Kolikšna je vaša neto vrednost?

Koliko gotovine bi lahko spravili na kup?


  • Skupaj glasov
    253

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
pa sej ni treba čutt neke obligacije sploh pridt. zej k se ve, da pri nas ni nič omembe vrednega, se lahko izpusti...

Srečnica, da vam ni potrebno spati s puško pod posteljo.
hysterical-1.gif

Tudi tok ni. Se mi pa zdi, da smo zdaj počasi vsi na isti valovni - enostavno se ne splača. Upam, da so to naprej povedali tudi tisti nejeverni Tomaži, ki so nazadnje prišli preverjati. No, mene ni bilo doma, to bo enostavno treba verjeti na besedo.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kdaj bo zate DOBRO JUTRO.
Torej ti isces nekoga ki ima denar, da ti posodi ta denar, in da bo kasneje tvoj dolgorocni najemnik. Torej bo brez denarja pa se najemnino ti bo placeval? Saj bi ti napisal da si za hece, ampak....

Dobro jutro tebi.

Prvič ne iščem nobenega denarja, samo ponudil sem vsem odlično naložbo s vsaj trikrat višjim donosom kot ga dobiš pri najbolj ugodni banki za vezano vlogo.

Če koga zanima prav, če ne naj pa ima denar doma v štumfu in gleda kako mu ga vsako leto inflacija ene tri procente požre, ostalo ga bodo pa kakšni mimoidoči ob prvi priliki....

Garancija je pa lahko hipoteka na obstoječo hišo, da ne bo koga skrbelo, da bi ostal brez denarja.

Idealno bi pa seveda bilo, da bi se našel kdo, ki bi rad imel hišo po svojem okusu za kakšnih trideset let in bi jo zgradila skupaj, njegov vložek bi mu pa z lepimi obrestmi vred izplačal z brezplačno najemnino za dogovorjen čas.

Razmišljam pa malo tudi o prodaji parcele, če bi se bilo možno zmeniti, da bo hiša trajno zgrajena točno po mojem okusu(ker sem sosed, in si želim miru, bi seveda rad, da ta nova hiša nima oken, balkonov ali česa podobnega proti mojemu vrtu.)
Ampak bom verjetno raje kar sam naredil hišo in jo potem oddajal ali pa prodal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Prevec se obremenuujes z izgledom hise, kdo bo lahko gledal ja tvoj vrt in iz kje itd....raje vzemi kramp in lopato pa zacni kopat za temelje.
Denar za bager pa raje nameni za.cegle. ker le teh danes ne delamo vec doma, ceprav smo jih pred vec kot pol stoletja znali
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Ne prehitevaj. Zdaj smo pri matematiki in finančnem načrtu (in 300% obresti na 25 let al kaj že).

Sicer pa, dolgoročni najem in lastnik-težak na dvorišču sta dva pojma, ki se izključujeta. Ðabe mahaš s krampom in lopato, bajta je lahko zlata z dva tisoč kvadrati pa bo po enem mesecu vsak spyzdil (tudi če je že vnaprej za 3 mesece plačal). Če je v RL vsaj pol težaka kot se tukaj bere.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
Ja, sam ta ne stane 100k€. A to pa nobenega ni zmotilo? Kaka bajta in kje, da jo zgradis za 100k€, pa da od najemnine dobiš letni 10k€ po odbitku vseh davkov in zavarovanj ipd...

Kot rečeno, lahko da matematika špila, samo vstopni podatki so napačni. Na vse straneh enačbe.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
S tem ko sem rekel da mu matematika ne gre je bilo mišljeno tudi da je pri čisto vseh cifrah bolj ali manj totalno mimo usekal. Sem mislil da je to jasno.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Daj začni malo razmišljati bolj pametno , noo!!!!
Kater ima teh 50 jurkov in si želi hiše, jih zagotovo ne bo dal tebi (ali posodil), vendar si bo hišo postavil sam, brez tebe, ki bi mu pogojeval in prepovedal okna, balkone na tvojo stran. Pokazal si se, da bi bil slab sosed.
pišeš o nečem, kar normalen človek ne bo nikol naredil. In nobene super ahh eksss super ponudbe nisi izumil. Nekoga bi samo nategnil... in to je to
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Cakmal cakmal cakvelik. Kaj? Vzames 50k kredita, odplacas pa 150k? Kje to? Je tako tezko narediti en info izracun na kateri spletni strani?

Citat:

Dolgoročni stanovanjski krediti - izračun kredita
Znesek kredita: 50.000,00 EUR
Doba odplačila: 300 mesecev
Mesečna anuiteta: 244,98 EUR
Stroški odobritve kredita: 225,00 EUR
Mesečni stroški vodenja kredita: 0,00 EUR
Mesečni stroški vodenja osebnega računa: 2,20 EUR
Stroški zavarovanja kredita pri zavarovalnici: 0,00 EUR
Strošek cenitve nepremičnine: 244,00 EUR
Nadomestilo za izvedbo zavarovanja z nepremičnino: 122,00 EUR
Skupni stroški kredita: 24.767,18 EUR
Efektivna obrestna mera: 3,55%
Skupni znesek, ki ga mora plačati potrošnik: 74.767,18 EUR
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Prevec se obremenuujes z izgledom hise, kdo bo lahko gledal ja tvoj vrt in iz kje itd....raje vzemi kramp in lopato pa zacni kopat za temelje.
Denar za bager pa raje nameni za.cegle. ker le teh danes ne delamo vec doma, ceprav smo jih pred vec kot pol stoletja znali

Ob tako pokvarjenih sosedih kot jih imam jaz, bi drugače razmišljal.

Naredil bom še dve hiši na drugi strani naše in potem bom zadaj imel skoraj pravo obzidje in popoln mir na vrtu.

Glih zato pa ne prodam parcel, ker potem ne bom mogel več vplivati kako se bo kaj gradilo, če pa vse skupaj naredim sam, bo pa zgrajeno po mojih željah.
Ampak žal ni ne časa in ne denarja, da bi vse naredil naenkrat, če bi imel pa kakšnega soinvestitorja, bi pa to šlo lahko precej hitreje pa obema bi se splačalo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj pa lahko narediš samo zid, brez line (je ceneje). Za zid imaš prav gotovo dovolj denarja brez soinvestitorjev, katerim bi se moral hočeš - nočeš prilagajat
rolleyes-1.gif
.

Zakwa bi bajte zidal, ko jih pa potem ne bi nihče ne imel časa pospravljat in rihtat
confused-1.gif
.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mene ta, ki bi živel v tej hiši niti videl ne bi, ker proti mojemu vrtu sploh ne bo imel oken.

Mislim pa, da sem praktično najboljši možen sosed kar jih obstoja.

Jaz bi bil presrečen, če bi bili vsi sosedje taki kot sem sam.
Nikoli nimamo zunaj na vrtu nažganega radia Veseljak za vso vas, nikoli se ne deremo niti med sabo kaj šele, da bi se kdaj drli na sosede, nimamo niti psa, da bi cele dneve in noči lajal pa v nobenega se ne vtikam kaj na svojem dela.

Pa še večino dneva sem pred računalnikom in me težko sploh kdaj vidiš.

Če bi lahko izbiral sosede, bi okrog in okrog izbral same take kot sem sam, to bi bila pa res prava elitna soseska
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Saj pa lahko narediš samo zid, brez line (je ceneje). Za zid imaš prav gotovo dovolj denarja brez soinvestitorjev, katerim bi se moral hočeš - nočeš prilagajat
rolleyes-1.gif
.

Zakwa bi bajte zidal, ko jih pa potem ne bi nihče ne imel časa pospravljat in rihtat
confused-1.gif
.

Zamisel sploh ni slaba in sem tudi sam že razmišljal o taki rešitvi.

Problem je v meni, ker mora skoraj vsaka stvar, ki jo naredim imeti vsaj minimalno ekonomsko računico.

Sam zid je čista izguba, parcele pa dovolj velike, da bi se lahko zgradili dve hiši, ki bi jih potem ali oddajal ali pa prodal.

Torej bi potem imel poleg visokega zidu, še živi ščit vmes, pa še nekaj najemnine bi kasiral za lepšo penzijo, ko bom morda lahko končno vzel ležalnik ga dal nekam na vrt in se celo popoldne v popolnem miru sončil.
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pozabil si, da za bančni kredit rabiš redno zaposlitev z vsaj jurja in pol mesečne neto plače-zakaj bi sploh delal nek izračun, ki v praksi ne bo možen?

Nisi upošteval, da sem izračun delal čisto na pamet med gledanjem košarke in nisi upošteval, da jaz kredita sploh ne bi obročno vračal 300 mesecev ampak bi celotno glavnico z vsemi obrestmi vred izplačal šele ob izteku kredita-zdaj pa naredi tak izračun in boš videl veeeeliko razliko
wink-1.gif
.

Sicer se pa zdaj niti nimam časa ukvarjati s tem, to bo aktualno šele čez ene dve do tri leta, ko dokončam vse trenutne projekte.

Zamisel sem pač napisal, ker je nekdo prosil za nasvet kam z denarjem, da bo dobil več kot na banki pri vezanih vlogah.

Pri meni dobi trikrat več obresti kot pri najboljši ponudbi vezanih vlog pri naših bankah, za garancijo pa lahko dobi hipoteko na obstoječo hišo.
Lahko bi se pa zmenila tudi za obročno odplačevanje preko nižje najemnine...

Če koga zanima prav, če ne pa tudi.
nahrung002.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
Za tistile izračun zgoraj rabiš imeti 850 evrov plače. Torej 200 pod povprečno plačo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pozabil si, da za bančni kredit rabiš redno zaposlitev z vsaj jurja in pol mesečne neto plače-zakaj bi sploh delal nek izračun, ki v praksi ne bo možen?

Nisi upošteval, da sem izračun delal čisto na pamet med gledanjem košarke in nisi upošteval, da jaz kredita sploh ne bi obročno vračal 300 mesecev ampak bi celotno glavnico z vsemi obrestmi vred izplačal šele ob izteku kredita-zdaj pa naredi tak izračun in boš videl veeeeliko razliko
wink-1.gif
.

Sicer se pa zdaj niti nimam časa ukvarjati s tem, to bo aktualno šele čez ene dve do tri leta, ko dokončam vse trenutne projekte.

Zamisel sem pač napisal, ker je nekdo prosil za nasvet kam z denarjem, da bo dobil več kot na banki pri vezanih vlogah.

Pri meni dobi trikrat več obresti kot pri najboljši ponudbi vezanih vlog pri naših bankah, za garancijo pa lahko dobi hipoteko na obstoječo hišo.
Lahko bi se pa zmenila tudi za obročno odplačevanje preko nižje najemnine...

Če koga zanima prav, če ne pa tudi.
nahrung002.gif

Si pa totaln imbecil, če misliš, da bo kdo pri tebi sredstva za 25 let vezal. Ni to Age of empires....
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zakaj bi sploh delal neke izračune na bančnih straneh, če pa nimajo niti najmanjše veze z mojo ponudbo?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Si pa totaln imbecil, če misliš, da bo kdo pri tebi sredstva za 25 let vezal. Ni to Age of empires....

Imbecili ste vi, ki vam še vedno na kraj pameti ne pade zakaj sem ponudil tako krasne obresti in me še vedno učite osnov matematike.

nahrung002.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
pa sej ni treba čutt neke obligacije sploh pridt. zej k se ve, da pri nas ni nič omembe vrednega, se lahko izpusti...

Srečnica, da vam ni potrebno spati s puško pod posteljo.
hysterical-1.gif

Tudi tok ni. Se mi pa zdi, da smo zdaj počasi vsi na isti valovni - enostavno se ne splača. Upam, da so to naprej povedali tudi tisti nejeverni Tomaži, ki so nazadnje prišli preverjati. No, mene ni bilo doma, to bo enostavno treba verjeti na besedo.

Ti povsem verjamem. Vem za primer, ko so se trije spravili nad 80 let staro babico, ki so jo za 500€ njene uboge penzije pretepli in posilili. K sreči so jih dobili (tako in drugače), eden izmed njih je že v krtovi deželi.

Vem pa tudi za primer, ko je tip zakopal denar. V tem času, ko je ta "varno" ležal zakopan, je ena izmed korenin bližnjega drevesa tako zrasla, da je predrla vrečko z denarjem in tipu je denar dobesedno zgnil.
hysterical-1.gif


Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Si pa totaln imbecil, če misliš, da bo kdo pri tebi sredstva za 25 let vezal. Ni to Age of empires....

Imbecili ste vi, ki vam še vedno na kraj pameti ne pade zakaj sem ponudil tako krasne obresti in me še vedno učite osnov matematike.

nahrung002.gif

Ne, ti si genij, drugi smo pa idioti.
cheer.gif


Mislim, da te je večina že zdavnaj pogruntala.
priden.gif