Španski Katalonci in referendum o neodvisnosti

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
kaj pa naj reče? da njemu nebi pasalo da ostane brez krave za molzit, pa filat v madrid
grin1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če bi šlo za policijsko nasilje nad homoseksualci, priseljenci ali kaksni drugi manjsini, bi se že sestal kakšen svet, organ itd... Politika je ena velika laž prilagijena interesom posameznikov.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Če bi policija tako ravnala pri nas, bi pa pisali, " pravilno da so jih nalomili, kaj pa niso upoštevali navodil policije in ostali doma. sami so krivi, ker so se upirali policiji, pretepeni so ravnali protiustavno in nezakonito, policija je samo branila pravni red.....
evil.gif


No a bi bilo tako?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Sej veš ETA, IRA ipd. so teroristične organizacije od vedno, pa so v osnovi samo "borci za svobodo". Skratka nič novega v evropi.

Dejstvo je da so separatistične ideje slabe za EU, sploh pa za EU kot jo poznamo. Je treba vedet da ko pade španija, bodo padale še francija, nemčija, belgija, italija ipd. in dobili bomo namesto 5x močnih držav 50 mini državic. vsaka s svojimi mikro interesi. Zato pa se na vse pretege delajo budale in ignorirajo take težnje.

Sicer v praksi ima Katalonija ene toliko koristi od španije kot daje viška od sebe, imajo pa že sedaj močno samoupravo in vzvode da tisto kar očitajo španiji čisto legalno rešijo na uradni način. Cel koncept EU gre itak v smer regij in ne v nacionalnost in meje, tako da je "osamosvojitev" totalen BS in samo izguba za obe strani.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
in dobili bomo namesto 5x močnih držav 50 mini državic. vsaka s svojimi mikro interesi.

Hja, ni več solidarnosti... KAPITALIZEM. Tisti, ki služi bi rad vse obdržal zase. Revni del države pa... ko ga je*e...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Če bi policija tako ravnala pri nas, bi pa pisali, " pravilno da so jih nalomili, kaj pa niso upoštevali navodil policije in ostali doma. sami so krivi, ker so se upirali policiji, pretepeni so ravnali protiustavno in nezakonito, policija je samo branila pravni red.....
evil.gif


No a bi bilo tako?

Natančno tako. Pa v srbiji in ostali čefuriji bi prav tako (in točno tako) reagirali.

Ko je študentarija zmetala nekaj kamenja v vrata bele bajte, so novinarji točno tako pisali. Seveda, saj se je šlo za poškodbo javne lastnine!
rolleyes-1.gif


Epilog - Tako Španija kot mi in z nami vred vsa preostala Evropa smo ena čisto navadna čefurija.
tongue-1.gif
Besedo "demokracija" pa se nateguje in buzerira v glavnem po šolah, pranje možganov našega podmladka itd.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Sej veš ETA, IRA ipd. so teroristične organizacije od vedno, pa so v osnovi samo "borci za svobodo". Skratka nič novega v evropi.

Dejstvo je da so separatistične ideje slabe za EU, sploh pa za EU kot jo poznamo. Je treba vedet da ko pade španija, bodo padale še francija, nemčija, belgija, italija ipd. in dobili bomo namesto 5x močnih držav 50 mini državic. vsaka s svojimi mikro interesi. Zato pa se na vse pretege delajo budale in ignorirajo take težnje.

Sicer v praksi ima Katalonija ene toliko koristi od španije kot daje viška od sebe, imajo pa že sedaj močno samoupravo in vzvode da tisto kar očitajo španiji čisto legalno rešijo na uradni način. Cel koncept EU gre itak v smer regij in ne v nacionalnost in meje, tako da je "osamosvojitev" totalen BS in samo izguba za obe strani.
In zakaj bi rabili nekaj močnih držav? Se bomo s kom stepli, ali se bomo šli pendrek demokracijo??
10.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ps : Sem že menda prestar. Sem že doživel nekaj takih revolucij in čisto vse so si enake. To kar hoče katalonija danes, smo nekoč izvedli mi - s precejšnjo srečo. Smo bili prav tako gospodarsko najmočnejši steber skupne države. Toda, nihče se nikoli ne bi vprašal, ali bi ne bilo bolj smiselno gospodarski razvoj plansko porazdeliti po celotni regiji, kot pa zgolj molzti samo ene regije. Govorim o splošni mentaliteti države in ne samo o mentaliteti izkoriščanja gospodarsko močnih bazenov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demokracijo? Termin "demokracija" je samo za rajo .
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Sej veš ETA, IRA ipd. so teroristične organizacije od vedno, pa so v osnovi samo "borci za svobodo". Skratka nič novega v evropi.

Dejstvo je da so separatistične ideje slabe za EU, sploh pa za EU kot jo poznamo. Je treba vedet da ko pade španija, bodo padale še francija, nemčija, belgija, italija ipd. in dobili bomo namesto 5x močnih držav 50 mini državic. vsaka s svojimi mikro interesi. Zato pa se na vse pretege delajo budale in ignorirajo take težnje.

Sicer v praksi ima Katalonija ene toliko koristi od španije kot daje viška od sebe, imajo pa že sedaj močno samoupravo in vzvode da tisto kar očitajo španiji čisto legalno rešijo na uradni način. Cel koncept EU gre itak v smer regij in ne v nacionalnost in meje, tako da je "osamosvojitev" totalen BS in samo izguba za obe strani.
In zakaj bi rabili nekaj močnih držav? Se bomo s kom stepli, ali se bomo šli pendrek demokracijo??
10.gif

Močne v smislu da ven iz sebe dajo neko enotno stališče in za tem stojijo dalj časa. Kako pridejo do tega stališča ni pomembno. Če imaš pa namesto ene države na istem območju 10 držav od katerih ima vsaka drugačno stališče pa še to se menja vsaka 3 leta pa rabiš za sprejet nek akt ali zakon 10 let usklajevanja. In to slabi EU.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ps : Sem že menda prestar. Sem že doživel nekaj takih revolucij in čisto vse so si enake. To kar hoče katalonija danes, smo nekoč izvedli mi - s precejšnjo srečo. Smo bili prav tako gospodarsko najmočnejši steber skupne države.

Ni enako. Mi smo bili že ustanovno federacija (več držav se je zmenilo da se združijo v neko večjo "enoto"), ustava pa je omogočala izstop kadarkoli. Skratka se je vedelo da smo mi svoja država, narod ... in da lahko kadarkoli gremo. In naša gospodarska moč se je v federaciji krepila zaradi ostalih, uvoz delovne sile iz juga in velik "južni" trg je namreč bil osnova "rasti" slovenskega gospodarstva.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Demokracijo? Termin "demokracija" je samo za rajo .
Vem, vem kaj mi razlagaš, a lupljenje enih na račun drugih ni ravno demokracija, ali vsaj malo manj.
Če te nabuta lokalni policaj je tudi malce bolj demokratično, kot, če te nabuta en pritepenec, ki žre iz tvojega korita.
Ampak saj se rezumeva!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Demokracijo? Termin "demokracija" je samo za rajo .

Demokracija je enako kot EU - navidezna in uporabi se jo selektivno in po potrebi...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam da ni enako, podobno pa je. V našem primeru nam je bil južni trg samo v potuho. Deset let smo potrebovali za preorientacijo, pa smo bili super situirani.

Deset let je ogromno časa. Težko me bo kdo prepričal, da ne bi povlekli dosti prej, z razsodno politiko. Ker do sedaj je naša politika samo zavirala. Danes smo zaradi nje na samem repu evrope.

......... spet sem zašel ,,,
tongue-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
španci hočeš nočeš niso še pozabili generala franclna, pa naj bo to dobro ali slabo. kot kaže, to, da policaji tepejo folk, ni ravno biser demokracije. tudi molk eu ni ravno primeren. vendar, če že gledamo po črki zakona, je ustavno sodišče razveljavilo referendum. ker če je volja ljudstva, naj bo volja celotnega ljudstva. razpisati referendum za tretjino države in potem zahtevati, da je to volja "ljudstva", ne, žal ne. ja, vsi imamo pravico do (samo)odločanja, a tukaj je vse skupaj nerodno. kot da bi se gorenjska (ajde, štajerska) hotela odcepit. pa ne glede, da je gospodarsko najmočnejša regija ipd. smo isti narod v isti državi. v ex jugi nam je ustava dovolila odcep države, ne pa naroda kot samega.
ne vem, mogoče se bo na tem primeru začela valiti snežena krogla...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsi vemo, da je dolgoročna rešitev problemov samo v združevanju - nikakor pa ne v drobljenju narodov, kot doživljamo v zadnjih 30 letih. Najbolje bi bilo, če bi cel svet bil ena sama unija. Takrat bi bili nepremagljivi !
grims-1.gif


Toda, če imam pijavko prisesano pod pazduho, se bom najprej vprašal, kaj ona tam dela. Morda "mi pravkar pušča hudobno kri" , torej je koristna. Verjetno pijavka razmišlja nekako podobno.

Nekdo je že na samem začetku te teme napisal, (Roky ali nekdo pač ... ) da bi se zadeva lahko zvrtela zelo pozitivno, z neko avtonomijo itd, če bi bila pamet v Madridu prava. Pa ni!
rolleyes-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
smo isti narod v isti državi. v ex jugi nam je ustava dovolila odcep države,

Kaj imata primorec in prekmurec skupnega? Gensko kr dvomim, enkrat nam je bil usiljen skupni jezik.