Kolikšna je vaša neto vrednost?

Koliko gotovine bi lahko spravili na kup?


  • Skupaj glasov
    253

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Mnogo raje bi se ta denar sposodil od nekoga, ki ga ima v štumfu in zdaj dela vsako leto vsaj 2% minus ter mu dal lep donos, skoraj brez tveganja.

Še bolje pa, če bi hišo naredila skupaj in bi bil recimo kar tisti najemnik, ki mi denar posodi za ustrezno število let-recimo za posojen denar dobi ene 12 let brezplačne najemnine, če pa hišo še opremi in še kaj doda pa recimo dobi 20 let brezplačne najemnine, potem pa ostanem izključni lastnik jaz in si že s tem na stara leta zagotovim kar dostojno penzijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Mnogo raje bi se ta denar sposodil od nekoga, ki ga ima v štumfu in zdaj dela vsako leto vsaj 2% minus ter mu dal lep donos, skoraj brez tveganja.

Še bolje pa, če bi hišo naredila skupaj in bi bil recimo kar tisti najemnik, ki mi denar posodi za ustrezno število let-recimo za posojen denar dobi ene 12 let brezplačne najemnine, če pa hišo še opremi in še kaj doda pa recimo dobi 20 let brezplačne najemnine, potem pa ostanem izključni lastnik jaz in si že s tem na stara leta zagotovim kar dostojno penzijo.

50 boš vzel kredita in v 25 letih vrnil 150? Si ti prepričan, da si pravi vir za investicijske informacije?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ti garantiraš pa s čim? S tretjino bajte ki je nimaš, s 100k ki jih nimaš, z najemnikom ki ga nimaš ali manjkajočimi 10k letno? Al mogoče s plusom ki ga boš iz riti potegnil ker matematika ti ne špila ravno. Lepo varno in garantirano ne pa banke pa neki. :rofl

Tudi, če gre skoraj vse narobe kar narobe lahko gre, mi še vedno ostane v lasti parcela vredna cca 150 jurjev, čez 25 let bo pa verjetno dvakrat toliko in že samo s prodajo te mu zlahka vrnem dolg.

Zagotovo bo pa tudi zgrajena hiša nekaj vredna in tudi zanjo lahko še dodatno kaj iztržim.

Torej tudi, če v 25 tih letih ne dobim plačane niti ene same najemnine, mu denar zlahka vrnem.

Idealno bi pa bilo, da bi se z upnikom zmenila, da on dobi v najem to novo hišo za določeno število let(odvisno od vložka) in potem tveganja res ni skoraj nobenega.

Sicer pa, če bo šlo vse tako lepo navzgor kot gre letos, prav kmalu ne bom rabil nobenega sovlagatelja.
Bi pa rabil ene dva pridna zidarja, dela zanju imam že za nekaj let.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Mnogo raje bi se ta denar sposodil od nekoga, ki ga ima v štumfu in zdaj dela vsako leto vsaj 2% minus ter mu dal lep donos, skoraj brez tveganja.

Še bolje pa, če bi hišo naredila skupaj in bi bil recimo kar tisti najemnik, ki mi denar posodi za ustrezno število let-recimo za posojen denar dobi ene 12 let brezplačne najemnine, če pa hišo še opremi in še kaj doda pa recimo dobi 20 let brezplačne najemnine, potem pa ostanem izključni lastnik jaz in si že s tem na stara leta zagotovim kar dostojno penzijo.

50 boš vzel kredita in v 25 letih vrnil 150? Si ti prepričan, da si pravi vir za investicijske informacije?

Tole je res zelo na hitro in na pamet narejen izračun ampak nisem kaj dosti falil.

Obrestna mera ja cca 6% pa računaj koliko bi moral vrniti čez 25 let, če bi vse vrnil ob izteku kredita.
Povrhu takega kredita kolikor vem nobena banka niti ne ponuja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Če izbiram med banko ki bo itak jutri propadla (šur kot scania 140 ziher) in pepčkom ki filozofira o financah ker mu matematika ne gre, je izbira res težka ja. Tako da tukaj bi se jaz odločil za lokalnega vulkanizerja in dal zobe popravljat njemu.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Matematika mi je od nekdaj šla odlično kar povej kje sem se sploh kaj zmotil?
Pa to pišem takole mimogrede med gledanjem košarke...
S financami, predvsem delnicami in nepremičninami se ukvarjam že čez 25 let, marsičesa še ne vem, me boš pa težko peljal scat...

Si taki kot nekateri moji sosedje sama fovšija, samo nagajanje, samo obtoževanje, da slučajno ne bi uspel sem zdaj dobil še lopovsko razlaščanje s katerim so mi požrli že celo leto življenja in se bo zadeva vlekla še nekaj let.

Namesto, da bi parcele prodal in že zdaj odšel na potovanje po svetu, bom samo zato, da vsem zaprem gobce, na teh svojih parcelah zgradil še dve do tri hiše, vsem zaprl gobce, potem pa odšel z avtodomom po svetu...
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Jao, jao. Odsvetujem ti kakršnokoli investicijo.

Obrestna mera 6% za 50k na 25 let? kje?

In zakaj bi za 50 jurjev jemal kredit na 25 let, če imaš odličen posloven/investicijski načrt?

In ja, vsak, ki ima našparanih 50k, komaj čaka, da jih investira z nekom, ki ga sploh ne pozna.
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Mnogo raje bi se ta denar sposodil od nekoga, ki ga ima v štumfu in zdaj dela vsako leto vsaj 2% minus ter mu dal lep donos, skoraj brez tveganja.

Še bolje pa, če bi hišo naredila skupaj in bi bil recimo kar tisti najemnik, ki mi denar posodi za ustrezno število let-recimo za posojen denar dobi ene 12 let brezplačne najemnine, če pa hišo še opremi in še kaj doda pa recimo dobi 20 let brezplačne najemnine, potem pa ostanem izključni lastnik jaz in si že s tem na stara leta zagotovim kar dostojno penzijo.
A po 20 letih dobim jaz glavnico nazaj, al samo 20 let jaz zastonj zivim s teboj v tvoji hisi za mojih 50 jurjev?

Ves kaj me fascinira. 25 let se ze ukvarjas z delnicami, pa se vedno nimas svoje nepremicnine, niti sredstev da bi jo imel. Imas sicer parcelo, ampak to si lahko poverbal.
Ce sem posten, sam drugih delnic kot certifikatskih prakticno nisem imel, pa zivim v lastni nepremicnini, pa se tebi bi lahko dal tvojih 50 manjkajocih jurjev. Seveda ce bi nekoliko drugace pisal. Tako pa veliko srece drugje.


Se glede delanja kupa. Varcevanje se zacne s 50 centi( pa ne sprelaganjem jac v trgovini) in ne 50 jurji. Ker tisti ki zacne s petdesetimi jurji, verjemite da ima cez x let manj kot tisti ki zacne s 50 centi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
res nekaj ni vredu v tvojem poslovno investicijskem načrtu (da zapreš gobce nevoščljivim sosedom)
Praviš, da bi vrnil denar v 25 letih, da se ukvarjaš 25 let z poslom, pa star tud nekaj že moraš biti, a ne.
Torej... če si z 25 leti začel s poslom, 25 let se že ukvarjaš, čez 25 bi pa vrnil. S čim pa garantiraš, da ne boš šel s 74 pod ciprese??
evil.gif

tak na hitro.... če bi že tvoj izračun bil dober
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne vem, vendar, če bi si izposodil 50.000€ za dobo 25let, bi moral vrniti cca 72.000€. Torej, same obresti bi bile cca 22.000
Obrestna mera pa je dobrih 3% Če bi moral vrniti res 150.000, potem ne vem, če bi sploh kdo vzel kredit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Itak da mu nekaj ne stima
Star ienokoli abrahama, pa jr za eno.parcelo.skup.spravil. Do 80 leta namerava hisko postaviti. Pri 100 letih bo zacel.pa.iskati mati bodocih skupnih otrok.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kaj ti pomaga denar na banki pa hiša če te jutri avto zbije...
Just saying... Nič ne obtožujem ali kaj.... Sam pravim....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ne vem, vendar, če bi si izposodil 50.000€ za dobo 25let, bi moral vrniti cca 72.000€. Torej, same obresti bi bile cca 22.000
Obrestna mera pa je dobrih 3% Če bi moral vrniti res 150.000, potem ne vem, če bi sploh kdo vzel kredit.
fikus bi vzel kredit v frankih, tako da njegov račun štima
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ne vem, vendar, če bi si izposodil 50.000€ za dobo 25let, bi moral vrniti cca 72.000€. Torej, same obresti bi bile cca 22.000
Obrestna mera pa je dobrih 3% Če bi moral vrniti res 150.000, potem ne vem, če bi sploh kdo vzel kredit.

Mi zrihtaš tako ugoden kredit.

50.000 evrov kredita, obresti ter glavnico vrnem čez 25 let ob izteku kredita in vrnem ne samo 72 jurjev ampak 80 jurjev.
Garancija je lahko kakšna hipoteka imam precej parcel, hiš...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
res nekaj ni vredu v tvojem poslovno investicijskem načrtu (da zapreš gobce nevoščljivim sosedom)
Praviš, da bi vrnil denar v 25 letih, da se ukvarjaš 25 let z poslom, pa star tud nekaj že moraš biti, a ne.
Torej... če si z 25 leti začel s poslom, 25 let se že ukvarjaš, čez 25 bi pa vrnil. S čim pa garantiraš, da ne boš šel s 74 pod ciprese??
evil.gif

tak na hitro.... če bi že tvoj izračun bil dober

S čim pa lahko garantiram, da ne grem že jutri pod ciprese???

Od fovšije me je že en sosed namerno šel povozit, tako, da me že jutri lahko ni.

Pa po 25tih letih dela imam že dve hiše, za tretjo mi pa še 50 jurjev manjka.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za gradnjo hiše na moji parceli mi manjka še cca 50 jurjev.

Če se denar sposodim pri banki ji bom moral čez 25 let vrniti cca 150 jurjev.

Mnogo raje bi se ta denar sposodil od nekoga, ki ga ima v štumfu in zdaj dela vsako leto vsaj 2% minus ter mu dal lep donos, skoraj brez tveganja.

Še bolje pa, če bi hišo naredila skupaj in bi bil recimo kar tisti najemnik, ki mi denar posodi za ustrezno število let-recimo za posojen denar dobi ene 12 let brezplačne najemnine, če pa hišo še opremi in še kaj doda pa recimo dobi 20 let brezplačne najemnine, potem pa ostanem izključni lastnik jaz in si že s tem na stara leta zagotovim kar dostojno penzijo.
A po 20 letih dobim jaz glavnico nazaj, al samo 20 let jaz zastonj zivim s teboj v tvoji hisi za mojih 50 jurjev?

Ves kaj me fascinira. 25 let se ze ukvarjas z delnicami, pa se vedno nimas svoje nepremicnine, niti sredstev da bi jo imel. Imas sicer parcelo, ampak to si lahko poverbal.
Ce sem posten, sam drugih delnic kot certifikatskih prakticno nisem imel, pa zivim v lastni nepremicnini, pa se tebi bi lahko dal tvojih 50 manjkajocih jurjev. Seveda ce bi nekoliko drugace pisal. Tako pa veliko srece drugje.


Se glede delanja kupa. Varcevanje se zacne s 50 centi( pa ne sprelaganjem jac v trgovini) in ne 50 jurji. Ker tisti ki zacne s petdesetimi jurji, verjemite da ima cez x let manj kot tisti ki zacne s 50 centi.

Varčevanje se začne s prvim centom in točno to počnem že praktično od rojstva, ko smo bili večkrat celo lačni.

Skupaj z družino vse življenje trdo delamo in imamo že dve hiši, za tretjo mi pa še cca 50 jurjev manjka in bo gradnja pač počakala še okrog 5 let, da ta denar našparam.
Parcele sem pa res "podedoval" ampak moram zato skrbeti, za oba, še živa starša.

Nikomur nisem niti centa dolžan, so pa meni dolžni čez 30 jurjev, ker sem bil žal preveč naiven v mladosti in sem vsem preveč zaupal.
Če je tu gor kak izterjevalec mu ta celoten dolg prodam za par jurjev.

Ne rabim posojila, ampak, če pa kdo želi dobiti nekajkrat več obresti kot se jih dobi na banki in z večjo varnostjo, ker bo dobil vpisano hipoteko na mojo parcelo, hišo,... potem se pa lahko kaj dogovorimo.

Najbolj idealno bi pa seveda bilo, če kdo išče najemniško hišo in bi v zameno za posojilo dobil za določeno število let(vsaj deset, če ne več) brezplačno najemnino za to hišo, plus po svoje bi jo lahko opremil pa zagotovo ne bova skupaj živela
bonk.gif
, bomo pa skoraj sosedi.
Lep pozdrav.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ne vem, vendar, če bi si izposodil 50.000€ za dobo 25let, bi moral vrniti cca 72.000€. Torej, same obresti bi bile cca 22.000
Obrestna mera pa je dobrih 3% Če bi moral vrniti res 150.000, potem ne vem, če bi sploh kdo vzel kredit.

Mi zrihtaš tako ugoden kredit.

50.000 evrov kredita, obresti ter glavnico vrnem čez 25 let ob izteku kredita in vrnem ne samo 72 jurjev ampak 80 jurjev.
Garancija je lahko kakšna hipoteka imam precej parcel, hiš...

Na vsaki banki. Ampak kredit na 25 let ne deluje tako kot si ti predstavljaš. Ne boš ga namreč odplačal čez 25 let ampak v 25 letih. Kdo pa je tako neumen, da ti bo posodil in samo čakal 25 let?