volitve na rtv

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Se strinjam.
Povsem lahko bi predsednika izvolili v parlamentu - OK, v naši državi bo to šlo gladko malo težje - bi se vsaj izognili pranju umazanega perila na soočenjih in liku predsednika obdržali neko moralno držo.
Glede na pristopnosti predsednika, gre itak za protokolarno in moralno (OK, Pahor še tega "dela", da bi, kot predsednik, moral biti moralna avtoriteta, ne sprejema
bonk.gif

.
Predsednika potrebujemo, ker je tako v ustavi in ga Evropske države (razen kraljevin) imajo.
.
Je bilo pa smešno s kakšnimi vse idejami so hodili naprej neki kandidati - nič kar bi bilo v pristojnosti predsednika države.
stupid-1.gif

.
V Sloveniji so splošne volitve predsednika potrebne v glavnem za "rajo", da imajo občutek demokracije - pa še teh se je udeležilo katastrofalno nizkih 35%.
kar pa še ni zadosten razlog da ga tudi mi moramo imeti
evil.gif

v končni fazi bi lahko protokolarno funkcijo opravljal nekdo drug če bi tako bilo v ustavi.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Samo kam smo prišli. Angelca je povedala, da ji je neka gospa rekla, da bi šla na volitve ampak jo je strah za službo. Si predstavljate, ljudje si ne upajo iti volit, ker če bodo šli na volitve bodo odpuščeni.
hysterical-1.gif

Mogoče je to dandanes že rahlo pase... Ne si pa mislit da takih zadev ni bilo 25let nazaj....

Če boste volili za Pučnika vam bo pobral pokojnine press...

Ma ne, resno me zanima. A je to sploh kej v domeni vlade? Gospodarska rast, po mojem mnenju je več ali manj vseeno kdo je na oblasti ampa vsak se potem hvali s tem. Torej koliko alter populacija meni da je vlada zasluzna za to?
lahko zelo zelo veliko... ampak pri nas bore malo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Etak smo mi priključek zahodnim trgom kar se industrije tiče....tko da tud če nam vlada opica in vse ostalo pustimo kot je bi še vedno mel padce in rast trga/gospodarstva...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Za Šarca so pa te volitve lahko dobra odskočna deska za parlamentarne, kjer bi lahko precej več pokazal, kaj zna, kot pa na anemični predsedniški funkciji. Tako, če v drugem krogu ne bi zbral zadostne podpore, ni nobene tragike..
wink-1.gif
Saj na podoben način je prišel na oblast Cerar, pa sedaj vidimo, kaj imamo. S Šarcem ne bo nič kaj drugače, ker so tudi za njim določeni vplivni ljudje, katerim je potrebno po izvolitvi poravnati račune. Se mi zdi, da je Cerar odpisan, pa je potrebno poiskati "nov" obraz za oblast.

Ja, ampak Cmerar je na oblasti in v tem času je gospodarska rast velika, nove investicije so se in se dogajajo,...
Ne me narobe razumet, tudi sam ga ne maram, verjetno bi tudi Angelca v takih časih imela gospodarsko rast in imela investicije. No pa dajmo drugače, kakšna je po vašem mnenju zasluga za gospodarsko rast v vladi?

Zakaj je davek ostal tako visoko, če smo tako oh in sploh? Zakaj se je poleg Pahorja prav Cerar najbolj zapufal? Slovenija s samo rastjo nima kaj, tudi v času JJ, ker gre Zahodu dobro gre tudi nam dobro. Čim bodo kihnili, pa ker se niso naredile reforme bomo zopet globoko potonili.
Vlaganja? Razen čudnega tajkunsko - čefurskega keša, sam ne vidim da bi bil naval za vlaganje, razen Magne, kjer pa so se očitno nekateri opekli, saj Avstrijci delajo po pameti in so znižali za polovico stroškov.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Zato pa ne glasujem ne za njega ne za stranko. Da se posipam s pepelom pa moram reči, da sem glasoval za Tomčevo, saj je med najslabšimi najboljša. Vendar to je zadnjič da dam glas nekomu iz sds. Nisem razočaran, v drugem krogu pa ne grem glasovati oziroma če bom šel, bom šel da obkrožim oba oziroma napišem nekoga drugega.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
ksz...
Še nekaj, kar je zame iz leta v leto čedalje bolj pomembno:
Se kdo sploh kaj sekira glede tako nizke udeležbe? Ter da bi kaj storil na to temo?
Meni namreč ta podatek vedno še največ pove. Mnogo več od rezultata volitev. In me je strah - poglejte po zgodovinah. Ta podatek je nevaren.

Ej, o tem se tudi jaz razmišljal...
...politikom je itak vseeno, oz. še lažje, če čim manj ljudi hodi na volitve.
.
Ampak, ker smo vseeno del EU, kjer naj bi v državah članicah bila demokracija, pa recimo, da bi lahko uveljavili zakon, da je za veljavnost volitev v državi članici EU potrebna npr. 40 % volilna udeležba.
Če taka volilna udeležba ni dosežena, se volitve ponovijo v recimo 3 mesecih in če spet ne pride dovolj ljudi na volišča EK (Evropska Komisija) imenuje začasno upravo (trojko
evil.gif
), da prevzame oblast v državi in v 12 mesecih organizira volitve, ki se jih bo udeležilo vsaj 40% volilnih upravičencev.
Kako bi "tam eni tujci" lahko to dosegli? Preprosto: sprejme se zakon, da neudeležba na volitvah pomeni avtomatsko npr. +50 € doplačilo pri dohodnini - bo udeležba na volitvah takoj 95 %.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:

Torej je Šarca volilo volilno telo, ki si želi sprememb na političnem področju, seveda na bolje in ne zato, ker je tako rekel realni Janša ali pa imaginarni Kučan.
Si še zbegan?
Šarca so v Kamniku volili vsi! Sovražniki, da bi se ga znebili na občini, ker jim ni pustil nekontroliranega napajanja pri koritu in bi pohopsali lokalno oblast, ostali pa, ker smo vedeli kaj vse ne naredil za Kamnik v sedmih letih!
Čez 3 tedne bo zmagal NE BORUT!
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
...ksz

Tino Mamič:
V Sloveniji imajo skrajni levičarji podporo 25%, skrajni desničarji pa 2.22%. To so pokazale današnje volitve.
stupid-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:

Torej je Šarca volilo volilno telo, ki si želi sprememb na političnem področju, seveda na bolje in ne zato, ker je tako rekel realni Janša ali pa imaginarni Kučan.
Si še zbegan?
Šarca so v Kamniku volili vsi! Sovražniki, da bi se ga znebili na občini, ker jim ni pustil nekontroliranega napajanja pri koritu in bi pohopsali lokalno oblast, ostali pa, ker smo vedeli kaj vse ne naredil za Kamnik v sedmih letih!
Čez 3 tedne bo zmagal NE BORUT!

Pišuka, dej še enkrat napiš, v slovenščini.
tongue-1.gif
. Kwa je zdej, je ali ni?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
robi, kako pa to da nisi volil za ljudmilo????? cccc

kar se pa tiče okoriščanja. kdo se kaj okorišča? nekdo je dolžan. sodišče hoče dolg poplačat (akr je prav se strinjaš) in da premoženje na dražbo.

pač sodišče postavi izhodiščno ceno potem pa lahko vsak ponudi več...
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:

Torej je Šarca volilo volilno telo, ki si želi sprememb na političnem področju, seveda na bolje in ne zato, ker je tako rekel realni Janša ali pa imaginarni Kučan.
Si še zbegan?
Šarca so v Kamniku volili vsi! Sovražniki, da bi se ga znebili na občini, ker jim ni pustil nekontroliranega napajanja pri koritu in bi pohopsali lokalno oblast, ostali pa, ker smo vedeli kaj vse ne naredil za Kamnik v sedmih letih!
Čez 3 tedne bo zmagal NE BORUT!

Pišuka, dej še enkrat napiš, v slovenščini.
tongue-1.gif
. Kwa je zdej, je ali ni?
Šta je momak, a imaš problem sa slovenštinom?
13.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne ti men "sa slovenštinom" !
10.gif
, ker te bom po buči!

Napisal si v hieroglifih, zato te sprašujem, kaj je s tem Šarcem. Ima v Kamniku trdo roko, ali je nima?
(Mislim - tisto, trdo in pravično
tongue-1.gif
)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
sluzasta politika (Erjavec) se že lepi na Pahorja, Šarec je pa odločno povedal. da ne računa in tudi ne želi podpore preživete politike..
cheer.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
robi, kako pa to da nisi volil za ljudmilo????? cccc

Me prav zanima tvoja izbira na teh volitvah! Cccc
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Janša je bil tudi v Partiji pa kaj čemo zdaj...

Dolanc pa v Hitlerjugend-u...

Kako je pa imel Dolanc štelet za pasom?
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje uredil moderator: