eno placento za domov prosim

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
to so ista sekta ko je proti cepljenju ?

toto Wilmo bi mogo en prek kepe
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.070
113
Kreteni, žrejo posteljice (placente). Pečene, sušene, zmlete v smoothije... Ne vem zakaj. Ena smotana baba trdi da je s tem prebolela poporodno depresijo... Če mene vprašaš je to kanibalizem.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Nisem gledal, ampak pomoje (po kmečko rečeno) to da si posteljico (čreve), ki ob rojstvu poleg otroka padejo ven, neseš domov/spečeš/ocvreš/izdelaš torbico/obesek,.....eni pa pač surovo požrejo. Kakor kdo hoče, edino ne vem zakaj si nebi potem čez polil še mekonij (prvi dojenčkov drek).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Žal niti sekta, se je razpaslo tole. Meni je to na uho prišlo ko sem bila v tretje noseča. Istočasno tudi kolegica, ki ima pač to smolo, da živi v dekadentni Ljubljani in me je previdno vprašala o tem. Med kosilom. Dejansko sem v momentu v glavo dobila imidž, da se to vrže na ponev, pa šla ko zrezek pa pod z nožem pa vilico. Sem šla pol iz firbca res pogledat, kako se to "pripravi". Babe delajo neke praske pa kapsule pa ne vem kaj, da crknes... In pol mi je dalje razlagala, kake imajo to zenske na nosečniškem pilatesu al čem. Ns Jesenicah jo dobiš brez problema, v KR mensezdi tudi, v Ljubljani ne dajo, ampak ko sestre stran pogledajo ima dedec par sekund da jo pajsne, pa noben nič ne reče. Pa take fore... Ker se mi zdi malo primerne telovadne tudi med nosečnostjo dobra ideja, sem ji rekla da mi je od vseh idej najboljša, da si drugo skupino poišče.

Zato ker bi bili tako v stiku z naravo in je ena zadosti prfuknena da Googlu brala, da eno pleme sred Afrike najbrž to dela in verjamejo kok je to zdraviln. Razlog je enak kot pri nas v Evropi celo svinjo porabimo (pač pretekle navade). Zaradi lakote. Tam so mogli neplest da bodo šli vsi v ne vem kakšne nebesa najbrž, da je baba to dol po grlu dobila, kao razvita izobražena in inteligentna Evropa se s polno ritjo javlja za tole. Tako kot je bilo nekaj let nazaj popularno dojenje do šole. Sej v Afriki, k so v stiku z naravo tudi. Mar vola. Toj zato, ker otroku nimajo drucga za dat... Izlet v naravo je pa Rožnik za njih.

Vsako nosečnost ena druga fora, ker pač moda se hitro spreminja...
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Koliko sorodnikov si si že spekel? Človeških mislim. Če ne, zakaj ne? Z lastnim drekom si si že postregel, na kruh, pa z urinom poplaknil? Če ne, zakaj ne?

Ob rojstvu prvega otroka so "čreve" dali v ledvičko in pustili na mizi ob postelji. In so bila tam dokler me niso spustili ven (po treh urah). Pri naslednjih dveh so zadeve kar hitro pospravili. Tako da, ni ravno umetnost zadevo domov prinest. Lahko pa tudi domov grede povoženega mačka pobereš in si ga daš v omako.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Kva ste zakompleksan. A meso pa lahko jeste.

Tele zadeve niso rezultat "odprtosti", ampak zdolgočasene raje s polno ritjo vsega, ki mora najti nekaj novega zanimivega in vsakič bolj "šokantnega". Če bi katera izmed teh stvari imela kako resno težo, bi obstala več kot kako leto. Tako pa kot rečeno, vsako mojo nosečnost na novo odkrite "skrivnosti" zdravja. To ni odprt um, ampak blazno omejen, ki ne zna ločiti seme od plevela in pade na vsako predstavljeno foro in animacijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Kva ste zakompleksan. A meso pa lahko jeste.

Tele zadeve niso rezultat "odprtosti", ampak zdolgočasene raje s polno ritjo vsega, ki mora najti nekaj novega zanimivega in vsakič bolj "šokantnega". Če bi katera izmed teh stvari imela kako resno težo, bi obstala več kot kako leto. Tako pa kot rečeno, vsako mojo nosečnost na novo odkrite "skrivnosti" zdravja. To ni odprt um, ampak blazno omejen, ki ne zna ločiti seme od plevela in pade na vsako predstavljeno foro in animacijo.
467716-post_slo.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.070
113
Se strinjam z Jabejom. Je pa zanimivo, da se je to sproduciralo nekje v osredju Slovenije, ali če sem natančen v Ljubljani, glavne akterke pa Nike mamice, z Stokke vozički za jurja in navzgor. V glavnem, polna rit vsega in folk ne ve več s čim bi se preseraval.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Washable Reusable Cloth Menstrual Pad - suitable for postpartum - s čim to pereš? Zakaj si nebi čaja pripravil? Vsak mesec v gate lonček podstaviš in maš napitek za celo družino za cel mesec.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
V kratkem lahko pričakujemo modo, da bodo sorodniki prihiteli po ud, ki ga nekomu odrežejo zaradi bolezni ali zaradi nesreče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Zadeve ne poznam, televizije ne gledam, me je pa šokirala zgroženost vseh.

https://www.google.si/search?q...349&bih=861

Si ti dojel, da ne gre za placento samo... Zaenkrat gledamo in se skušamo.poistivetiti z ljudmi, pripadniki iste vrste, ki pa pač živijo v drugih razmerah. Sledi seveda, kot si.ti.linke prilepil, s sesalci. ampak zares ta napredni bodo pa kmalu najbrž začeli se spogledovati z navadami planktona. Ne bomo ta prva kultura, ki bo padla, ker je zgubila kompas.
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Res me ne moti in ne vem kaj je tu narobe. Me pa zelo moti mesno-mlečna prehrambena industrija, ki povzroča neskončno trplenje čutečih živih bitij, kar pa vas ne moti.
Očitno sem mal 'čudn'
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Mislim, ej, ste pa res za luno.
V belem svetu se to gredo že vrsto let.
Slavni Tom Cruise, idealni primerek moža in očeta, kar mi navadni papki nikoli ne bomo, je že leta 2006 napovedal, da bo po rojstvu danes enako slavne in v vseh pogledih izjemne prestolonaslednice Suri pojedel posteljico (ne vem pa, če jo je res).

Le kdo bi se lahko uprl lasagni z dodatkom posteljice?
Ali pa smoothiju?
Ali pa morda slasten chili con placenta?

Le poglejte, pri reviji Women's Health že vedo.

KLIK - Placenta recipes

Saj veste, treba je biti v trendu.
Svoj čas otroška imena na tri črke.
Potem dvojna imena.
Zdaj pa tole.