Kolikšna je vaša neto vrednost?

Koliko gotovine bi lahko spravili na kup?


  • Skupaj glasov
    253

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
In potem se čudimo kako finačno poslujemo slovenci. Še do 6 ne znamo šteti.

gatto malo čudno dikcija, ne sekiraj se zaradi tega... ne smeš biti copata.
denar dasta skupaj, lastnik sem pa jaz :devil:
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:

Recimo da daš časovno omejitev 10 dni?

A greš po kolenih iz Celja v Ljubljano na banko?
hysterical-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Dvomim da je resnična. Je pa dokaj odvisna od trenutka. Recimo če bi isto anketo izpolnjeval čez eno leto bi bila cifra nekajkrat večja, ker sem se pred kratkim izkopal iz večjih investicij.
enako pri meni. trenutno imam okoli 5000 na računu. čez dober mesec bo okoli nule, hkrati pa bo končno odplačan moj kredit
cheer.gif

čez eno leto pa bogatija pri hiši
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Zakaj nebi bila resnična? Ne vem kdo bi imel interes nerealno klikniti.
Sicer pa. Recimo 20 let delovne dobe. 2 osebi z malenkost nadpovprečnimi dohodki. Prvih 10 let odplačuješ stanovanje, drugih 10 puščaš na banki. Si lahko zelo blizu 200 jurjem. Če seveda vsaj malce po pameti delaš.

Večina pa še kaj podeduje in potem je lestvica res nizko postavljena
evil.gif

No ja... Odvisno kaj je zate malenkost nadpovprečni dohodek. Ker pri nas je že jurja skorajda nadpovprečno zadnje čase....
Pa tudi, velika večina nima na 10 let kredita ampak na 20 ali več, ker roko na srce preden ti dobiš reden šiht danes si že preko 30. Pustimo tiste, ki imajo srečo.

Pa če daješ pri vsem kar je stroškov še recimo 500 na stran vsak mesec, se v 10it letih ne nabere niti 100k, kaj šele 200. Za 200k bi moral vsak mesec dajat na stran skoraj 1700 (brez obresti seveda). To je pa že znesek, katerega ima marsikatera familija na razpolago mesečno.

Aja, pa še to. Če sta dva že z jurja plače vsak padeta v srednji sloj, ker plačuješ praktično max vrtca, nimaš doklad, nimaš zastonj kosila v šoli, ipd...


Otroka nisem računal, ker ga nimam, zato bi udaril mimo. Verjamem pa da te lahko stane od zelo malo do neomejeno.
Slo povprečje je mislim da okoli 1600 bruto (neto cca. 1060). Malenkost nadpovprečno imam v mislih recimo 1350 neto (to kar poslušam zadnje čase je itak zelo malo in v današnjih dneh za ta znesek nihče ne dela več
evil.gif
)

Se pravi mesečno 2700€ na račun + malica + prevoz. Mesečno tako lahko porabiš cca. 1200€ in moraš imeti dovolj za sprotne stroške, hrano. Nekaj lahko ostane še od prevoz/malica. Pa regres in kakšna božičnica/uspešnost... ti pokrije letne dopuste.

in potem 20 let:
1500x12x20 = 360.000€

Stanovanje in kredit recimo da stane skupaj 140.000.
Avto je stvar odločitve koliko želiš izgubljati. Da se skombinirati tako da ta postavka ni prevelika, če ni posebnih zahtev.

Jah če si discipliniran bi v tem času moral imeti na računu slabih 200 jurjev.

Če pa še kaj pojerbaš ali si vsak dan pri starših na kosilu (tu se najde veliko folka za obe postavki) pa še toliko lažje prideš do zgornjega zneska.

Teorija vem ja...
redface-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Točno tako, teorija
smile-1.gif


Pade takoj ko imaš otroke hehe. Pa ne me zarobe zastopit. Svoje imam raje kot vse na svetu, ampak imeti otroka stane. Pa sam recimo ne dam velik na znamke oblačil/obutve. Recimo tamal mi je čez poletje prerastu nogo za 2 številke. In seveda zato ne morem ponucat nič od tavelke in moram vse na novo nabavt
grin1.gif


Realno če imaš dva otroka bi pri znesku katerega opisuješ na mesec dal lahko na stran recimo 500€. Ker od malice/prevoza ne more ostat, ker itaq dajejo minimalca
smile-1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:

Recimo da daš časovno omejitev 10 dni?

A greš po kolenih iz Celja v Ljubljano na banko?
hysterical-1.gif

Meni se ne zdi smešno, ker ko sem nedolgo tega nazaj šel po nekaj več gotovine je nisem dobil AMPAK sem jo moral naročiti ter jo dobil naslednji dan
smirk-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kasnih 500 na stran? Ce si sam rabs 900,da si, mas pa jurja place, kuko bomo racunal potlej? Bl 0+kredit je realnost. Ce sta dva, pa isti drek.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Dobri ste da pri 2000-2500 EUR prihodka mesečno na familijo (2 otroka) prišparate vsak 500 EUR mesečno, odplačujete kredit za nepremičnino 500-1000 EUR (glede na cene po mestih še več), vzdržujete do dva avta, otroci hodijo v vrtec in šolo, zebe vas pozimi vrjetno ne, eni imate še prikolce na morju, vlagate kšn evro xtra še v BTC koine, pa še telefon, internet naročnina, kavica enkrat mesečno...

Dobri ste, škoda le k ste eni vmes k kopičite "zaloge" očitno pozabil živet...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
pusti ti njih, sam blef...resnica je bližje budget hrani in večnega minusa na računih. Sej vidiš kako so vsi pametni pri krediti. Zato ker imajo vsi kredite, ker drugače ne zmorejo.
wink-1.gif


Boleče, a resnično.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.307
934
113
Titograd
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pusti ti njih, sam blef...resnica je bližje budget hrani in večnega minusa na računih. Sej vidiš kako so vsi pametni pri krediti. Zato ker imajo vsi kredite, ker drugače ne zmorejo.
wink-1.gif


Boleče, a resnično.

Jp, poznam take, fensi cote, parkrat letno potovanja, poln instagram nahajpanih slik, kredit za flat 30 let, vem kake službe imajo in da se to težko izide.... pa včasih kaj zveš po ovinkih da so iz meseca v mesec do vršička nosu v govnu
bonk.gif


Ne bi mogel tak živeti, miren spanec je več vreden....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Jaz, nasprotno, nobenega takega ne poznam. Prej jamrače brez razloga. Zamenjajta si (FB) frende.