NLB podražitve

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Uf, pod katerim kamnom ti živiš? Predvidevam, da še nisi videl spletnih bank drugih ponudnikov. Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega in telefon, tudi varnostno je spletni kalkulator veliko varnejša izbira. Vmesnik je zastarel in ima tretjino manj funkcij kot npr. Intesin. Če se prav spomnim imam tudi cenejše vodenje in plačevanje UPN-ov, predplačniške Vise Electron NLB takrat sploh ni imel, ponujali so mi MasterCard za neko bolno ceno, na Intesi sem plačal enkraten znesek 10€, vodenja ni. K vsemu pa je pripomogel tudi nesposoben kader lokalne banke, ki mi je dvignil zadnji živc.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
S klikom je narobe predvsem to da je plačljiv.

Noja.. ampak nekdo je malo visje napisal, da ima NLB “predpotopno” spletno banko... Meni tudi ni jasno, kaj je pri Klik-u “predpotopnega” ... deluje cisto spodobno... prav tako mobilni Klikin... Predpotopno ima recimo SKB... in mobilne razlicice sploh nima...

Meni osebno je certifikat boljsa resitev... ooleg certifikata imas pa tudi moznost uporabe Klikin-a za avtentikacijo...

Na tak nacin, kot ima recimo SKB s tistim kalkulatorjem, je meni osebno mimosun... ker tistega kalkulatorcka ne nosim nikoli s seboj... Sicer obljubljajo za jesen neko mobilno resitev... samo se bojim, da so pozabili omeniti se letnico...
wink-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Uf, pod katerim kamnom ti živiš? Predvidevam, da še nisi videl spletnih bank drugih ponudnikov. Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega in telefon, tudi varnostno je spletni kalkulator veliko varnejša izbira.
Za nove stranke je (že nekaj časa) kalkulator.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Točno tako. Certifikat je odlična rešitev glede na razne kalkulatorje in preračunatorje...

klik je svetlobna leta pred spletnimi bankami sparkasseja, delavske, SKB, NKBM, pa verjetno še kake.

Še nikoli pa največji ni bil najcenejši. Se pa ostale vztrajno bližajo tem oderuškim cenam. Recimo dvig gotovine na hrvaškem je pri nlb bil 2,5€ (oz tam nekje), pri sparkasse pa do letos tudi, letos me je pa usekal, ko sem doma pogledal izpisek, jer je bilo konkretno več...
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Uf, pod katerim kamnom ti živiš? Predvidevam, da še nisi videl spletnih bank drugih ponudnikov. Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega in telefon, tudi varnostno je spletni kalkulator veliko varnejša izbira. Vmesnik je zastarel in ima tretjino manj funkcij kot npr. Intesin. Če se prav spomnim imam tudi cenejše vodenje in plačevanje UPN-ov, predplačniške Vise Electron NLB takrat sploh ni imel, ponujali so mi MasterCard za neko bolno ceno, na Intesi sem plačal enkraten znesek 10€, vodenja ni. K vsemu pa je pripomogel tudi nesposoben kader lokalne banke, ki mi je dvignil zadnji živc.
Sumasumarum, kakšnih velikih razlik ne vidim klik, edino če uporabljaš
yZD2BT5.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Zakaj tebi, mu slučajno kaj boljšega ponujaš? Ker za 0,75€ dobi delujočo storitev
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Zakaj puščate plače gor? Kaj vam je težko 15 do 18 v mesecu pobrat vse dol, je težko? Več ljudi bo to delalo, manj denarja bodo banke "goljufale".
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega.

Tole ne bo držalo, že lep čas lahko vstopaš iz katerega koli računalnika z enkratnim OTP geslom, ki si ga generiraš na poljubni napravi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Zakaj puščate plače gor? Kaj vam je težko 15 do 18 v mesecu pobrat vse dol, je težko?
Le zakaj bi zdravorazumski človek počel take idiotizme
confused-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega.

Tole ne bo držalo, že lep čas lahko vstopaš iz katerega koli računalnika z enkratnim OTP geslom, ki si ga generiraš na poljubni napravi.

Stari uporabniki so še vedno na certifikatih. NLB-jevci ste podobno kot japkarji, tudi če plačate več za manj in imate slabše storitve, hvalite svoje.
priden.gif
No sej številke govorijo zase, ve se katera banka je imela največji osip komitentov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Katere slabše storitve?
Btw, tudi stari uporabniki ne rabijo biti na certifikatih.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Sam sem odšel iz nlb na sparkasse kar nekaj let nazaj. Zaradi konstantnih podražitev in sistema za ebančništvo iz leta 2003 sem se vrnil na nlb.

Katero banko priporočate, da je cenejša in ima sistem podoben klik inu?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Uf, pod katerim kamnom ti živiš? Predvidevam, da še nisi videl spletnih bank drugih ponudnikov. Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega in telefon, tudi varnostno je spletni kalkulator veliko varnejša izbira. Vmesnik je zastarel in ima tretjino manj funkcij kot npr. Intesin. Če se prav spomnim imam tudi cenejše vodenje in plačevanje UPN-ov, predplačniške Vise Electron NLB takrat sploh ni imel, ponujali so mi MasterCard za neko bolno ceno, na Intesi sem plačal enkraten znesek 10€, vodenja ni. K vsemu pa je pripomogel tudi nesposoben kader lokalne banke, ki mi je dvignil zadnji živc.

No, ker ne menjavam bank tako kot gate, sem videl spletno bančništvo samo na SKB, pri katerem sem imel iz zgodovinskih razlogov Mastercard in s tem račun in spletno bančništvo. To je res na predpotopnem nivoju, z njihovim kalkulatorjem vred. Mastercard pa ni bil niti brezstičen, niti niso imeli nobenih varnostnih protokolov, n.pr. Secure 3D, zaradi česar nisem mogel opraviti nekaterih nakupov. Zaradi tega sem pri SKB vse skupaj odpovedal in vzel MC pri NLB.
Klik in Klikin pa imata vse storitve, za katere sem bral, da imajo druge mobilne banke. Za kak € razlike v cenah storitev pa ne bom
vsak mesec skakal iz banke na banko, kot nekateri zgleda počnete.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sparkasse se je res zelo poslabšal. skoraj vsak mesec draži svoje storitve, tudi spletna banka je bolj špartnaksega videza, sicer deluje. Mobilna je pa katastrofa, sploh ne moreš do eRačuov ipd...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega.

Tole ne bo držalo, že lep čas lahko vstopaš iz katerega koli računalnika z enkratnim OTP geslom, ki si ga generiraš na poljubni napravi.

Stari uporabniki so še vedno na certifikatih. NLB-jevci ste podobno kot japkarji, tudi če plačate več za manj in imate slabše storitve, hvalite svoje.
priden.gif
No sej številke govorijo zase, ve se katera banka je imela največji osip komitentov.

Ni res... Moznost je certifikat... ali pa OTP preko aplikacije Klikin na mobilcu ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Največji mimosun je certifikat, zato si omejen le na računalnik na katerem ga imaš naloženega.

Tole ne bo držalo, že lep čas lahko vstopaš iz katerega koli računalnika z enkratnim OTP geslom, ki si ga generiraš na poljubni napravi.

Stari uporabniki so še vedno na certifikatih. NLB-jevci ste podobno kot japkarji, tudi če plačate več za manj in imate slabše storitve, hvalite svoje.
priden.gif
No sej številke govorijo zase, ve se katera banka je imela največji osip komitentov.

Sem ene 3 mesece nazaj iskal banko za zamenjat z NLB. Poslal maile okoli oz poklical z nekim naborom storitev, ki sem jih vajen. Tudi pri eni nisem prišel skozi. Bi bilo pri nekaterih sicer ceneje, ampak tudi slabša storitev. Za enak nivo storitve pa ali ni bilo opcij ali ne bi bilo nič opazno ceneje.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.

Ce jaz prav vidim, si tudi pri ostalih nekje na istem. Koliksne je strosek ostalih bank pri 10 poloznicah na mesec? Verjetno primerljiv z nlb (na hitro sem pogledal cenik nkbm in dbs in se mi zdi, da je vse skupaj tamtam).

Pa cene bodo ostali tudi dvignili, o tem skoraj ni dvoma.

Jernej

Vidim, da NLB ima še vedno "Dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji in v državah EU v evrih, švedskih kronah
in romunskih leuih 0,55 EUR/dvig". To je bil glavni razlog, da sem šel od njih, mesečno se mi je nabralo vsaj za 5€ teh stroškov.

Drugače me pride vodenje računa na Sparkasse 0€, plus 10 položnic bi bilo 2,1€. Brezplačni dvigi na vseh bankomatih.

Ampak pod pogojem, da imas vedno vsaj 1000 eur na racunu ali tudi ce mas manj? Koliko je pa vodenje v tem primeru?

Jernej

Jurja sem imel skoz na računu tudi na NLB, pa nisem imel nič od tega. Glede na obresti, ki jih trenutno dobiš za 1k€, pa tudi vprašanje koliko časa jih bom to še zneslo. Pač vsak izbere tisto, kar mu odgovarja, v mojem primeru in za moje potrebe je sparkasse najcenejši.