse, od dragih športnih copat do vse te tehnologije."

priden.gif

O obsedenosti govori nekdo, ki ima že skoraj 45.000 objav na Alterju in ki se vtika v vsako stvar.... get a life
hysterical-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Snecer pa, kolikor vem, ne trpi pomanjkanja raznoraznih prostočasnih aktivnosti..še več, zgleda, da je ultra sposoben, da se zraven suvereno obvladuje alter forum.
evil.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Danes na radiu poslušal enega obsedenca. Na maratonu je tekel s ženo in štiri mesečnim dojenčkom. Ko se je mali začel dreti, sta začela hoditi in ga je žena kar med hojo podojila. Na drugem maratonu je njegova babnica tekla na 21 km že po roku, ko bi morala roditi. In potem je rodila tri dni po maratonu.
bonk.gif

[cenzura], kjera bolana baba. A ve ona, kolk je to premetavalo ta malega, budala jedna? Jooooj, bi jo skloftal, nemarnica debilna. Mrš, baba trda egoistična
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:


Tek je pa pač postal eno od orodij proti borbi krizi srednjih let. Vstopni stroški so nizki, predznanja ne rabiš, praktično samo malo hitreje začneš hodit in si v enem tednu tekač.

LP

Ortopedi pa si manejo roke, biznis mora nenormalno cvetet. Zdrastvo pa trpi zaradi vseh "brezplačnih" operacij.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
[cenzura], kjera bolana baba. A ve ona, kolk je to premetavalo ta malega, budala jedna? Jooooj, bi jo skloftal, nemarnica debilna. Mrš, baba trda egoistična
bonk.gif

Ne, očitno ne ve, bi morala tebe vprašat, kako je s 100 kilami preveč okrog hodit. Mogoče bo izvedela ko bo rodila osmega, ta je bil šele četrti. Če ji je pasalo zakaj pa ne, kdo si ti da boš sodil? Prav hitro se s takim trebuhom ne moreš premikat. In konec koncev, otrok je zdrav padel ven. Ene pa ležijo 9 mesecev kot zaklan prašič, čeprav ni nobenega zdravstvenega razloga za to. In tipi jim še pomagajo pri tem. Če jim paše, zakaj pa ne. Oziroma v tvojem jeziku (jaz jih nebi ker me boli k. za druge): Bi jih skloftal prašiče lene egoistične nemarne debilne ajd mrš.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Meni so pa smešni tisti, ki ob 5:00 zjutraj lepijo na facebook fotke iz šmarne, kao sončni vzhod. Vsak teden.... A greš na šmarno ob 5:00 zjutraj zaradi sebe ali drugih?

Če smo že pri tem, ker ni vezano na tek, se sprašujem zakaj ima kdorkoli sploh FB - če ne za lastno hvalo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Denimo zato, da malo veš, kaj se dogaja z nekom, ki si ga srečal pred 20-imi leti, potem še bil na njegovi poroki, živi pa od nekdaj 10.000 km stran. Včasih smo si maile pisali in kako sliko poslali.
Če kdo uporabi FB za lastno hvalo, ker mu je nekaj fizično uspelo, pa me tudi ne moti. Čestitam mu in se vprašam, če bi bilo tudi zame dobro.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Denimo zato, da malo veš, kaj se dogaja z nekom, ki si ga srečal pred 20-imi leti, potem še bil na njegovi poroki, živi pa od nekdaj 10.000 km stran. Včasih smo si maile pisali in kako sliko poslali.
Če kdo uporabi FB za lastno hvalo, ker mu je nekaj fizično uspelo, pa me tudi ne moti. Čestitam mu in se vprašam, če bi bilo tudi zame dobro.

Eden najboljših postov na Alterju. Bravo!
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
[cenzura], kjera bolana baba. A ve ona, kolk je to premetavalo ta malega, budala jedna? Jooooj, bi jo skloftal, nemarnica debilna. Mrš, baba trda egoistična
bonk.gif

Ne, očitno ne ve, bi morala tebe vprašat, kako je s 100 kilami preveč okrog hodit. Mogoče bo izvedela ko bo rodila osmega, ta je bil šele četrti. Če ji je pasalo zakaj pa ne, kdo si ti da boš sodil? Prav hitro se s takim trebuhom ne moreš premikat. In konec koncev, otrok je zdrav padel ven. Ene pa ležijo 9 mesecev kot zaklan prašič, čeprav ni nobenega zdravstvenega razloga za to. In tipi jim še pomagajo pri tem. Če jim paše, zakaj pa ne. Oziroma v tvojem jeziku (jaz jih nebi ker me boli k. za druge): Bi jih skloftal prašiče lene egoistične nemarne debilne ajd mrš.

Se mi je že prej zdelo, da poznam tole babnco (ja, se srečujemo tudi na tekaških dogodkih). A je govora o Balee (da ne bom ravno z imenom in priimkom)?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
99 % folka nima v povprečnem mesecu/letu kaj za pokazat. Potem pa gledaš slike na FB 3 praznih kozarcev od piva, češ "s kolegi na pivu", pa 31x na mesec sliko s šmarne gore, ker je to edina anomalija v kuča-posao rutini ipd, pa sliko iz kampa v Umagu 1x letno.

Tek je pa pač postal eno od orodij proti borbi krizi srednjih let. Vstopni stroški so nizki, predznanja ne rabiš, praktično samo malo hitreje začneš hodit in si v enem tednu tekač.
LP

Pozabil si slike sončkov takoj po porodu, tam do enega leta.Potem počasi zamre.

Ko gre folk v kurbarijo ne lepjo (še) slik gor.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Glede poroda: ne vem ali sta samo dve opciji: ležanje v postleji ali pa maraton? Po mojem je še kaj vmes, a je potrebno vedno pretiravati ali v eno ali drugo stran. Poleg tega je v nekaterih primerih potrebno ležati (cel) porod po naročilu zdravnika. Nisem pa še slišal, da bi zdravnik naročil, da je potrebno iti na maraton.
A vsakem svoje ali vsak je svoje glave mesar.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Nekdo zmore tect, vecina ne.
Nekdo zmore gajbo pive v petek zvecer, vecina ne.
Nekdo zmore klatit neumnosti po alterju, vecina ne.
Normalnost je pac skupek nenormalnosti.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Danes na radiu poslušal enega obsedenca. Na maratonu je tekel s ženo in štiri mesečnim dojenčkom. Ko se je mali začel dreti, sta začela hoditi in ga je žena kar med hojo podojila. Na drugem maratonu je njegova babnica tekla na 21 km že po roku, ko bi morala roditi. In potem je rodila tri dni po maratonu.
bonk.gif
Ja in?

Njemu se pa gnusi nekdo, ki se samo valja po kavču.
Pa baba se mu zredi 50kil, ko je noseča, ker descu natvezi, da sedaj 9 mesecev ne sme niti bolj trdno stopiti, da ji tamal ne pade ven.
evil.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Meni so "biciklisti" bolj zanimivi. 120kg, pod njim pa trpi Specialized za 5k, najboljša oprema, BMC dres, števec, očala za 200€, ni da ni. Da se tistih 5x na sezono odpelje v mesto na kafe in domov. Naslednje leto pa je specialka že zastarela, ker je nov model celih 100g lažji.

Marsikateri tekač v svoji karieri ne bo toliko vložil v opremo.