Kolikšna je vaša neto vrednost?

Koliko gotovine bi lahko spravili na kup?


  • Skupaj glasov
    253

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ne vem zakaj so nepremičnine izvzete saj je tudi to naložba, ki se jo da prodati in imam jaz v teh naložbah ene 90% vsega?

Potem bi moralo biti izvzeto praktično vse razen gotovine v štunfih.

Tudi banke se lahko čez noč zaprejo(recimo Ciper) in do denarja ne moreš, delnice(recimo naše banke, kjer so nas čez noč razlastitli vseh delnic) in vzajemci pa sploh, tudi zlata se ne da prodati, če ni kupca...

Dodajam anketo, koliko imate gotovine doma-torej takoj dostopnega denarja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Saj tudi vezan depozit (kot že ime pove) ni likviden. Če želiš predčasno razvezat ti ponudijo premostitveni kredit. Ne vem kako je danes, ampak včasih je bilo treba umret da si dobil vezan depozit prej ven.

Edit: razrede si postavil tako da kaj pametnega niti ne more pasti ven (vsak, ki ima 6k bo kliknil predzadnji razred, potem se boš pa čudil kako imajo vsi kredite če imajo pa doma 50k).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kdor ima danes še depozit itak ni pri pravi pameti-do denarja ne more, obresti pa tudi ni
wink-1.gif


Enako pa tudi ni normalen tisti, ki ima vso gotovino kar doma, nikjer naloženo.
Po moji anketi vidim, da ima več kot tretjino ljudi doma ogromno denarja
bonk.gif


Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.

Pri meni je skoraj čudež, da bi kdaj imel več kot 500 evrov doma.
Vse takoj nekam investiram...
Pa ne samo v
nahrung002.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Zakaj nebi bila resnična? Ne vem kdo bi imel interes nerealno klikniti.

Zakaj pišeš takšne kot da si svež na Alterju? Ne veš kdo bi imel interes nerealno klinnit? A dej ga no srat
grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ti si zdaj pameten padel z drevesa in izumil splošen recept kako delat z denarjem. Vsi ostali ki delajo drugače pa bedaki.

Vsak zase najbolje ve kako, kaj in zakaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Po moji anketi vidim, da ima več kot tretjino ljudi doma ogromno denarja
bonk.gif


Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.
Kot že rečeno imaš bedasto zastavljeno anketo. Sicer pa imeti doma veliko denarja ni kakšen velik problem, če delaš z gotovino. Samo 14 dni ti ne znese ali se ti ne da na banko, pa imaš takoj nekaj jurjev v kuverti.
Ja s prihranki je fino kaj narediti. Ma s 500€ boš naredil bore malo, s 50000€ pa marsikaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Jaz ne bi bil bedak ce bi imel danes depozit po 4% obrestni meri in bi mi ga banka skenslala ker njej pac to ne pase.

Iscem financnika ki ga bom placal z delezem dobicka ( recimo 80:20). Ce naredi izgubo si bova tudi to delila, samo v obratnem razmerju
Kdo se javi
evil.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Skopiral bom izjavo katere avtor je forumski kolega Guiness: Ni problema. Daj mi 1000 EUR, jutri ti jih bom vrnil 800 in sva se naprej kolega kot da ni nic.

Edino to pomeni, da si ti pripravljen na to, da bo "financnik" denar tudi pusnil. Pa lahko poljubno spreminjas razmerje.

Vecini se potem zatakne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
KSZ
pa se na OP - neto vrednost ni gotovina, ki jo ima nekdo doma/na banki itd...

Neto vrednost je IMO vrednost premozenja ko odbijemo kredite, lizinge ter financiranja od mame in ata. Tu pa zgodbe lahko zanimive ratajo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik leibstandarte pravi:
Trenutno:

38468,50 na osebnem računu
3148,42 na varčevalnem računu
3730 vrednost delnic

Če bi imel kontra bi bilo bolj pametno po mojem, razen, če imaš v kratkem namen kaj večjega kupiti.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.
inflacija ga vsaj počasi požira medtem ko ga zgrešene investicije ali celo zlagane investicije ali investicije ki ji država požre ali še kaj drugega zelo hitro požre.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz ne bi bil bedak ce bi imel danes depozit po 4% obrestni meri in bi mi ga banka skenslala ker njej pac to ne pase.

Iscem financnika ki ga bom placal z delezem dobicka ( recimo 80:20). Ce naredi izgubo si bova tudi to delila, samo v obratnem razmerju
Kdo se javi
evil.gif

Glej, če ti to resno misliš, se lahko hitro zmeniva.
cool-1.gif


Imam lepo zazidljivo parcelo, mi pa še nekaj manjka, da bi lahko na njej zgradil hišo za nekje 100.000 evrov, ki bi jo potem dolgoročno oddajal za nekje 10.000 evrov letno minus stroški, davki,... pa sem(če seveda ne upoštevam še vrednosti parcele) nekje na 7% letnega donosa.

Torej posodiš 50.000 evrov za 25 let in takrat dobiš vrnjeno 100.000 evrov.
Za garancijo, da ti res vrnem sto jurčkov, bi bila pa tretjina hiše.

Lepšega in varnejšega donosa ti ne garantira nobena banka in nobena druga uradna finančna ustanova.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Po moji anketi vidim, da ima več kot tretjino ljudi doma ogromno denarja
bonk.gif


Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.
Kot že rečeno imaš bedasto zastavljeno anketo. Sicer pa imeti doma veliko denarja ni kakšen velik problem, če delaš z gotovino. Samo 14 dni ti ne znese ali se ti ne da na banko, pa imaš takoj nekaj jurjev v kuverti.
Ja s prihranki je fino kaj narediti. Ma s 500€ boš naredil bore malo, s 50000€ pa marsikaj.

Kdor čaka, da privarčuje 50 jurjev, da bo začel z denarjem resno upravljat, ta nikoli ne bo prišel niti do 50 jurjev.

Denar je treba pametno upravljat že pri majhnih zneskih od samo jurja imaš čisto lahko sto evrov dodatnega dohodka.
Pa samo to ene 30, 40 let pa se ti lahko že od takega mini zneska nekaj pozna.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.
inflacija ga vsaj počasi požira medtem ko ga zgrešene investicije ali celo zlagane investicije ali investicije ki ji država požre ali še kaj drugega zelo hitro požre.

Z denarjem delati se je treba tudi naučiti in potem zlahka pokriješ vsaj inflacijo.

Mi pa ni jasno, da v šolah učijo čisto vse neumnosti, o denarju pa praktično niti besede.
Očitno država prav hoče imeti čimbolj finančno nepismene ljudi, da jih lažje na vseh koncih ožema.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ti garantiraš pa s čim? S tretjino bajte ki je nimaš, s 100k ki jih nimaš, z najemnikom ki ga nimaš ali manjkajočimi 10k letno? Al mogoče s plusom ki ga boš iz riti potegnil ker matematika ti ne špila ravno. Lepo varno in garantirano ne pa banke pa neki. :rofl
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Kdor čaka, da privarčuje 50 jurjev, da bo začel z denarjem resno upravljat, ta nikoli ne bo prišel niti do 50 jurjev.
Lej, nimajo vsi minimalca.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Zanimiva debata. Tudi rezultati ankete se kaj bistveno niso spremenili. Polarizacija družbe. In vem, da nismo na forumu več sami najstniki.

Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz.... folk ima v bajtah, avtu, itd.

Da boš pa pol milijona gotovine potegnu v kufru ven, si lahko pa samo mafijec.

Kot prvo. Imeti nepremičnine bo čedalje dražje. Menim, da bodo v prihodnosti nepremičnine še zelo obdavčene.

Kot drugo se pa motiš in to zelo. Gotovinski posli z nekaj 100k v fizični obliki so še vedno zelo pogosti.

Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sicer pa. Recimo 20 let delovne dobe. 2 osebi z malenkost nadpovprečnimi dohodki. Prvih 10 let odplačuješ stanovanje, drugih 10 puščaš na banki. Si lahko zelo blizu 200 jurjem. Če seveda vsaj malce po pameti delaš.

Večina pa še kaj podeduje in potem je lestvica res nizko postavljena
evil.gif

Recimo kakšno njivo, na kateri se v bližnji prihodnosti namerava graditi industrijski objekt.
evil.gif


Sicer pa. Imam kolega, ki je res ambiciozen, dela ogromno in si lahko mirne duše privošči dati mesečno tisočaka na stran. Z ženo bosta odplačala hipotekarni kredit v roku 5 let, v to sem prepričan, in če se le ne bo preforsiral, bo njegovo življenje finančno zelo spodobno. Zanimivo, da je še vedno skromen in daleč od snoba.

Citat:
Uporabnik logistik pravi:

Meni se ne zdi smešno, ker ko sem nedolgo tega nazaj šel po nekaj več gotovine je nisem dobil AMPAK sem jo moral naročiti ter jo dobil naslednji dan
smirk-1.gif

Menda nad 5 jurijev? Ampak do 30 jurijev ti ne bo nihče skakal po glavi. Pač dobiš naslednji dan. Zato imaš svojo bančnico.

Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Tudi banke se lahko čez noč zaprejo(recimo Ciper) in do denarja ne moreš, delnice(recimo naše banke, kjer so nas čez noč razlastitli vseh delnic) in vzajemci pa sploh, tudi zlata se ne da prodati, če ni kupca...

Točno tako. To je bil tudi eden izmed namenov te teme.

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Kdor ima danes še depozit itak ni pri pravi pameti-do denarja ne more, obresti pa tudi ni
wink-1.gif


Enako pa tudi ni normalen tisti, ki ima vso gotovino kar doma, nikjer naloženo.
Po moji anketi vidim, da ima več kot tretjino ljudi doma ogromno denarja
bonk.gif


Denar mora delati za nas in zato je treba s prihranki kaj narediti, ne pa ga imeti doma v štunfih in gledati koliko ga vsako leto požre inflacija.

Pri meni je skoraj čudež, da bi kdaj imel več kot 500 evrov doma.
Vse takoj nekam investiram...
Pa ne samo v
nahrung002.gif

Z idejami kar na plano! Mislim, da bi vsak od nas rad še kaj investiral. Evo, trenutno imam 315.000 hrvaških kun. Kaj predlagaš, da naredim z njimi?

Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

Ja s prihranki je fino kaj narediti. Ma s 500€ boš naredil bore malo, s 50000€ pa marsikaj.

Vprašanje je enako prejšnjemu.

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Glej, če ti to resno misliš, se lahko hitro zmeniva.
cool-1.gif


Imam lepo zazidljivo parcelo, mi pa še nekaj manjka, da bi lahko na njej zgradil hišo za nekje 100.000 evrov, ki bi jo potem dolgoročno oddajal za nekje 10.000 evrov letno minus stroški, davki,... pa sem(če seveda ne upoštevam še vrednosti parcele) nekje na 7% letnega donosa.

Torej posodiš 50.000 evrov za 25 let in takrat dobiš vrnjeno 100.000 evrov.
Za garancijo, da ti res vrnem sto jurčkov, bi bila pa tretjina hiše.

Lepšega in varnejšega donosa ti ne garantira nobena banka in nobena druga uradna finančna ustanova.

Zanimivo je primerjati predzadnjo in zadnjo poved. 1/3 hipoteko za 50.000? Za tak denar bi moral podpisati bianco menico in dolg zavarovati s bančno garancijo. Ne se hecat.