A kdo na škornje daje novo gumo?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sicer naslov zgleda kot zajebancija ampak mene čisto resno zanima, če to kdo dela?

Imam neke res odlične pohodniške škornje z vibram podplatom s katerimi se res odlično hodi po blatu in mokri travi.

Torej tele pohodniške Hi-tec škornje.
https://www.youtube.com/watch?v=bmL9A43426E

Zdaj pa jih žal ne delajo več in ne morem kupiti novih, pri obstoječih mi je pa počila guma zgoraj in ne držijo več vode.

Fantastičnno bi bilo, če bi se dalo samo dodati novo plast gume zgoraj in bi imel škornje spet kot nove.

Boljše obutve za takšno vreme, sploh ni!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Podplate vem da menjajo, kako bi ti pa zgoraj poflikal pa ne vem. Ce je razpokala zaradi starosti potem ie vprasanje za kako dolgo binpopravilo bilo OK.

Pojdi do.cevljaraj v tvjloji okolici pa vprasaj.Dvomim da se bo dalo tako narediti da se flikarija ne bi vidla.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Flikarija se naj kar vidi, samo da bi držali vodo, imam tudi hlače že desetkrat zašite...

Za to močvirje kjer skoraj vsak dan hodim, je vse dobro, samo, da drži vodo.

Tile Hi-tec para škornji z vibram podplatom so bili pa res fantastični.
Hoja z njimi je pravi užitek glede na druge običajne škornje.

Podplat in guma je še vsa skoraj kot nova, samo tam, kjer se čevelj pregiblje mi je počila.

Sem razpoko limal že z vsem možnim, Neostik odpade stran, dvokomponentno in sekundno lepilo tudi takoj odpade, kupil sem tudi gumo v spreju, pa se je tudi skoraj takoj odlepila stran...

To bi bilo treba vse skupaj z neko novo gumo preliti, tako kot baje to še delajo pri avtomobilskih gumah.
Mogoče bi moral pa iti tja
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je guma ti bo kak star vulkanizer mogoče zvulkaniziral gor fliko, drugače pa pred lepljenjem fino pobrusit in dvokomponentno za čolne flikat. V sup temi imaš video kako se to dela.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
od kolesarjev ki jim menjuje podplate sem slišal marsikaj dobrega ta čevljarstvo taca.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Jaz imam trenutno pri njih v popravilu gojzarje, kjer je razpadel vibram podplat, rezultata žal še ne morem komentirat.
Spletna stran
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Te flikce za zračnice se ne bodo prijele, ker je to robat škorenj in ne neka lepa gladka zračnica.

Glavni problem pa je, da se čevelj tam pregiblje in, da bi to držalo ene pol leta, bi se morala čez prelepiti ena konkretna nova guma.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
A da bi kupil nekaj novega pa ne? Boš raje flikal z vsem mogočim čeprav bo verjetno rezultat vedno enak!
evil.gif


A si probal že kakšne kvalitetne gumjaste škornje kdaj? Kupi hunterce za 200EUR, ni vrag da če so dobri za angleško aristokracijo skupaj s kraljevo družino, da bodo dobri tudi zate!
cheer.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Bom vprašal te pri Stivale, če se, da kaj narediti.

Ker večinoma hodim po močvirjih imam polno odličnih podplatov, praktično kot novih, čevlji mi pa vsi po vrsti razpadejo v parih mesecih.

Bi kupil kakšne gasilske škornje samo so pa spet preveliki in pretežki.

Točno tile Para škornji firme Hi tec so bili idealni za moj pohod po močvirju in ravno teh ne delajo več, niti pri kakšni drugi firmi nisem opazil kaj podobnega
10.gif


Še sam ne morem verjet kakšen čudak sem;)
Imam polno takih problemov, ki jih nima prav nihče drug
uf-1.gif
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Za mocvirje pa itak ni boljsega od gumijastih skornjev, za 50-100eur dobis ze s kompozitno kapico v predelu prstov, zascito proti prebodu, neopren proti mrazu.

 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Najprej preverim pri Stivale, potem pri popravilo cerad, potem pri kakšnem vulkanizerju.
Ali mogoče kdo ve, če še kdo naliva nove gume, to bi bilo verjetno še najbolj učinkovito, če se seveda ne bi vse skupaj stopilo?

Če ne pa morda tisto za popravilo čolnjev samo flikce mislim, da bodo hitro fuč, ker hodim ogromno-vsaj 15 km, po na pol močvirnatem terenu skoraj vsak dan.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Hunterce sem dal samo kor prispodobo. Imaš nizke in srednje visoke delovne gumirane čevlje, sam bi tam iskal ustrezen nadomestek.

Pa guma je out za obutev, sedaj imaš pri resnih znamkah PU (poliuretan) ki je mehkejši, lažji in bolj vzdržljiv material. To kar omenjaš gasilske so novejši vsi iz tega (kar ni še vedno na "starem dobrem" usnju).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Problem teh navadnih škornjev je, da noga v njih "plava" in se težko hodi z njimi 15km.
Pa en del grem tudi po asfaltu in se po njem hodi katastrofalno, če je slab podplat, ta vibramov podplat pri teh Hitecovih škornjih je bil pa fantastičen za vse terene.

Ti Hi tecovi škornji so se tudi oprijeli noge kot pravi usnjeni pohodniški čevlji.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
za take deževne dni imam navadne dežne škornje s takim profilom kot teli zeleni, sam jih dobim za 10 evrov.....za boljš občutek obujem dvojne nogavice in noga nič ne plava.

sem pa že menjal na alpini podplat, naredil so odlično.