NLB podražitve

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sam te banke še ne uporabljam ampak ti praviš, da ima od varnosti samo geslo, kar se meni zdi premalo varno za banko.

Vsaj še generator gesel ali pa vsaj dodatno na papirju napisano geslo, ki ga vneseš prek virtualne tipkovnice ob plačilu, bi najmanj še rabili.

To si ti napisal, da ima od varnosti samo geslo... N26 ima 3DS in dvofaktorsko potrjevanje preko aplikacije na telefonu... Najprej se prepricaj, preden trdis neke neresnice ... in preden takoj oznacis nekaj kot "zanic resitev" ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz nisem nič napisal, ker banke ne poznam, samo vprašal sem, če ima kaj več kot samo geslo.

Ta zaščita vidim, da je že krepko boljša ampak za moje pojme še vedno slabša od NLBjeve.

Zaenkrat se še nisem odločil za prehod, ker je glavni problem, da ni nobene podpore v slovenščini, da v primeru kakršnih koli problemov lahko dobim informacije v slovenščini.
Krasno bi bilo, če bi imeli v Sloveniji neko mini predstavništvo kamor bi lahko prinesel potrebne dokumente, dobil kartico, se vse zmenil...

Če nič ne stane potem bom verjetno odprl račun, zaenkrat bolj za test kot kaj drugega.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nikar ne odpiraj. Brez dobrega znanja angleščine se ne boš znal niti registrirati.
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Ta zaščita vidim, da je že krepko boljša ampak za moje pojme še vedno slabša od NLBjeve.

Saj ima NLB sedaj podobno preko aplikacije Klikin na mobilcu... Tista stara zascita s certifikatom pa je ze zastarela... Sploh pa tiste kode, kjer moras vnasati dva znaka, ki jih zahteva sistem...

Ampak ocitno je tvoje mnenje, da je NLB najboljsa banka na svetu... in ima najbolj varen sistem...
grims-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
...
Krasno bi bilo, če bi imeli v Sloveniji neko mini predstavništvo kamor bi lahko prinesel potrebne dokumente, dobil kartico, se vse zmenil...

Če nič ne stane potem bom verjetno odprl račun, zaenkrat bolj za test kot kaj drugega.
ne, ne bi bilo krasno, ker potem ne bi bilo zastonj vodenje računa...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vsaka konkurenca je odlična.

Sam bi rad imel neko "sredinsko" banko med našimi oderuškimi bankami z res dobro varnostjo in vso podporo ter neko brezplačno banko brez vsake podpore z malo slabšo zaščito.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tiste kode napisane na papirju so daleč najboljša možna zaščita. Brez njih ne moreš denarja prenakazati nikamor(razen na že shranjene račune).
Pa generator gesel je tudi odlična zadeva-samo še zakleniti bi se moral dati-torej, da bi moral vtipkati nek pin, ne pa, da vseskozi prikazuje kode.

Telefon se precej zlahka zgubi, ukrade, z vsemi možnimi nepreverjenimi aplikacijami jim praktično celo sami dajemo vse podatke s telefona z gesli vred in prejkoslej bodo nekomu pobrali celoten denar z računa(verjetno so ga že večkrat ampak še ne pride v javnost)...
Tudi certifikat z računalnika vsak boljši heker lahko ukrade.

Najboljša rešitev je najpreprostejša(zastarele kode na papirju in pa generator gesel, ki pa bi res moral omogočati zaščito še s pin kodo za vključitev generatorja).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
In ta, ki mi ukrade papir s kodami, mi mora ukrasti še certifikat z računalnika, plus še ukrasti geslo, ki ga imam samo v glavi.

Res samo teoretične možnosti za krajo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Vsaka konkurenca je odlična.

Sam bi rad imel neko "sredinsko" banko med našimi oderuškimi bankami z res dobro varnostjo in vso podporo ter neko brezplačno banko brez vsake podpore z malo slabšo zaščito.

To kar ti smatraš za zelo dobro zaščito je za moje pojme overkill. Čisto po naše, bolj papeški od papeža.
Ce mene hoče kdo na n26 oropat, mora: vedet geslo, mi odrezat prst da ima prstni odtis, vedet pin kodo in imet moj telefon. Zdaj pa ti fikus povej kak bi ti izvedel rop mene na n26.
In od kot ti ideja da n26 nima podpore? Polovica podpore, ki jo ti rabiš, je že vgrajena v aplikacijo, tretina potrebe po podpori se eliminira z enostavnostjo uporabe, za preostali del pa je nekdo dejansko dosegljiv. Res pa da ne na bančnem okencu
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zdaj sem izpadel kot največji nasprotnik te banke, dejansko sem pa navdušen nad tako konkurenco in upam, da dobimo še več takih bank.

Ne zaupam pa mobilnim telefonom, ker preko morja aplikacij, ki jih imamo naloženih, praktično lahko dobijo čisto vse podatke, ki jih želijo.

Po moje bi lahko nek heker na daljavo dobil vse te podatke in brez, da bi te sploh srečal si lahko prenakazal denar.

Edina banka na mobilnem telefonu, ki bi ji zaupal je taka, ki bi zahtevala uporabo še generatorja gesel ali pa kod napisanih na papirju kot je to recimo pri Teledomu...
Torej, da nekdo lahko v celoti prevzame nadzor nad telefonom, pa si denarja še vedno ne more prenakazati.

Sicer pa te banke potem sploh ne morem imeti, ker imam še vedno Nokio C7, ki še vedno v 90% zadošča mojim potrebam in jo zelo verjetno še kakšno leto ne bom zamenjal.
smirk-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
“Nije žvaka za seljaka” pravijo ...
wink-1.gif


Sicer pa... ce bi bilo tako enostavno obiti vse te varnostne mehanizme, bi se to dogajalo veliko bolj pogosto... in take resitve sploh ne bi nikoli zazivele... Se vedno bi moral za vsako malenkost hoditi na banko.... vsake stirinajst dni po nov “blokec” s papirnatimi čeki.. pa na blagajnah bi delal gužvo, ko bi izpolnjeval te čeke... seveda če bi hotel plačevati brezgotovinsko...
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pretežko zaslužim denar, da bi ga lahko kar zlahka izgubil.

Kraj je dokaj malo, ker je to hudo kaznivo dejanje in, kogar slučajno dobijo, bo dobil več kazni kot vsi naši tajkuni.

Seveda sem za razvoj, bi bilo pa fajn, če bi lahko vsak sam določil kak nivo zaščite hoče, recimo samo z geslom brezplačno, ali pa recimo za pol evra nadomestila še z generatorjem gesel, ki bi imel pin kodo za vključitev
wink-1.gif


Čeki so bili praktično popolnoma brez zaščite.

Kdor je ukradel čekovno knjižico s čeki in tisto bančno kartico s podpisom, ki jo je imel vsak zraven čekov, je lahko prav hitro zapravil vse čeke
wink-1.gif


So bili pa čeki fantastična zadeva v času viiisoke inflacije;)
V kakšni zakotni trgovini si na čeke kupil kakšno res drago stvar in so ti pri banki šele čez slab mesec zaračunali zadevo, ko je inflacija požrla že ene 20%
cheer.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
najbolj enostavno je požret. če ni znesek baš nekaj.

Pri nam ni bilo kamere in je obveljala beseda banke.
Zdaj sem se spomnil za enih 20 let nazaj-z računa pri Gorenjski banki je kar nekaj folka izgubilo po 50-80 bivših jurjev tolarjev, med njimi tudi jaz. Folk smo šli na banko, tam so nam pa dokazovali, da smo sami dvigovali zneske z bankomatov v nekih vukojebinah..doseglo se ni nič, nategnjenih je pa bilo pomoje okrog 300 folka po spominu..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kreditna kartica skoraj nima veze s čeki.

Denar se odtrga takoj ali obročno po želji(vsekakor inflacija denarja ne požre kot ga je v času čekov, ko je ček iz kakšnega odročnega kraja do banke prišel šele po slabem mesecu in si že samo na ta način prišparal kar precej), Ima pa tudi limit in pin kodo, tako, da ti jo lopov ne more tako zlahka zlorabiti kot je čeke.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Kreditna kartica skoraj nima veze s čeki.

Denar se odtrga takoj ali obročno po želji(vsekakor inflacija denarja ne požre kot ga je v času čekov, ko je ček iz kakšnega odročnega kraja do banke prišel šele po slabem mesecu in si že samo na ta način prišparal kar precej), Ima pa tudi limit in pin kodo, tako, da ti jo lopov ne more tako zlahka zlorabiti kot je čeke.

Kartico ti veliko lazje zlorabijo kot ceke... Ceke ti je nekdo fizicno moral ukrasti, poleg tega je moral imeti tudi tvoj osebni dokument, ki bi ga trgovec ob vnovcitvi moral preveriti... za kartico to ne drzi... in tudi ce imas kartico varno spravljeno v trezorju, jo lahko zlorabijo... Seveda, ce si jo kdaj tudi uporabljal...

SIcer pa... kot sem ze napisal... Zate take zadeve niso... ampak je najbolje, ce ostanes na fizicnem denarju (po domače: keš
grims-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Premlad si še.

Bistvo čekov je bilo, da si nekaj kupil na čeke, ko so pa ti fizično prišli do banke, da je lahko zadevo obračunala, je pa že tretjino vrednosti požrla inflacija.

Avto smo kupili na čeke, prvi obrok je bilo treba plačati, potem pa vsak mesec manj in si avto dejansko dobil za pol cene
wink-1.gif


Ampak pisanja je bilo pa tudi malo morje....
bonk.gif