NLB podražitve

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik Jest pravi:


Ni res... Moznost je certifikat... ali pa OTP preko aplikacije Klikin na mobilcu ...

Velik - je, da obstoječe uporabnike niso obvestili o tem, pa tudi vprašanje, če je menjava brezplačna. Tako pa plačujejo 20€? na 3(5?) let za nove certifikate. Vem, da ko sem ga še imel klik ni bil povezan z bazo podatkov na podlagi št. računa, tudi virmanon ni šlo uvažati. Meni je predpotopen, če pa so ga sedaj izboljšali, so ga žal prepozno.

@bizi: Ne menjavam bank kot gate, Intesa je moja druga v življenju in bo ostala še lep čas.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:


Ni res... Moznost je certifikat... ali pa OTP preko aplikacije Klikin na mobilcu ...

Velik - je, da obstoječe uporabnike niso obvestili o tem, pa tudi vprašanje, če je menjava brezplačna. Tako pa plačujejo 20€? na 3(5?) let za nove certifikate. Vem, da ko sem ga še imel klik ni bil povezan z bazo podatkov na podlagi št. računa, tudi virmanon ni šlo uvažati. Meni je predpotopen, če pa so ga sedaj izboljšali, so ga žal prepozno.

In ne, ne menjam bank kot gate, sem na drugi v življenju.

Noja, ce ne beres obvestil banke in ne spremljas zadev preko medijev... potem res tezko izves kaj imajo novega ...

Sam imam NLB ze od vsega zacetka... takrat, ko itak ni bilo kaj dosti izbire... Vmes, ko so imeli tezave s KLIKom, sem sicer migriral na SKB... ki je bil takrat boljsa izbira... danes pa je moje mnenje, da je NLB naredila kar precej korakov naprej... SKB pa je ze nekaj let na istem ...
smile-1.gif
... Drugih nasih bank nisem nikoli uporabljal...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
No drugje tega stroška ni. Pač plačaš enkratni znesek za generator gesel in ciao. Za Viso electron sem dal 10€ in tudi nimam več nobenega stroška z njo, nobenega vodenja, obnavljanja kot so hoteli za Mastercard na NLB. Nima veze, ostanite na NLB, če ne vidite en meter pred sabo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
pri nlb je enkratni strošek 5€ za otp generator

certifikata ne potrebuješ
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Kot sem že rekel..modernizirali so se, ampak mnogo prepozno. In težko dobiš folk nazaj, ko si enkrat zaspal na lovorikah. V bistvu me poslovni načrt NLB spominja na Nokio. Če bi bila to privat banka bi v tistem obdobju, ko so jo šišale praktično vse banke, guznila, tako pa ne bo, ker je to institucija državnih pijavk. Že misel na to, da bi jih kot njihov komitent neposredno futral mi gre na bruhanje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
No drugje tega stroška ni. Pač plačaš enkratni znesek za generator gesel in ciao. Za Viso electron sem dal 10€ in tudi nimam več nobenega stroška z njo, nobenega vodenja, obnavljanja kot so hoteli za Mastercard na NLB. Nima veze, ostanite na NLB, če ne vidite en meter pred sabo.

Noja... pri SKB se mi zdi, da je bil kalkulator okoli 25€... pa po stirih letih je crknil in je bilo spet treba placati za novega... tega novega imam ene tri leta... pa tudi ze ene stevilke tezko primejo in dvomim, da bo zdrzal se leto ali dve...
wink-1.gif
... torej je drazje, kot obnova certifikata...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kot sem že rekel..modernizirali so se, ampak mnogo prepozno. In težko dobiš folk nazaj, ko si enkrat zaspal na lovorikah. V bistvu me poslovni načrt NLB spominja na Nokio. Če bi bila to privat banka bi v tistem obdobju, ko so jo šišale praktično vse banke, guznila, tako pa ne bo, ker je to institucija državnih pijavk. Že misel na to, da bi jih kot njihov komitent neposredno futral mi gre na bruhanje.

Že raje futram naše pijavke, kot italijanske.
smile-1.gif
Sedaj, ko so ti dokazali, da ima NLB vse to, kar nudi tvoja banka, si se obesil na Viso elektron. No, jaz imam Revolut kartico, za katero nisem plačal nič, omogoča pa iste storitve kot tvoja Visa, le da še na bolj enostaven način.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Sem ene 3 mesece nazaj iskal banko za zamenjat z NLB. Poslal maile okoli oz poklical z nekim naborom storitev, ki sem jih vajen. Tudi pri eni nisem prišel skozi. Bi bilo pri nekaterih sicer ceneje, ampak tudi slabša storitev. Za enak nivo storitve pa ali ni bilo opcij ali ne bi bilo nič opazno ceneje.

Res sem radoveden, ker očitno ne uporabljam skoraj nobenih storitev: katere so te storitve, ki si jih vajen? Pri meni spletna banka, bankomat, nakazila, Maestro, kreditna, depozit. Kaj še rabiš?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.938
3.232
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Sedaj, ko so ti dokazali, da ima NLB vse to, kar nudi tvoja banka, si se obesil na Viso elektron. No, jaz imam Revolut kartico, za katero nisem plačal nič, omogoča pa iste storitve kot tvoja Visa, le da še na bolj enostaven način.
No no, to tudi jaz imam zaenkrat še NLB + Revolut, pa ne reklamiram te kombinacije kot rešitev... to je tako kot se "starejši" izgovarjajo da Jugoslavija ni bila slaba, ni bilo kavbojk - si šel ponje pač v Italijo - big deal, a je to kakšen problem?
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
pri nlb je enkratni strošek 5€ za otp generator

certifikata ne potrebuješ
Načeloma res ne mogoče za dostop na strani FURS ...gov.si..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.489
9.188
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
No drugje tega stroška ni. Pač plačaš enkratni znesek za generator gesel in ciao. Za Viso electron sem dal 10€ in tudi nimam več nobenega stroška z njo, nobenega vodenja, obnavljanja kot so hoteli za Mastercard na NLB. Nima veze, ostanite na NLB, če ne vidite en meter pred sabo.
Ko ti bo crknila baterija boš tudi plačal za nov generator cca. 10EUR in ciao.
grin1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Načeloma res ne mogoče za dostop na strani FURS ...gov.si..

za to imaš tudi druge certifikate, ki jih ni treba vsakih par let plačevat nlb-ju
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
na addiku lahko sam zamenjaš baterijo, poleg tega ti generator brezplačno odklenejo v primeru napačnih PIN. verjetno je na ostalih bankah podobno.
tu bi izpostavil še eno lastnost bank, ki se je niti ne da enolično finančno ovrednotiti: fizična dostopnost banke. sicer imam vedno manj opravkov na banki, ampak kadar se že moram oglasiti, je pomembna časovna in finančna dostopnost. ko sem bil še na NLB, sem vse stvari moral urejati na matični enoti v centru LJ. kar je pomenilo z avtom ali avtobusom gužvanje po centru, iskanje parkinga, plačilo parkirnine, ... trenutno sem na addiko, kar mi ustreza, saj imajo poslovalnico na pol poti med domom in sužbo ter brezplačno parkiranje v kleti, torej lahko stvari uredim mimogrede.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Ampak to slednje je tvoj problem, ker skoraj zanesljivo matična enota v centru Lj ni fizično edina opcija. (Res je sicer, da je prenos računa med poslovalnicama enako boleč kot prenos računa med bankama, tako da če že greš...)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Sem ene 3 mesece nazaj iskal banko za zamenjat z NLB. Poslal maile okoli oz poklical z nekim naborom storitev, ki sem jih vajen. Tudi pri eni nisem prišel skozi. Bi bilo pri nekaterih sicer ceneje, ampak tudi slabša storitev. Za enak nivo storitve pa ali ni bilo opcij ali ne bi bilo nič opazno ceneje.

Res sem radoveden, ker očitno ne uporabljam skoraj nobenih storitev: katere so te storitve, ki si jih vajen? Pri meni spletna banka, bankomat, nakazila, Maestro, kreditna, depozit. Kaj še rabiš?
Osebno bančništvo, ene 2 zlati kreditni za normalen denar, primeren limit ipd ... Kar nekaj "udobnostnih" funkcij.