A kdo na škornje daje novo gumo?

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
image.jpg
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ne iščem pancerjev ampak navaden pohodniški škorenj s katerimi se da krasno hodit, po vseh terenih.

Najdite mi raje kakšne škornje, čimbolj podobne tem:
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala ampak ne kupujem rumenih, pa tudi dvesto evrov ne dam zanje, ker čisto prehitro poči zgornja plastika.

Iščem kakšen dober nadomestek, ki bi bil po možnosti bolj trajen-kovinskih zaščit in podobnega pa ne rabi.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
https://www.amazon.co.uk/Hi-Te...;_encoding=UTF8

evo če maš 45 cifro
grin1.gif

Hvala za trud.
Kako naj pa to zadevo dobim v Slovenijo, če pa izven UK ne pošiljajo?

Ampak rumenih pa glih ne bi kupil.

www.borderlinx.com ... pa verjetno je se kaksen tak ponudnik te storitve...

Kakšnih dobrih pohodnih škornjev še vedno nisem našel, kolikor se poznam jih bom ravno enkrat do začetka poletja
bonk.gif


Glede na to, da se odlično spoznate na pošiljanje v Slovenijo iz tujine bi pa lepo prosil kako bi mi uspelo dobiti tole baterijo iz Kitajske za telefon Mlais m7:
https://www.aliexpress.com/sto...2367804715.html
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
V armiji sem se dokopal pešadink, ki so bile celo starejše od mene. Problemov s premočljivostjo ni bilo več.
Vidim, da se po spletu prodajajo prav take.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
image.jpg
To so v Himalajo.

Glih te niso za v himalajo ampak za kaksen stiritisocak max, ker so premrzli. Drugace pa najbolj agilni plasticni cevlji kar sem jih nosil, pozimi jih imam poleg primarnega namena se za kidat in celo vozim lahko v njih, ce malo pazim.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tile na sliki so vsi usnjeni čevlji/škornji.

Take čevlje od Alpine sem imel pa sem jih v treh mesecih hoje po vodi in blatu uničil. Podplat kot nov, usnje pa razpadeno na prafaktorje...

Rabim prave nizke gumijaste škornje ali pa PU kot gasilci, da jim voda nikoli ne pride do živega-mora se pa dati lepo hoditi, torej se mora vsaj malo oprijeti noge in imeti dober nedrseč podplat.
Čimbolj podobne telim bi bile idealne:


[/QUOTE]
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ja za tako delo se uporabljajo "klasični gumjasti škornji", trenutno so najboljše izvedba PU škornji. Uporabljajo jih kmetje ki jih imajo na nogah cel dan, uporablja jih vsa živilska industrija, uporabljajo jih delavci na naftnih ploščadih, uporabljajo jih ribiči v severnem morju. Skratka kvaliteten škorenj reši vse probleme .. je 100% nepremočljiv, je mehansko odporen, je dobro izolativen, je ergonomičen, imaš tudi izvedbe z industrijskimi nedrsljivimi (po DIN standardu) podplati.

Naj gre fikus v eno od štacun ZAVASa (zaščitna oprrema) pa naj stestira Bekina delovne škornje, ki jih imajo. Ti spadajo v "non stop na nogah" segment in imajo vse lastnosti ki sem jih omenjal.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Kmetje, ribiči, delavci na naftni ploščadi... vsi opravljajo težko delo, ampak 15 do 20 kilometrov hoje dnevno pač ne.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kaj pa je15km, 20km dnevno narediti, ko imas taksen siht. Nic, marsikdo se vec v cevljih za 10eur. Mi imamo sluzbene haix airpower xr1. Usnjeni in zdrzijo vse kar rabis ti pa se vec. Ni vroce 12ur/30C, ne zebe pozimi 12h/-20C. Samo cevlje je treba vzdrzevati, ampak, ker danes 30 letni mulci ne poznajo kreme za cevlje, ti svetujemo bulletproof skornje.

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Usnje 100% ne bo zdržalo vode dolgoročno. Lahko ga mažeš kakor želiš, po določenem času začne vpijat vlago preko površine (če ne pušča že prej na šivih) in ko se to zgodi ne samo da imaš mokro noter, tudi posušit ne moreš in pri dalj časa take rabe usnje enostavno razpade.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Precej boljše Alpinine usnjene čevlje sem uničil v treh mesecih.

Me zanima kako bi iz telih tvojih vsak dan puncal blato;)

Najboljši so čimbolj gladki, gumijasti, kjer samo stopiš v vodo in so spucani;)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Točno to kar si opisal se mi je zgodilo pri Alpininih.

Pa sem jih skoraj vsak dan šprical z neko zaščito...

Tako, da zame so daleč najbolj uporabni taki, popolnoma nepremočljivi, kot so tisti gumijasti Hi tecovi para tec.