Vprašanje o oglaševanju

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Pozdravljeni!

Nikjer nisem uspel najti nič uporabnega o tej smeri začetka samostojne kariere.

Okoli pet let aktivno delam v področju servisiranja vseh vrst osebnih, poltovornih in delovnih vozil. Trenutno sem v službi kjer je delovnik urejen, 8 urni, plača redna. Vendar ker sem še mlad (20) se sam ne vidim v tem podjetju. Sam hočem napredovati in se stalno učiti o novitetah v moji stroki. Prej sem delal pri privat mehaniku tudi ob šoli in se res ogromno naučil, tu pa tega napredka ni in ne bo.
Tako da sem se začel poigravati z mislijo, da bi odprl podjetje. Torej popoldanski S.P.
Brez izkušenj in znanj v tem področju sem najbrž pečen, ampak nekje bo treba začet.
Imam pa le en glavni problem...nimam strank. "šraufam" precizno in z veseljem. Osebna vozila mi niso problem tudi pri težjih okvarah, sklopkah, jermenih, verigah...orodja imam kar nekaj že. Delavnice pa nimam prave. Še.
Vse do sedaj sem postoril v garaži, vendar to ni ravno pravi način če se hočem iti kakšen taki posel resno.
Zato me sedaj zanima...ali je to kršenje kakršnegakoli zakona če začnem oglaševati dejavnost servisiranja brez odprtega podjetja?
Ciljam zaenkrat na vizitke, nalepka na mojem avtu?
Je to dovoljeno, ali mora biti prej odprt S.P.?
Če bom delal zateh 900€ ne bom nikoli imel nič v življenju. Zato ali ta opcija ali pa tujina.
Recimo da imam možnost ugodnega prenočišča v Švici. Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala lepa za konstruktivna mnenja!


Lp, Miha
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Dokler nimaš urejenega statusa dejavnosti (s.p., d.o.o., d.n.o, ...) se ne smeš oglaševati. Kazni niso majhne. Kakšne pogoje mora izpolnjevati delavnica pa naj napiše kdo drug, ki se na to spozna.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Pozdravljeni!

Nikjer nisem uspel najti nič uporabnega o tej smeri začetka samostojne kariere.

Okoli pet let aktivno delam v področju servisiranja vseh vrst osebnih, poltovornih in delovnih vozil. Trenutno sem v službi kjer je delovnik urejen, 8 urni, plača redna. Vendar ker sem še mlad (20) se sam ne vidim v tem podjetju. Sam hočem napredovati in se stalno učiti o novitetah v moji stroki. Prej sem delal pri privat mehaniku tudi ob šoli in se res ogromno naučil, tu pa tega napredka ni in ne bo.
Tako da sem se začel poigravati z mislijo, da bi odprl podjetje. Torej popoldanski S.P.
Brez izkušenj in znanj v tem področju sem najbrž pečen, ampak nekje bo treba začet.
Imam pa le en glavni problem...nimam strank. "šraufam" precizno in z veseljem. Osebna vozila mi niso problem tudi pri težjih okvarah, sklopkah, jermenih, verigah...orodja imam kar nekaj že. Delavnice pa nimam prave. Še.
Vse do sedaj sem postoril v garaži, vendar to ni ravno pravi način če se hočem iti kakšen taki posel resno.
Zato me sedaj zanima...ali je to kršenje kakršnegakoli zakona če začnem oglaševati dejavnost servisiranja brez odprtega podjetja?
Ciljam zaenkrat na vizitke, nalepka na mojem avtu?
Je to dovoljeno, ali mora biti prej odprt S.P.?
Če bom delal zateh 900€ ne bom nikoli imel nič v življenju. Zato ali ta opcija ali pa tujina.
Recimo da imam možnost ugodnega prenočišča v Švici. Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala lepa za konstruktivna mnenja!


Lp, Miha

CH
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vedno se začne nekje ob popoldanskem času. Star si 20, kilometrine še nimaš, zato kar pridno hoditi na šiht, popoldne pa šraufaj zase. Ravno za ta namen je možnost popoldanske obrti. Obrni se na Obrtno zbornico v vašem kraju in se boste vse zmenili. Registriraš popoldansko obrt in lahko tako legalno delaš. Verjemi, da potrebuješ kilometrino, zato se ti naj ne mudi preveč.

Pa srečno, korajža velja.

@Izi, ti pa odyebi, pojdi kar sam v CH, te bodo zelo veseli! Mi pa tudi.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
popoldanski sp lahko odpreš v enem dnevu...zato ne vem zakaj ga nebi odpru pred oglaševanjem.

Jaz sem ga pred 3. meseci, pa me niso nič spraševali po delovnih prostorih (sem pa v drugi stroki).
cca 70€ prispevkov na mesec in je to to
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Živijo,
hvala lepa za dobre odgovore. Zdaj bom res šel na obrtno zbornico in se dogovoril kako pa kaj se da naredit.
Vsekakor bo res bolje tako, nekih bajnih izkušenj res še nimam, se pa trudim;)
Glede CH pa takole...opcija ostaja odprta, ko bom tu ratal prevelik tajkun bom pa gor odrinil...ne bom edini haha.
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Se mi je kar zdelo da je prelepo vse skupaj.
Nikjer pa nisem zasledil postopka če bi hotel imeti recimo servis na terenu? Kombi je potemtakem moja "delavnica"?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Se mi je kar zdelo da je prelepo vse skupaj.
Nikjer pa nisem zasledil postopka če bi hotel imeti recimo servis na terenu? Kombi je potemtakem moja "delavnica"?

V praksi servis na terenu ne more obstajat - le hitra prva pomoč in odvoz, ker moraš kot izvajalec zagotovit cel kup eko predpisom, glede kapljic olja na tleh, pa lovilcem maščob,... Tega na terenu ni in ne more bit.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kzs

raje fusaj in nabiraj stranke in denar.

cez cas vzames v najem dvigalo pri kaksnem privatniku.

reklama bo sla pa sama okrog ce bos dober in ugoden.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pa tvoj "dopoldanski" delodajalec ne bo imel nič proti tvoji popoldanski dejavnosti?
Sicer pa, najprej registrirat dejavnost, potem oglaševat. Če se oglašuješ brez da imaš registrirano dejavnost, hitro dobiš prvo stranko, ki pa je zaposlena na FURS-u.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Živijo,
hvala lepa za dobre odgovore. Zdaj bom res šel na obrtno zbornico in se dogovoril kako pa kaj se da naredit.
Vsekakor bo res bolje tako, nekih bajnih izkušenj res še nimam, se pa trudim;)
Glede CH pa takole...opcija ostaja odprta, ko bom tu ratal prevelik tajkun bom pa gor odrinil...ne bom edini haha.

Delavnic je malo morje, tudi obstojece propadajo ce nimajo mocneg zaledja. Vecino osnovnih stvari se dela na crno ali za drobiz. Treba je pokriti delavnico, opremo, izobrazevanje, drzavo in sebe. Ti bos pa zacel iz 0 in sam. V danasnjih casih je to zelo "optimisticno"...
smirk-1.gif
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Optimistično ali ne, treba je nekje začet vendar. Saj po prebiranju in premisleku je res nsjbolj spokat in iti delat nekam, kjer je delaven! delavec nekaj vreden...madonish tle še tist kar bi legalno zaslužil vržem državi. Buhpomagej;)
Ta opcija je zaenkrat torej nedosegljiva in bom marljivo še vedno zvest trenutni firmi, do konca živleja na isti plači in brez napredovanj ter nekih izpolnjenih ciljev...nonooono way!
wink-1.gif


Moj drugi as pod rokavom pa je sledeč. Imam vrtni traktor, kosilnco, lakserco..name it. Kaj ko bi zdaj čez zimo še mal dopolnil ta moj park in začel s košnjo zelenic in brežin ostarelim in nezmožnim vendar situiranim ljudem? Zaenkrat se rad vozim naokoli, vso mehanizacijo naložim v kombija in grem. Po notranjski regiji opažam da je precej tskih lepih parcelc, pa drugje tudi. Sicer sem iz Nm.

Aja, rabite morda šoferja kombija, voznika traktorja, voznika avtomobila tipa mojster Miha? Se priporočam!;)
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Optimistično ali ne, treba je nekje začet vendar. Saj po prebiranju in premisleku je res nsjbolj spokat in iti delat nekam, kjer je delaven! delavec nekaj vreden...madonish tle še tist kar bi legalno zaslužil vržem državi. Buhpomagej;)
Ta opcija je zaenkrat torej nedosegljiva in bom marljivo še vedno zvest trenutni firmi, do konca živleja na isti plači in brez napredovanj ter nekih izpolnjenih ciljev...nonooono way!
wink-1.gif


Moj drugi as pod rokavom pa je sledeč. Imam vrtni traktor, kosilnco, lakserco..name it. Kaj ko bi zdaj čez zimo še mal dopolnil ta moj park in začel s košnjo zelenic in brežin ostarelim in nezmožnim vendar situiranim ljudem? Zaenkrat se rad vozim naokoli, vso mehanizacijo naložim v kombija in grem. Po notranjski regiji opažam da je precej tskih lepih parcelc, pa drugje tudi. Sicer sem iz Nm.

Aja, rabite morda šoferja kombija, voznika traktorja, voznika avtomobila tipa mojster Miha? Se priporočam!;)

Plan b) ni bistveno boljsi od prvega. Drzi stalne zaposlitve ali razmisljaj o tujini (sploh CH).. Tukaj bos za manjsi travnik komaj zaracunal 50eur. Zgoraj pa 500chf bp. Sicer je res da je zivljenje drazje ampak ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Moj drugi as pod rokavom pa je sledeč. Imam vrtni traktor, kosilnco, lakserco..name it. Kaj ko bi zdaj čez zimo še mal dopolnil ta moj park in začel s košnjo zelenic in brežin ostarelim in nezmožnim vendar situiranim ljudem? Zaenkrat se rad vozim naokoli, vso mehanizacijo naložim v kombija in grem. Po notranjski regiji opažam da je precej tskih lepih parcelc, pa drugje tudi. Sicer sem iz Nm.

Tako sem jaz začel pred leti (konkretno pred SLO vojno) in zdržal točno dve leti - če nimaš velikih strank ala občina,... nimaš šans za preživet. Nismo mi Florida. Mene je recimo zjebala vojna ker so bili celo poletje vsi doma in so imeli čas za košnjo in obrezovanje, tebe bo naslednja kriza - brez skrbi slej kot prej bo prišla.
frown-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ja no, pa kaj ste taki pesimisti. A zdej nej kar cakamo naslednjo krizo v revscini? Ce si priden in iznajdljiv bos tud v krizi prezivel.

Ja urejanje vrtov kot postranska dejavnost ni svoh... Sej da mas 1, 2 stranki na teden pa je cist dost,.

Easy: vsi mehankarji fusarji v moji okolici imajo delavnico, bajto, prikolo na morju, 2 avta, itn... Tko da mislim da je mehankarija cist ok posel, ce te pac ne motijo umazane roke. Ce si resen, dobis tud resne stranke k tud ce je kaj vecjega pridejo k tebi in so pripravlieni tud vec placat.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Lej svaka cast da si tako zagnan in s to energijo ti bo ratal. Iz kerega konca slovenije pa si?
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Huuh vojna hja...takrat sem bil na srečo še v modih☺
Saj to sem smislil delat ob službi seveda. Pa če gre ob vseh stroških 100€ na mesec meni v žep bom zadovoljen.

Se strinjam, ampak večina ima in je imela že nekaj generacij te stroke...sam pa moram začet iz garaže. Pa nič ne de.
Namen imam tudi iti delat A-test za Mig-mag in mma varilca, tako da se tudi iz te smeri marsikaj da pomojem.
Hvala vam še enkrat za vsee odgovore pobje! Moram mal popravt finančno situacijo familije hhh

Iz okolice Novega mesta sem, kot rečeno zgoraj. Po želji pa tudi na Nordkappu(pravilno napisal?)
wink-1.gif