Kje so mandarine iz Neretve?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Gledam malo po trgovinah in so mandarine le iz Španije, itd.
Vsa leta do sedaj so bile običajno iz Neretve. A je bila slaba letina ali so enostavno trgovci preklopili na mandarine z več marže?
Saj me ne bi brigalo, ampak so te mandarine konkretno slabše od tistih iz Neretve.
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naši penzionisti so se pravkar vrnili iz trgatve tam dol. Prinesli so samo zelene mandarine ... kaj pa vem, morda je še prehitro?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Gledam malo po trgovinah in so mandarine le iz Španije, itd.
Vsa leta do sedaj so bile običajno iz Neretve. A je bila slaba letina ali so enostavno trgovci preklopili na mandarine z več marže?
Saj me ne bi brigalo, ampak so te mandarine konkretno slabše od tistih iz Neretve.
frown-1.gif

Jaz jih mam lep kup doma. Res dobre. In frišne (en dan anbrane, naslednji dan dostavljene)
Zdej si mi pa lušte naredu.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Hofer ima tudi iz doline Neretve. Če je za verjet
smile-1.gif

Ne, Hofer je kot slo prodajalci v Lj na tržnici... zjutraj v Trst letijo po mandarine, spakirajo in napišejo, da so iz doline Neretve, potem pa na police.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Naši penzionisti so se pravkar vrnili iz trgatve tam dol. Prinesli so samo zelene mandarine ... kaj pa vem, morda je še prehitro?
Sem jih prejšni teden kupil od enega Dalmatinca, zelo oranžne, ki jih je ob cesti prodajal. Sicer ni pisalo Neretva, ampak bile so pa vseeno odlične, ko noč in dan proti tistim iz Mercatorja, ki sicer sploh niso slabe.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Nič nimam proti Mandarinam iz Neretve, ampak ali so tako boljše kot recimo iz juga Italije?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Verjetno ne, ampak frišnih iz juga Italije ne dobiš tukaj. So samo dodatno obdelane.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Se prodajajo ob cestah okolica Kranja, videl sem tudi v Lj Tacen, sem vzel 5 kg za 10 eur, ja niso poc eni samo okus je pa tak, da se Španske skrijejo res ta prave kisle močnega okusa....
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Haha ravno danes se je oče pi**il, da ni hrvaskih mandarin in da so samo spanske. In slucajno sva sla v tus(btc lj) in so imeli hrvaske. Po okusu se ni pritozeval.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Se prodajajo ob cestah okolica Kranja, videl sem tudi v Lj Tacen, sem vzel 5 kg za 10 eur, ja niso poc eni samo okus je pa tak, da se Španske skrijejo res ta prave kisle močnega okusa....
stupid-1.gif


PS: po trgovinah je itak tretja klasa. sedaj s kje so bile tiste ki si jih kupil je vprašanje si pa verjento dobil prvo klaso... ampak kisle?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Gledam malo po trgovinah in so mandarine le iz Španije, itd.
Vsa leta do sedaj so bile običajno iz Neretve. A je bila slaba letina ali so enostavno trgovci preklopili na mandarine z več marže?
Saj me ne bi brigalo, ampak so te mandarine konkretno slabše od tistih iz Neretve.
frown-1.gif

Ob cesti jih prodajajo po Sloveniji.....
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Se prodajajo ob cestah okolica Kranja, videl sem tudi v Lj Tacen, sem vzel 5 kg za 10 eur, ja niso poc eni samo okus je pa tak, da se Španske skrijejo res ta prave kisle močnega okusa....
Jaz sem tudi enkrat kupil ob cesti "mandarine iz doline Neretve" - seveda po besedah prodajalca. Ampak tiste mandarine Neretve niso nikoli niti približno videle, prej kaki Trst na oddelku "odpis", ali 4. klasa, ali "za predelavo". Lupina lepa, notranjost neužitna...
Tako da tile "cestarji" v Sloveniji od mene ne dobijo več niti evra.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Se prodajajo ob cestah okolica Kranja, videl sem tudi v Lj Tacen, sem vzel 5 kg za 10 eur, ja niso poc eni samo okus je pa tak, da se Španske skrijejo res ta prave kisle močnega okusa....
Jaz sem tudi enkrat kupil ob cesti "mandarine iz doline Neretve" - seveda po besedah prodajalca. Ampak tiste mandarine Neretve niso nikoli niti približno videle, prej kaki Trst na oddelku "odpis", ali 4. klasa, ali "za predelavo". Lupina lepa, notranjost neužitna...
Tako da tile "cestarji" v Sloveniji od mene ne dobijo več niti evra.
Jaz sem tako enkrat v Vipavski dolini ob cesti kupil breskve. Na stojnici je imela lepe, dala mi jih je pa izpod stojnice. Če ne bi imel od doma 40km za naredit, bi šel tja in ji jih na glavi razmazal (ja, take so bile).
cry12bpy.gif

Največja ironija je pa v tem, da je gospa pred mano (očitno je že imela podobno izkušnjo za seboj) ji glasno rekla, ne ne, tele tukaj mi dajte. Jaz sem si pa mislil, kakšna čudakinja
hysterical-1.gif
...