NLB podražitve

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:A je ta n26 banka v sistemu tiste garancijske sheme, ki zagotavlja vračilo denarja do 100 jurjev?

N26 je nemška banka in tako podvržena nemškemu regulatorju.

Nisem šel preverit, ampak prepričan sem, da je državno jamstvo za vloge v Nemčiji vsaj tako dobro kot pri nas.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz sem ostajal na NLB ravno zaradi že odobrene VISA plačilne kartice. Dobro je imeti rezervo. Ampak očitno bom tudi to rezervo poiskal drugje. Imel sem jo ravno zaradi pogostih težav z debetnimi VISA karticami kar se tiče rezervacij najema vozil (kar uporabljam zelo redko).
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Za najem vozil potrebuješ kreditno.
Če dela z debetno je to bolj sreča kot kaj drugega.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Letalske karte sem že plačeval z debetno/predplačniško. Sicer pa ponekod gre tudi najem vozil na ta način.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
A resno ste eni še vedno na NLB-ju?

Kot verjetno polovica Slovencev.
smile-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.

Ce jaz prav vidim, si tudi pri ostalih nekje na istem. Koliksne je strosek ostalih bank pri 10 poloznicah na mesec? Verjetno primerljiv z nlb (na hitro sem pogledal cenik nkbm in dbs in se mi zdi, da je vse skupaj tamtam).

Pa cene bodo ostali tudi dvignili, o tem skoraj ni dvoma.

Jernej
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.

Ce jaz prav vidim, si tudi pri ostalih nekje na istem. Koliksne je strosek ostalih bank pri 10 poloznicah na mesec? Verjetno primerljiv z nlb (na hitro sem pogledal cenik nkbm in dbs in se mi zdi, da je vse skupaj tamtam).

Pa cene bodo ostali tudi dvignili, o tem skoraj ni dvoma.

Jernej

Vidim, da NLB ima še vedno "Dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji in v državah EU v evrih, švedskih kronah
in romunskih leuih 0,55 EUR/dvig". To je bil glavni razlog, da sem šel od njih, mesečno se mi je nabralo vsaj za 5€ teh stroškov.

Drugače me pride vodenje računa na Sparkasse 0€, plus 10 položnic bi bilo 2,1€. Brezplačni dvigi na vseh bankomatih.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.

Ce jaz prav vidim, si tudi pri ostalih nekje na istem. Koliksne je strosek ostalih bank pri 10 poloznicah na mesec? Verjetno primerljiv z nlb (na hitro sem pogledal cenik nkbm in dbs in se mi zdi, da je vse skupaj tamtam).

Pa cene bodo ostali tudi dvignili, o tem skoraj ni dvoma.

Jernej

Vidim, da NLB ima še vedno "Dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji in v državah EU v evrih, švedskih kronah
in romunskih leuih 0,55 EUR/dvig". To je bil glavni razlog, da sem šel od njih, mesečno se mi je nabralo vsaj za 5€ teh stroškov.

Drugače me pride vodenje računa na Sparkasse 0€, plus 10 položnic bi bilo 2,1€. Brezplačni dvigi na vseh bankomatih.

Ampak pod pogojem, da imas vedno vsaj 1000 eur na racunu ali tudi ce mas manj? Koliko je pa vodenje v tem primeru?

Jernej
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Sparkasse so isti debili kot NLB, le da so malo zadaj. Prav tako zelo, zelo intenzivno delajo na tem, da jih bodo stranke začele zapuščat. V bistvu si vsake tri mesece izmislijo kak nov cukrček...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Verjamem. Samo ne vem v čem je razlog..drage storitve, predpotopna spletna banka, moreči uslužbenci, hranjenje državnih pijavk. Ne vidim ene prednosti pred drugim bankam.

S spletno banko ne vem, kaj bi bilo narobe, posebno ne s Klikinom, z uslužbenci že nekaj let nisem imel nobenega posla, na maile preko Klika mi pa promptno odgovarjajo.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Pri nas manjka en bančni GEN-I, da razbije ta monopolni kartel na čelu z BS, katera dopušča takšno odiranje državljanov.