Kje so mandarine iz Neretve?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj v Maroku tudi dobiš taprave mandarine za domačo potrošnjo. Ni primerjave s trgovinskimi. Tako kot sem zadnjič jedel neretvanske (čeprav eni trdijo, da so prepakirane pa oh in sploh) - da so taprave, sem ugotovil po petih dneh (tistih par, ki jih je ostalo), ko so se praktično posušile.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Da se pohvalim, v nedeljo obiral pristne domače Neretvanske mandarine v Izoli, sem vedel, da imamo en drevešček, sem mislil, morda pa bo nekaj kg, no na koncu ene 35 kg pa res, zdaj pa, ker ja so osebno moje jih pač ne bom prodajal, sem pa že žlahto razveselil z njimi.

So tudi v Izoli redke, ne vem, ta je med hišami, malo zaščitena, posadila jo je pa ene 7 let nazaj prejšnja lastnica, ki je dobila cepljeno sadiko prav v Neretvi in jo prinesla v Izolo in posadila.

So pa top of top okusa, vsekakor so malo kisle, vendar polnega okusa, kislota je prednost in ne slabost in ja imel sem jih doma še nekaj iz Špara, okus je neprimerljiv, smo bili vsi začudeni ..... Ja pa zanimivo, da ta drevešček nikoli ne gre v višino, zrase, ko eno večje razbohoteno grmovje in ostaja izključno na nivoju pritličja hiše, se pravi ne gre v višino, visok je sedaj največ tam 2,5 metra.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Vprašam, ker nisem poznavalec: so "Neretvanske" mandarine sorta ali katerakoli sorta, ki pač raste na območju Neretve?

Pri jablanah sem bolj domač, pri mandarinah ne...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vrsta iz Neretve se imenuje Neretvanka. Avtohtona, prinesena pred 100 leti iz Maroka preko Španije.
smile-1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.034
486
83
Danes sem bil v Leclercu in zraven enih je pisalo, da so iz doline Neretve. Cena 1,39 evra za kg.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Neretva je reka, v Bosni ... izliva se pri Metkovičih, Opuzenu v Jadran. To ni kraj, to je območje delte reke Neretve. Kaj ne veš? (
write.gif
)
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik retro pravi: Kdo pa jih na veliko prodaja v Murski Soboti in pa okolici???
Imajo kar nekaj lesenih hišic zeleno obarvanih in v njih prodajajo.--cena 15 evrov.
Za stojnico v MS pred JYSK-om lahko potrdim, da je prodajalka od tam "dol". In mandarine ravno tako. 3 kg zavitek mandarin sem pojel skoraj na "eks".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Neretva je reka, v Bosni ... izliva se pri Metkovičih, Opuzenu v Jadran. To ni kraj, to je območje delte reke Neretve. Kaj ne veš? (
write.gif
)

Hvala za pouk, toda če človek piše iz Neretve, to pomeni iz kraja Neretva ali pa iz reke Neretve, kjer pa mandarine lahko samo plavajo, ne pa rastejo.
uf-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
KSZ: en 10kg zabojček sem vzel pri uporabniku Grestr in so točno takšne, kot sem si jih predstavljal: odlične:)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Sem jih zadnjič kupil in so mi bile preverejeno zanič, take kislo trpke....
 
Nazadnje urejeno:

SPECI

Zelenc'
23. apr 2008
6
0
1
Zdravo!
Ali so imele kdaj te mandarine iz Neretve koscice?
Zadnjic smo od NovoGoricana vzeli eno gajbo, ze da je dostava, sam cena pa tudi lepa - 6kg/16€, poleg tega pa so se s koscicami!?
Lp,
David, Savinjska